pnömokok aşısı yaptıran var mıı

Konusu 'Ağustos Anneleri' forumundadır ve yexsxilxoxzen tarafından 7 Ekim 2008 başlatılmıştır.

7 Ekim 2008
    Konu Sahibi : yexsxilxoxzen
  1. yexsxilxoxzen

yexsxilxoxzen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    kızlarr bebekleriniz 2 aylıkken pnömokok aşısı yaptırdınız mı yaptıranlar varsa bilgi verebilirlermi:uhm:

2. 7 Ekim 2008
  3. bahar_kadxixr

bahar_kadxixr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende buna benzer bir konu açıcaktım tşk nette dr.sitesine girdim rota virüsü mutlaka 2 aylıkken pnömokok da 3 aylıkken başlanmalı diyor ama bende bilemiyorum ne yapıcam 2 gün sonra aşımız var kendi dr.ikisinide 3 aylıkken yapalım diyor her kafadan bir ses

4. 7 Ekim 2008
  5. yexsxilxoxzen

yexsxilxoxzen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bizimde yarın aşımız var dr soracam bakalım ne diyecek merak ettimm

6. 7 Ekim 2008
  7. mehtapbaygus

mehtapbaygus Guest

rota virüsü ishal içinmiş 2 doz ve 3 doz olarakl satılıyormuş 3 dozunu önerdi doktorum ama 300 ytl bana çok pahalı geldi açıkcası.şimdiye kadar doğüum yapan arkadaslara sordum kimse yaptırmamış bu aşıyı sanırım bende yaptırmam ama pnomokok kesinlikle yaptırıcam bunun ne zaman yapıldığını bende bilmiyorum

8. 9 Ekim 2008
  9. ELVXIXN

ELVXIXN 5 parmak kurabiyemiz Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    elvin 2 aylıkken pnömokok aşısı oldu,göztepe medical parka götürüyorum.aşı 165 ytl. haftaya da 3.ay doluyor verem aşısını verem-savaş dispanserinde olacak.rota virüsü için hastaneye gideceğiz.

10. 13 Ekim 2008
  11. reyhan1302

reyhan1302 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar ben hemşire ve ebeyle konuştum rotavirus için.özel aşıları 100 kişide sadece bi kişi yaptırıyor.hem cok gereklı olsa devlet öder yada kesınlıkle yaptırın der dedı bu ıstege baglı ama sen bılırsın dedı tabıı bende her anne gıbı bebegım ıcın en ıyısını ıstıyorum dr.125 ytl dedi 3 doz 500 ytl li bulur bızım ıcın gıt gel falanda var bilemiyorum valla bende sasırdım

12. 13 Ekim 2008
  13. ertuxgx

ertuxgx ERTUĞ'UN anneçiiii TUĞBAA Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım forma arkadaşın biri yazmıştı işte ilacı ecza deposundan temin edersek sagılk ocagı yaparmı diye onlarrda yaparız demiş.bende s.ocagına aşıya gittigimde sordum ilaçları alsam yaparmısınız diye reçeteye yzadırın ilaçları alın gelin yaparım dedi.dünde ertuğu medilife acile götürdüm poposu çok kötüydü pazar ve cuma günü bakan gençten bir dr vardı bebege davranması ve bebekle ilgilenmesi çok iyiydi valla normalde oraya özel dr götürüyodum ssk oldugu halde 35 ytl veriyodum ve dr.pek begenmemiştim.dün 10 ytl verdim niye boşyere fazla vereyimki neyse dr.söyledim yazarmısınız diye cuma günü gelin yazarım neden yazmayayım dedi ben pahalı oldunu söyledim tabi aşıların.ama 3 ay bitsin öyle yaptırın dedi.

14. 13 Ekim 2008
  15. mehtapbaygus

mehtapbaygus Guest

pnomokok aşısını doktor yazıyomu receteye anlamadım

16. 13 Ekim 2008
  17. ertuxgx

ertuxgx ERTUĞ'UN anneçiiii TUĞBAA Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    evet canım ben rotayıda yazdırıyorum yalnız igneleri alıp gidiyosun öyle yazacak bzimkini.teyzem eczacı oda depodan temin edecek igneleri dr.konuşun yazarlarsa fazla para ödemeyin bence önemli olan igneleri ecza depolarından temin edebilmek işte

18. 14 Ekim 2008
  19. ELVXIXN

ELVXIXN 5 parmak kurabiyemiz Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bugün sağlık ocağından hemşireler geldi,tanıtım ve bilgi için.doğum yaptığım hastaneden elvin'in bilgilerini yollamışlar. pnömokok yaptırın ama rota çok gerekli değil dediler.ne yapcağımı şaşırdım şimdi rota aşısı konusunda.ne dersiniz kızlar?