pnömokok aşısını yaptırmayan varmı

Konusu 'Doğum Yapanlar' forumundadır ve shannon tarafından 15 Eylül 2008 başlatılmıştır.

15 Eylül 2008
    Konu Sahibi : shannon
  1. shannon

shannon Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    bebegim 6 aylık pnömokok asısını yaptıracagımız sıralarda doktor degiştirdik eski doktorumuz yaptırın diyordu yeni doktorumuz yaptırmayın ticari ası gerek yok dedi bizde yaptırmadık simdi kafam karıstı kime sorsak degişik bir sey söylüyor aranızda bizim gibi yaptırmayan varmı

2. 15 Eylül 2008
  3. sevhan

sevhan Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    aynen canım eski doktorumuz yaptırın dedi bizde yaptırdık yeni ise ben önermiyorum dedi ve kendi çocuklarıma bile yaptırmadım dedi ama biz yaptırmış olduk bir kere.Aşı yani bu sonuçta zayıflatılmış mikrop insanın kafası karışıyor yaptırsam dert yaptırmasam ayrı dert.

4. 15 Eylül 2008
  5. ELXIXFNAZ

ELXIXFNAZ Meleklerim Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    108
    bende daha yaptırmadım bu ay yaptıracaktım ama yine şüpheye düştüm senin yaptırma diyen dr. hangi hastane canım avrupa yakasındamı

6. 16 Eylül 2008
  7. arzuco

arzuco Biri Beni Durdursun Canım Pro Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    146
    bende daha yaptırmadım ama yaptırcam ama iki türü varmış birisi prevenar dı galiba yanlış hatırlamıyorsam o daha kapsamlıymış daha öncede böyle bi konu olmuştu burda .. bizim doktor yaptır der kesin çünkü özel hastane doktorları özel aşıları yaptırtıyorlarki hastane para kazansın.. rotavirüsün iki dozunu yaptırdık bakalım bu pnömokokda 1 yaşına kadar 3 dozun tamamlanması gerekiyormuş. sonuçta bişey olsa keşke yaptırsaydım demektense yaptırmak lazım..

8. 16 Eylül 2008
  9. fiko

fiko deniz'in annesi Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bende yaptırmadım aynen bizde dr değiştirdik.en son gittiğimz dr pnömokok aşısını ekim ayında sağlık bakanlığı bünyesine alacak dedi.son 1 yıldır yaygın olan aşı bunlar.zaten bunları yaptırınca hasta olmayacak değil sadece hastalığın ileri yan etkilerinden koruyan aşı bunlar.karasızım ve halen beklemedeyim

10. 16 Eylül 2008
  11. cenikiz

cenikiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    benim doktorum da yaptırın dedi ama o prenevar aşısından söz etti ve kesinlikle tavsiye etti. rotavirüsü ise önermiyorum dedi, biz de yaptırmadık.

12. 16 Eylül 2008
  13. elif445

elif445 anne Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    canım bnde yaptırmadım kararsızımda ....

14. 16 Eylül 2008
  15. desertdaisy

desertdaisy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    bende rotavirüs yaptırmadım yaptırmayı düşünmüyorum.ishal olmalarını önlemek için yapılıyor sanırım..arada sırada bebişlerimizin mikroplarla karşılaşması gerektiğini düşünüyorum Bağışıklık kazanmaları için.İyi baktığımız sürece de hastalıkları ağır geçirmezler sanırım.pnömokok aşısını da 1 yaşından sonra yaptıracağım.

16. 16 Eylül 2008
  17. nnurayy

nnurayy annesinin bal-kaymagi Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    benim ingilteredeki dr iyi bir prof. bana rotavirusun gereksiz bir asi oldugunu ishalin bircok nedeni olabilecegini bu asinin tum ishal nedenlerini kapsamayacagini uzerine basa basa belirtti turkiye de yaptirmaya kalkma dedi bende yaptirmadim pnomokok asisi ise zaten burdaki asilarin icinde bulunuyor

18. 16 Eylül 2008
  19. koalayim

koalayim Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    ben de yaptırmadım
    ama kafam karışık 6. ayda yaptırsam mı diye:KK43: