Plazma enerjisi

Konusu 'Cilt Estetiği' forumundadır ve linn tarafından 29 Haziran 2010 başlatılmıştır.

  29 Haziran 2010
  Konu Sahibi : linn
 1. linn

  linn Aktif Üye Üye

  Katılım:
  11 Ocak 2010
  Mesajlar:
  23
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  76
  Kızlar plazma enerjisi ile cilt yenileme diye bir yöntem duydum. iyi birşeye benziyor sanki:) bilmiyorumkismilebilmiyorumkismileyaptıran var mı aranızda????

  Yaşlanmaya ve cilt kırışıklıklarına karşı geliştirilen yeni bir teknoloji ile cilt yüzeyindeki kırışıklıklar kısa sürede yok ediliyor. Yıpranmış cilt yüzeyine yan etkisi olmayan “plazma enerjisi”nin tek seanslık uygulaması bile ciltte inanılmaz etkiler yaratıyor.

  Bugüne kadar kırışıklıkları ve hasarlı yüzeyi yok etmek ya da kırışıklıkları doldurmak için sayısız bakım ve tedavi yöntemi bulundu. Son olarak geliştirilen plazma teknolojisi ise cilt gençleştirmede tüm bu yeniliklerin bir adım ötesine geçiyor. Bu yeni teknoloji sayesinde, maddenin dördüncü hali olarak bilinen “plazma enerjisi” tamamen yeni bir cilt yaratıyor. Üstelik bu enerjinin yan etkisi bulunmuyor.

  Uygulamayla ilgili görüşlerini aldığımız Memorial Hastanesi Estetik, Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Bölümü’nden Op. Dr. Tuğrul Turan, bu yeni teknolojinin doğrudan cildin alt yenileyici katmanlarına ulaştığını, dolayısıyla bugüne kadar yapılan uygulamalardan farklı olduğunu belirtiyor.

  Yaşlanma cildin üst katmanında görülüyor

  Op. Dr. Tuğrul Turan, insan cildinin sürekli olarak kendisini yenilediğini belirtiyor: “Yaş, beslenme alışkanlıkları, cilt yapısı ve yaşam koşulları, cildin yenilenme hızını doğrudan etkiliyor. Bu nedenle cilt değişiklikleri, kimi kişilerde yaş çok genç olmasına rağmen ortaya çıkabiliyor. Çevresel etkenler ve yaşlanmanın etkileri, cildin ilk önce en üst katmanlarında görülüyor. Ama bu etkiler cildi yenileyen alt katmanlara ulaştığında kalıcı bir etki oluşturuyor. Kırışıklık ve güneş ışığının zararlı etkileri cildi yenileyen bu alt katmanlara ulaştığında, cildi korumak için kullanılan bakım ürünlerinin etkili olabilmeleri pek mümkün olmuyor.”

  Op. Dr. Tura, plazma enerjisinin sadece kullandığı teknoloji ile değil, aynı zamanda etki etme yolu ve iyileşme dönemindeki rahatlığı ile de diğer yöntemlerden ayrıldığını belirtiyor:

  Cilt “doğal bandaj”

  “Plazma enerjisi cildin üst katlarını tahrip etmeden doğrudan alt yenileyici katlara ulaşabiliyor. Etkisini cildi yenileyen bu alt katmanlarda oluşturuyor ve yüz bölgesinde takip edilmesi gereken bir açık yara oluşturmadan uzun süreli bir etki sağlıyor. Kırışıklıkların ve güneşin zararlı etkilerinin yok edildiği alt besleyici deri katmanları, artık bu yeni yapısıyla hastanın cildini çok daha uzun bir süre yenilemeye devam ediyor. Cildin üst katmanlarını tahrip etmemesi, dolayısıyla açık bir yara oluşturmaması sebebiyle hastanın kendi cildi doğal bir bandaj görevi görüyor. Bu sebeple biz plazma enerjisi teknolojisini son dönemdeki en önemli yenilik olarak değerlendiriyoruz.”

  Gençleştiren mucıze

  Bilinen yöntemler sadece cildin hasarlı üst yüzeyini düzeltirken, plazma enerjisi cildin üst katmanlarını yaralamadan alt katmanlarında etkisini gösteriyor ve yeni bir cilt oluşumu başlatıyor. Oluşan yeni cilt tabakası dalga dalga yüzeye ulaşarak genç bir cilt ortaya çıkarıyor. Nitrojen molekülleriyle gelen gençlik mucizesi plazma, cildin doğal mimarisini harekete geçirerek maksimum 10 gün içinde 10-15 yaş genç gösterebilen etki yaratıyor. Üstelik tamamen kişinin kendisinden kaynaklanarak oluşan bu yeni cilt bir yıl boyunca oluşmaya devam edip iki yıl süreyle etkisini sürdürüyor.

  Nasıl uygulanıyor?

  Plazma enerjisini cilde temas etmeden alt katlara ulaştıran Portrait PSR3 sistemi ile nitrojen molekülleri, cilt altında yeni ve genç bir cildin oluşum sürecini başlatıyor. Uygulama sırasında ciltte hafif bir ısınma hissediliyor. Oluşan yeni cilt, ortalama 7-10 gün içinde eski cildin yerini alıyor ve uygulama yapılan kişiyi 10-15 yaş gençleştiriyor. Tüm yüz için uygulama süresi ortalama 15 dakika… Bir hafta ile 10 gün arasında oluşan yeni cilt, yıpranmış cilt ile yer değiştiriyor.
   
 2. 7 Temmuz 2010
  Konu Sahibi : linn
 3. cc7

  cc7 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  6 Temmuz 2010
  Mesajlar:
  14
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  31
  Güzel cihaz ama uygulamalar çok pahalıydı diye hatırlıyorum Amerika da bi ara çok modaydı Rhytec diye ismi vardı diye hatırlıyorum ama gerçekten çok pahalı uygulamaları
   
 4. 25 Nisan 2013
  Konu Sahibi : linn
 5. jass732

  jass732 Aktif Üye Üye

  Katılım:
  26 Ocak 2011
  Mesajlar:
  38
  Beğenildi:
  0
  Ödül Puanları:
  31
  benim de çok yoğun olmamakla beraber bazı sivilce lekelerim ve yine sivilceler yüzünden yanaklarımda oluşan bazı çukurluklarım var. Gittiğim cilt doktoru cildimin bakımında bir sorun olmadığını ancak rahatsız oluyorsam bu yöntemi uygulayabileceğini tek seansta ve seans sonrası 10 günde cildimin yenileceğini söyledi. Yaklaşık 2000tl de fiyat verdi yüzüm için. gerçekten yüzüm düzelecek mi? Bu uygulamayı yaptıran biri varsa ve yorum yazarsa çok sevinirim.
   
 6. 19 Mayıs 2013
  Konu Sahibi : linn
 7. angel-24

  angel-24 Popüler Üye Üye

  Katılım:
  22 Eylül 2007
  Mesajlar:
  961
  Beğenildi:
  5
  Ödül Puanları:
  108
  ben bu uygulamayı anlayamadım izlere mi iyi geliyor cilt sarkmasına mı ?