polikistik over olabilirmiyim kızlar bi bakın

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve killbill tarafından 14 Ocak 2008 başlatılmıştır.

14 Ocak 2008
    Konu Sahibi : killbill
  1. killbill

killbill Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    şimdi mesajlara bakarken bir an polikistik over belirtilerinin birininde göğüs ucunda kıllanma olduğunu okudum.Benim sadece göğüs ucumda kıllanma var bekarken daha çok vardı.Şimdi doğum kontrol hapı kullandığım için nerdeyse yarı yarıya azalma oldu fakat hala var.Adetlerim düzenli ve kiloluda değilim.Hatta kilo alamıyorum diyebilirim.Ama dediğim gibi göğüs ucumda kıllanma var.Sizce doktora gitmem gereklimi sadece bu belirtiyle.Polikistik over olabilirmiyim.

2. 14 Ocak 2008
  3. Morgxuxl

Morgxuxl Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    canım pkos öyle bir hastalıktır kimisinde hiç belirti göstermezken kimisinde de her belirtisini gösterir. mesela ben evlenmeden önce zayıftım kilo alamadığım dönemleri bilirim sonradan da kilomu durduramadığım dönemleri benim en bariz belirtim adetlerimin düzensiz olmasıydı birde engel olamadığım kilo artışı...
    bu hastalık bünyeden bünyeye değişiyor sadece göğüs uçlarında bir kaç tüy var diye pkos olacak değilsin ama içinin rahat etmesi açısından bence hormon tetkiklerini yaptır ve bir jinekolojik muayeneden geç

4. 14 Ocak 2008
  5. killbill

killbill Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    76
    sağol canım en iyisi ben bi doktora görüneyim içim rahat etsin.Öyle muayne olmayıda hiç sevmiyorum yaa.

6. 17 Ocak 2008
  7. ddm

ddm yok başka yolu..... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    öncelikle merhaba.bendede polikistik over.bende bütün özelliklerini taşıyorum.en büyük belirtisi adet düzensizliği.sendede böyle bişi yok içini rahat tut.morgül arkadaşımızında dediği gibi bendede evlenmeden önce kilo sorunu yoktu 50kilo idimsonra anlamadan evlendikten sonra 62kiloya çıktım.tüylenme sorunumda var.şuan 5kilo verdim kendiliğimden şanslıyım...tek sorun adetim ve tüylerim şuan.inş.onlarda yoluna girecek inş....

8. 17 Ocak 2008
  9. Biccere

Biccere Ne kadar fedakarlık, o kadar vefasızlık... Üye

Beğenildi:
    544
    Ödül Puanları:
    23
    arkadaşlar bende bşy sorucam.ben geçen yıl adet düzensizliği ve yumurtalığımın tek bir noktasında ağrı şikayetiyle jinekoloğa gitmiştim.
    göğüs ucunda kıllar da vardı.bi de daha önce hiç yokken hani şu ayva tüyü deriz ya yanak bölgesinde onlardan biraz oluşmuştu.
    tüm şikayetlerimi anlattım.hormon testleri yapıldı.bir de ultrasonda bakıldı.hiçbirşey çıkmadı.doktor da adet düzensizliğini strese bağladı.
    acaba yapılması gereken başka tetkikler de varmıydı?

10. 18 Ocak 2008
  11. ddm

ddm yok başka yolu..... Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canım benimki ultrasonla tespit edildi.ama bunuda her doktor anlamıyor sanırım.çünkü bende adet düzensizliği yıllardır var tüylenmede dahil.fakat bugüne kadar toplam 4doktora gittim 3ü anlamadı.hepsinede dile getiriyordum adetimin düzensiz ve tüylerimin oluşunu.bunuda 1.5ay önce gittiğim doktorum farketti.doktorlarda artık nediyeyim uğraşmakmı istemiyor bunu 1tanesi farkediyorsa diğerlerininde görmesi gerekiyordu.sen moralini bozma.ama bence bu doğru bişi değil ne demek adet düzensizliği psikolojik.katılmıyorum.en fazla 1-2ay psikolojik olabilir.bence tek doktorla sınırlı kalma...

12. 18 Ocak 2008
  13. Biccere

Beğenildi:
    544
    Ödül Puanları:
    23
    arkadaşlar cevaplarınız için teşekkür ederim.
    o zaman en iyisi tekrar gitmek.
    teşhis konulması için parça filan alınması gerekmiyor değil mi?
    yani hormon testleri ve ultrason yeterli olurmu?

14. 18 Ocak 2008
  15. Biccere

Beğenildi:
    544
    Ödül Puanları:
    23
    teşekkür ederim.
    en kısa zamanda gidiyim ben

16. 18 Ocak 2008
  17. Kizil Deniz

Kizil Deniz Acil tıp teknisyeni :)Yiğit anası Üye

Beğenildi:
    119
    Ödül Puanları:
    153
    mesela benım hiç belırtı vermedı hormonlar iyi tüylenme yok adetler düzenli yumurtlamalar düzenli sadece ultrasyonda gözüktü kişiden kişiye degişiyor .

18. 18 Ocak 2008
  19. deryahakan

deryahakan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    bekarken adetlerim düzenliydi hiç bir zaman kilolu olmadım evlendiğimde 50 kilo idim tüylenme ise hiç yok 2 yıl korunduktan sonra bebek istediğimiz için bıraktık ve olmadı dr gittiğimizde ultrasyon muayenesi sonucu pcos olduğum ortaya çıktı daha sonra emin olmak için bazı kan ve hormon testleri yapıldı ve sadece prolaktin (strees hormonu) sınırda çıktı değer 29 ewt şimdi bazı arkadaşlarım diyecekki oda bişeymi değeri 400 lerde olanları biliyorum çünkü nese sonuçta ilaç tedavileri yumurtlama tedavileri derken 3 aşılama yaptırdık ve bi türlü hamile kalamadım şimdi tüpbebek için start verdik hayırlısı bakalım

yani demek istediğim arkadaşlar bu o kadar sinsi bir hastalık ki kişiden kişiye değişiyor ve görünürde herşey normalmiş gibi ama altta yatan gerçekleri bilemiyoruz şüphelenen arkadaşlar bidr kontrolünden geçsinler ve en az senede birkez kan ve hormon tetkikleri yaptırsınlar önlemi baştan alsınlar benim gibi 6 yılldır bebek özlemi çekmesinler