Plasentanın erken yaşlanması ve suyun azalması

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve deretepe tarafından 1 Mart 2010 başlatılmıştır.

1 Mart 2010
    Konu Sahibi : deretepe
  1. deretepe

deretepe Guest

Merhaba; 33+1 günlük hamileyim. 2 gün önceki kontrolümde doktor plasentamın yaşlandığını ve suyumun da normalın alt sınırında olduğunu söyledi. Bu durumda galiba bebek her an gelebilirmiş :KK43:(( Bi de burada okuduklarımdan sonra bugün farkettim karnım acayip sert bu da galiba bir erken doğum belirtisiymiş :KK43:( Aranızda böyle bişey yaşayan ya da duyan varsa benimle paylaşırsa çok sevinirm.

2. 12 Eylül 2015
    Konu Sahibi : deretepe
  3. roxelanne

roxelanne Tarihi Eser Doktoru Üye

Beğenildi:
    155
    Ödül Puanları:
    33
    Gene bir konuyu daha hortlatıcam ama maalesef bugünkü kontrolümde bu sorunun aynını yaşadığımı öğrendim.

39 haftalık gebeyim ben bu konuda tek farkla.

Doktorum 20'sine kadar doğumun başlaması için uğraşmam gerektiğini, plasentanın gittikçe yaşlandığı ve suyumun da giderek azaldığını, bunca şeyi söyledikten sonra nasıl olacaksa (!) endişe etmemem gerektiğini söyledi.

Suni sancı vermek istemiyorum sancılarını tetikleyecek şeyler yap hergün ilişkide bulun diye tavsiye verdi.

Ama kafamı da moralimi de allak bullak etti...

Daha vakti varken beni sırf bayram tatiline denk geldiği ve burda olmayacağı için acele ettiriyor hissine kapılıyorum. Beni en doğal şekliyle doğurtmak için sözleşmiştik fakat daha bu haftadan böyle bir sorunla burun buruna gelmem çok normal mi yoksa gerçekten gereksiz mi anlayamıyorum.

Ne yapayım onu da bilemiyorum...