Plastik Cerrahi Kliniğinde Asistanım..Sorularınıza yardımcı olabilirim..

Konusu 'Doktorlar, öneriler sorular' forumundadır ve drasistan tarafından 16 Ocak 2009 başlatılmıştır.

16 Ocak 2009
    Konu Sahibi : drasistan
  1. drasistan

drasistan Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba,
    Ben 4 senedir estetik plastik cerrahi kliniğinde değişik doktorlarla çalışmaktayım. Bir süredir sitenin konuyla ilgili forumlarını takip ediyordum..Sorularınız olursa burdan cevaplamak isterim.. Bu kadar zaman içinde pratikte olmasa da teoride bayağı bir bilgim oldu haliyle.. Çok fazla hasta gördüm sorun ve memnuniyet dinledim. Biraz hekimden sorma çekende sor demişler olayı:) Çok teknik olmayan sorularınıza burdan yanıt vermek isterim.. Teknik sorulara da doktorlara danışıp yanıt verebilirim..

Not: Lütfen doktor ve klinik adı sormayınız.. Amacım reklam yapmak değil sadece bazen öyle sorulara diğer üyeler tarafından öyle cevaplar veriliyor ki ( çok eminim tamamen iyi niyetlerle) şaşırıyorum. En azından içinden çıkılamayan bir konu olursa burda ilk ağızdan öğrenip size anlatırım..

2. 16 Ocak 2009
  3. drasistan

drasistan Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    arkadaşlar özelden yazmayın isterseniz.. ben bildiklerimi burdan paylaşmak istemiştim..hani herkes yararlansın diye :enbuyukkk:

4. 16 Ocak 2009
  5. sinemis06

sinemis06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ......

Son düzenleme: 16 Ocak 2009
  6. 16 Ocak 2009
  7. drasistan

drasistan Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    maalesef hasta hakları gereği hiçbir hastamızın resmini paylaşamayız. ancak dr.lar muayene de gerekli görürlerse size gösterebilirler..:sm_confused:

8. 16 Ocak 2009
  9. sinemis06

sinemis06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    teşekkür ederim cevabınız için

10. 16 Ocak 2009
  11. winonax

winonax Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Burada bakıyorumda en çok burun ameliyatı ve göğüs ameliyatı hakında bilgi var.Ben gözkapağı ameliyatı düşünüyorum.Göz çok hassas bir konu.Doktorlar en çok burun ameliyatı yaptıkları için açıkçası biraz korkuyorum kötü bir sonuç olmasından .Ve iyi burun yapan doktorları öğrendimde iyi göz kapağı ameliyatı yapanları öğrenemedim.Sizin bir öneriniz olabilirmi????

12. 16 Ocak 2009
  13. drasistan

drasistan Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Evet dünyada da genel olarak en fazla yapılan ameliyatlar burun ve meme ameliyatları.. İyi bir plastik cerrah branşındaki her türlü ameliyatı yapabilir hiç merak etmeyin. Doktor önerisi hususunda ise bu konuda tarafsız olmam mümkün değil maalesef :sm_confused:eek: yüzden burda doktor adı vermek istemiyorum.. Ama iyi burun yapan doktorları öğrendiyseniz onların diğer ameliyatları da muhtemelen iyidir. İnternette çeşitli tavsiye siteleri var oradaki hasta yorumlarından içinizin ısındığı doktoru bulabilirsiniz kanaatindeyim.

Ayrıca güzel yapıldığında çok başarılı sonuçlar veren ve hastayı çok rahatlatan bir operasyondur. Ben göz kapakları neredeyse gözlerini örten hastalar da gördüm. Operasyon sonucunda hep memnun kamışlardır.

Sağlıklı günler

14. 17 Ocak 2009
  15. EU3

EU3 Guest

estetik cerrahi müdahalenin başarısında doktorun ünvanı mı önemlidir,yoksa yaptığı ameliyat sayısının çokluğu mu??

16. 17 Ocak 2009
  17. birdbeakk

birdbeakk Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    benim sorum şu ki ben 2. burun ameliyatını yaklaşık 2,5 ay önce oldum. bariz sag ve sol profil farkı var. 2,5 ay olmasına ragmen bu fark normalmi? ayrıca burunla çok oynamak veya yatarken fark etmeden burnun üstüne yatmak filan kalıcı ödeme sebep olur mu? son olarak da 3. ameliyat için ne kadar beklemem gerekecek? şimdiden çok teşekkürler.

18. 19 Ocak 2009
  19. drasistan

drasistan Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    Yaptığı ameliyatların sayısı değil sonuçları önemlidir. İnanın ünvanın pek önemi yok bence çünkü o ünvanı genelde teoride çalışarak alıyorlar.. Yapılan ameliyatların sonucu ne kadar başarılıysa o dr o kadar başarılıdır. Her zaman söylediğim birşey var. Bir doktor 500 ameliyat yapar ve 5 i kötü sonuçlanır bu o dr.un kötü olduğu anlamına değil başarılı olduğu anlamına gelir. Siz o 5 kişi içinde olabilirsiniz o da maalesef sizin kötü şansınız olur..

Burnun tam olarak oturması 6 ay alır. Fakat 3. aydan sonra genelde sadece dr.un görebileceği farklılıklar olabilir. Burunla oynamak ( tabii ki çok sert darbeler hariç) ya da üstüne yatmak kalıcı ödeme sebep olmaz. Bildiğim kadarıyla ödem kalıcı birşey değildir. Zaten 2 ameliyat geçirmişsiniz hala memnun değilseniz farklı bir dr.a gösterip fikir almanızı öneririm. 6 ay geçmeden yeniden ameliyat olamazsınız ki bazı durumlarda 1 yıl kadar da beklenebilir. Yalnız göstereceğiniz bu farklı dr.un mutlaka iyi bir cerrah olması gerekir maalesef sırf para kazanmak için hastaları gereksiz operasyonlara alan dr.lar mevcut. Unutmayın en iyi plastik cerrah hastayı geri çevirebilen cerrahtır..

Sağlıklı günler a.s.