plesenta yalanmas.

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve EsraCadi tarafından 31 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

31 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : EsraCadi
  1. EsraCadi

EsraCadi inci'm kızım biriciğim(ssçs) Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    306
    Kızlar plesenta yaşlanması hakkında beni bilgilendırırmısını?33 haftalık hamıleyım.doktorum bana bu hafta kontrole gıttıgımde bebegın eşinin yaşlandıgını soyledı ve erken alıcam bebegını dedi.yanı 2 hafta sonra doktorum nts sokacakmıs sonrada dogum tarıhi vericek.bu konuda benı biraz aydınlatırsanız sevinirim..teşekkürler

2. 10 Eylül 2009
  3. HeartLess

HeartLess HUZUR MELEĞİMSİN SEN.. Pro Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    198
    Sizin için şöyle bir yazı buldum ama
    yinede çok iyi araştırmak lazım...

"Plasenta yaşlanması" nedir?
    Önceleri plasentada kalsiyum birikimine bağlı olarak ultrasonda görülen beyaz odaklar doktorlar tarafından "kireçlenme ya da yaşlanma" olarak anlatılır ve bu durumun bebeği tehlikeye atacağından korkulurdu. Bugünkü bilgilerimiz ise gebelik haftası ilerledikçe plasenta içinde doğal olarak "kireçlenme" odaklarının ortaya çıktığını göstermektedir. Bu odaklar büyük bir alan kaplamadıkları sürece normal bir sürecin sonucu olarak kabul edilirler.

birde sitemizde bir üyemizde açmış böyle bir konu,
    onu da inceleyin sterseniz..
    linkini http://www.kadinlarkulubu.com/hamilelerden-haberler-soru-sorunlar/223202-plasenta-yaslanmasi.html

Son düzenleme: 10 Eylül 2009
  4. 10 Eylül 2009
  5. EsraCadi

EsraCadi inci'm kızım biriciğim(ssçs) Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    306
    Sagol canım bılgılerın ıcın