Polikistik over hastalığı yüzünden saç dökülmesi yaşayanlar bu başlıkta toplanalım

Konusu 'Saç Dökülmesi Neden ve Çözümleri' forumundadır ve kujumm tarafından 18 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

18 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : kujumm
  1. kujumm

kujumm Guest

Merhaba arkadaşlar.
    Benim ergenlikten beri süregelen saç dökülmesi sorunum var beraberinde tüylenme,yağlı cilt sorunu.
    Adetlerim gayet düzenli ve kilo sorunum yok fakat dediğim gibi pconun beni en çok rahatsız eden belirtisi saç dökülmesi .O kadar çok saç dökülmesi yaşadım ki şimdiye kadar açılma yaşamadığıma sükretmem gerek sanırım.
    Kısa süre önce pco teşhisi konuldu ve tedaviye başlandı ,saç dökülmemin sebebi de bu hastalıkmış.Benim gibi bu hastalık yüzünden saç dökülmesi yaşayan arkadaşlar varsa deneyimlerini ve tecrübelerini paylaşırsalar sevinirim .

2. 18 Ağustos 2009
  3. metallium

metallium Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    çok güzel bir konu olmuş bende de aynı sorun var ne zaman ki doğum kontrol hapını içmeyi bıraksam birkaç ay içerisinde saçlarım dökülmeye başlıyor bu nedenle pcos'un olumsuz etkilerinden kurtulmak için doüum kontrol hapı kullanıyorum

4. 18 Ağustos 2009
  5. kujumm

kujumm Guest

Canım diane35 mi kullanıyorsun bana bunu verdi doktorum.
    Yeni başladım kullanmaya, azaltır inşallah dökülmemi.
    Yanında aldactone da kullanıyorum.

6. 18 Ağustos 2009
  7. metallium

metallium Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    evet canım ilk teşhis konduğunda ben de diane35 kullandım 6 ay kadar ilk aylarda belki tam dökülmenin azaldığını fark edemeyebilirsin ama daha sonra mutlaka faydasını anlıycaksın bende sivilce problemi de vardı onu da geçirmişti şu an da yasmin kullanıyorum

8. 18 Ağustos 2009
  9. kujumm

kujumm Guest

Anladım canım sağol.
    Diane35 yan etkisi olan bir ilaç diyorlar sana kötü bir etkisi oldu mu gerçi bünyeden bünyeye değişir ama,fayda gördüğüne çok sevindim inşallah bende de etkisi görülür.

10. 18 Ağustos 2009
  11. orchidea

orchidea Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    bana da yeni teşhis konuldu da saç dökülmesine sebep olduğunu bilmiyordum. bende de tüylenme ve sivilceler var işte. yasmin kullanmıştım daha önce. doktor bana tüylenme sorunum olduğu için diane 35 kullanmamın daha iyi olacağını söyledi. bakalım ne gibi etkileri olacak.

benim saçlarım da yavaş uzuyor acaba bundan mı?

12. 18 Ağustos 2009
  13. kujumm

kujumm Guest

Orchidea kesin olmamakla birlikte olabilir canım.
    Saçlar genel olarak zayıflayıp dökülüyor.
    Benim de saçlarım eskiden inanılmaz hızlı uzardı fakat şimdi eskisine göre çok daha yavaş uzuyorlar sanki.

14. 18 Ağustos 2009
  15. orchidea

orchidea Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    0
    şimdi bunu öpğrenince iyice bi düşündüm. benim saçlarım önceden hiç dökülmezdi. yani tarağa tek tük saç teli gelirdi. gerçi zaten yavaş uzuyordu saçlarım ama bakımlarla uzatıyordum. şimdi de bakım yapıyorum haftada iki kez ama dökülme çoğaldı, uzaması da durdu.

inşallah hepsi iyileşir. sivilceleri de gider, saçlarımız da sağlık kazanır, düzenli de regl oluruz...

16. 18 Ağustos 2009
  17. kujumm

kujumm Guest

İnşallah canım yerimseniben

18. 19 Ağustos 2009
  19. simurg_

simurg_ Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    148
    polikistik overin belirtilerinde biridir saç dökülmesi (diğerleri tüylenme ve sivilcelenme)

kişiden kişiye değişmekle beraber belli bir miktar saç dökülmesi görülür, zamanla hormon dengesi kurulduğu zaman dökülme de azalır. diane-35 gibi ilaçlar açıkçası pek de güvenilir değil, aldactone gibi ilaçları daha güvenilir buluyorum...yine de doktorunuza danışın..