Polikistik over olup soğan kürünü deneyen var mı?

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve svg_ tarafından 1 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1 Ekim 2010
    Konu Sahibi : svg_
  1. svg_

svg_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    merhaba arkadaşlar,
    ben pko im. 14 aylık da evliyim. pko olduğumu 2 ay önce öğrendim ve klomen tedavisine başladım ancak klomen bende işe yaramadı ilk uygulamada. şimdi doktorum eş değeri olan ama moleküler açıdan daha zengin olan serephone adlı ilacı verdi. bende bu arada soğan kürüne başladım bugün 6. günüm regl olduğum için etkili olup olmadığını tam oalrak anlayamadım çok da düzenli kullanamadım ama kullananaların yorumlarının olumlu olduğunu gördüm. soğan kürünü kullanıp faydasını gören arkadaşlar tecrübelerinizi paylaşırsanız belki bizlere de bir umut olur veya farklı yöntemler deneyebilirz.
    paylaşımlarınız için şimdiden teşekkürler...

2. 1 Ekim 2010
  3. duruxsxah

duruxsxah Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    canım bende 35 yaşındayım daha yeni öğrendim polikistik olduğumu
    ne yapacağımı bilmiyorum...bal tarçın çörekotunu deneyeyim diyorum

4. 1 Ekim 2010
  5. svg_

svg_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    canım evli misin, çocuğun var mı??? bende 30 yaşındayım adetlerim hiç düzenli olmadı ama pko olduğumu yeni öğrendim.

6. 1 Ekim 2010
  7. duruxsxah

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    evet canım evliyim bir kızım var 9 yaşında...bundan 1,5 yıl önce kızıma kardeş yapmaya karar verdik ama sadece karar verdik olmadı bir türlü...adetlerim bir gün bile sarkmaz...bugün olacam diyorsam olurum...hiç anlam veremedim...polikistik oluşuma çok şaşırdım...tüp bebek denemesi bile yaptık..oda başarısız

8. 1 Ekim 2010
  9. svg_

svg_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    pko olduğunu öğrendiğinde doktor nasıl bir tedavi uyguladı, hemen tüp bebek denememişsinizdir heralde. bak sennin en azından bir çocuğun var ben hiç olmayacak die korkuyorum. ama tabiki allah ikincisini de nasip etsin. soğan kürünü bi dene istersen deneyenler çok faydasını görmüşler mucize die anlatıolar. bende sabırla içiyorum bakalım faydası olacak mı. 8 gün sonra doktora gidicem yumurtlama olmuş mu die bakılacak bu arada kistlere de bakar heralde ve etkisi olmuşsa kürün bi azalma olur die tahmin ediorum. gelişmelerden haberdar ederim. ama bence bir an önce başla sonuçta bişi kaybetmezsin.

10. 1 Ekim 2010
  11. duruxsxah

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    regl olmayı bekliyorum ben güzelim...regl olursam eğer 2.günü bal tarçın çörek otuna başlayacağım...sonrada reglimin bitmesini bekleyeceğim...bittikten 7 gün sonrada soğana başlarım...ama beyaz soğan konusunda tam emin değilim...bir bembeyaz sarımsak gibi soğanlar var bu kürde o mu kullanılacak...yoksa hep çarşı pazarda satılan açık sarı renkli olan soğanlarda olurmu

12. 1 Ekim 2010
  13. svg_

svg_ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    canım bildiğimiz yemeklik soğan, dışı kahverengi içi beyaz olan. kaynayan suya 6-8 bölüp atıyorsun 5 dk kaynatıyorsun, o şekilde ılımaya bırakıorsun, çok soğumadan içiyorsun. reglin 7. gün başlanıcak diolar ama saçma gelior. çünkü içinde ne var ne yoksa temizlior bu arada ya gebelik oluşursa onu da söküp atarsa içinden. o yüzden ben adetin 1. günü başladım. gelişmelerden haberdar ederim. çörek otu bal neyse onu hiç duymamıştım ne işe yarıormuş tam olarak. aslında bu tarz şelere çok takılmam ama bu soğanı mucize falan die anlatınca herkes denemekten bişi çıkmaz dedim. umarım herşey istediğimiz gibi olur. sende gelişmeleri bildir canım. merakla bekliorum..

14. 1 Ekim 2010
  15. duruxsxah

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    adetin 7.günümü adetten 7 gün sonramı

16. 1 Ekim 2010
  17. duruxsxah

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
  18. 1 Ekim 2010
  19. TATLICIK

TATLICIK Evrenim&Berenim.herşeyim Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    148
    slm daha öncelerde günde 3 tane klomenl'e 1 yumurtam 19mm ..
    günde 3 tane serephone' le de 2 yumurtam olmuştu 19mm ve 16 mm....

2 ay önce sogan kürünü uyguladım bi sonraki adetimdede günde 2 tane klomenle tam 4 tane yumurta sahibi oldum:) 23mm ..

kesinlikle soğan kürünü tavsiye ediyorum:)

bu ay tekrar yapıcam.....

bal tarçın çörek otu malesef bende işe yaramadı üstelik adetimi geciktirdi....