PKOS olupta umutlarını kaybedenler dertleşelimli...........:(((((((

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve Elif26 tarafından 28 Mart 2008 başlatılmıştır.

28 Mart 2008
    Konu Sahibi : Elif26
  1. Elif26

Elif26 @şkısın@ @şık Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar pko denen illet yüzünden hamile kalamayan ve umutları gittikçe azalanlar!!!!!!!!!!
    Hadi duygularınızı,tedavilerinizi ve problemlerimizi burda paylaşalım.....Hadi belki aranızdan hamiş haberleri alırızda birbirimize biraz umut oluruz.......

2. 28 Mart 2008
  3. BeyazBulut

BeyazBulut sihirli değneğim var benim :) Pro Üye

Beğenildi:
    464
    Ödül Puanları:
    203
    merhaba arkadaşım ben tam emin değilim ama adet düzensizliği yüzünden gittiğim sağlık ocağındaki doktor bana yarım ağızla pkolu olduğumu söyledi buay sonunda başka bir doktora gideceğim bebek düşünmeye başlayalı henüz 2 ay oldu işşallah doktor yanılmıştır diyorum ama bir yanımda uzun süre bekliceksin diyo hakkımızda hayırlısı umudunu kaybetme ne olcağı hiç belli olmaz güzel düşün güzel şeyler olsun

4. 28 Mart 2008
  5. WomenLove

WomenLove bir Aşk Krallığı Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    198
    ben eski pkoluyum ve şuanda tekrardan adet olmadığım için pkoya yakınlaşan yumurtalık yapısna sahibim gerçi yumurtlamadığım için ona bile sahip değilim ...ben daha yumurtlayıp adet olamazken birde eşimde sorun varken nasıl düşünmeliyim ????çok pozitif oluyorum sonuç hüsran negatif oluyorum yine hüsran ..o kadar çok anne olmak isityorumki o kadar yüreğim yanıyorki bir çocuk lafında hamile haberinde doğum haberinde o anda bu isteğim bile beni korkutuyor bu kadar istemekde iyi değil ben daha anne olmadan kaybetme korkusu yaşıyorum nasıl atlatacam bilmiyorum sanırım piskolojim iyice bozuldu piskiyatristemi gitmeli bilmiyorum ama anne olmak isteğimden korkuyorum anne oldum diyelim onu kaybetmekten doğasa bile kaybetmek...duygusu offf çok zorrr.

6. 28 Mart 2008
  7. Elif26

Elif26 @şkısın@ @şık Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    Benim yumurtalarım gelişiyo ama yinede olmuyo işte 2 ay sonra tekrar tedaviye başlıycam inşallah hepimiz için hayırlı olsun canlarım...Bu hem psikolojik hemde hormonsal nedenlerden kaynaklanan bir hastalık umarım bunu yenmeyi başarırız....

8. 28 Mart 2008
  9. benkibele

benkibele Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    23
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaslar benim de adet duznsizliğim var. yani bebek istemeye basladıgımdan beri var olan bir sey.
    sormak istedigim pko'lu oldugunuzu nasıl anladınız? ultrason da cıkan bir sey mi? cunku ben ABD ye gelmeden once genel muayene olmustum.kan idrar ultrason vs bakılmıstı temizdi. gecenlerde evde tst yaptım belirti var diye. pozitif cıktı. doktora gittim . o zaman da alttan muayne etti ultrason ile. o zman da bir sey cıkmadı. yani bu ne menem bir seydir nasıl ortaya cıkar? yani bendeki adet duznsizliğinin sebebini ben cok bebek istememe ve asırı strese baglıyordum. boyle bir sey olabilir mi?

10. 28 Mart 2008
  11. d.e.s.i.r.e

d.e.s.i.r.e ღ benim minik kuzum ღ Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    malesef pko bende de war sanırım bunla yaşamayı öğrenmeliyiz çünkü bunun tedavisi yok ama bugün sercanın haberi banada umut oldu sizler ne tür tedaviler gördünüz ben kendi kendime yumurtlayabiliyorum ama çok düzensiz her ay değil bu ay da bakıcaz yumurtlamışım yine gebelik olmazsa önce test sonra da ilaç tedavine başlıycaz adetimle beraber adaçayına da başlıycam umarım allah dualarımızı kabul eder bizi de minik mucizelerimizle buluşturur:çok üzgünüm:

12. 29 Mart 2008
  13. deryahakan

deryahakan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar umut pcoslular için herşey demek moralinizi yüsek tutun ben de pco hastasıyım ve 3 sene lik bi tedavinin arkasından ilk tüpbebek denememde hamile kaldım size umut olmak istedim yeter ki inancınızı yitirmeyin ve dr nuzu çok iyi seçin olur olmaz merkezlere gitmeyin biz 7 senelik evliliğimizin ilk meyvesini inşallah yakın bir zamanda alacağız rabbim sizlerede bu güzelliği yaşatsın

14. 29 Mart 2008
  15. BeyazBulut

BeyazBulut sihirli değneğim var benim :) Pro Üye

Beğenildi:
    464
    Ödül Puanları:
    203
    arkadaşlar peki kilo probleminiz varmı ben öncedende adet düzensizliği yaşıyordum ama geçen yaza kadar hiç gecikmeler bu kadar uzamamıştı ve kilo almaya başladım henüz bir tedavi uygulanmıyo progeston verdi 3 ay bununla dene olmazsa gel öyle tedaviye başlayalım dedi doktor bu ikinci ayım ilacı kullandğımdan beri düzenli adet gördüm bu ayda kullanıp tekrar doktora gideceğim benim kafama takılan konu neden hemen tedaviye başlamadı acaba birde ilaç kullandığın sürece adet görürüsün bıraktığın zaman yine düzen bozulur dedi:KK43::KK43: yeterli bi açıklama yapmadı sağolsun pkolumuyum değilmiyim anlayamadım birde pkolu hastalarda yumurtlama oluyoda çatlamamı olmuyo yoksa yumurtlama hiçmi olmuyo

16. 29 Mart 2008
  17. ceylan83

ceylan83 boncuk gözlümmmmmm:)) Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    146
    kızlar bende şunu merak ettim pkolu olanlar kilo verdiklerinde bebek sahibi olma ihtimalleri artıyomuş.peki zayıf olan pkoluların gebelik şansı nedir.gebe kalmada kilo önemli etken diyolar da...

18. 29 Mart 2008
  19. Elif26

Elif26 @şkısın@ @şık Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım ilk benimde ultrasonlarda görülmedi bir kaç doktor değiştirdim pko olduğumu öğrenmem 1 yılımı aldı en son hormon testleri istedi doktorum fazla bir dengesizlik yoktu ama yumurtalıklarımda kistler olusmaya başlamıştı ve o gün doktorum pko olduğumu ilan etmiş oldu...