polikistik over s. olanlar izlenilen adımlar ve aşılama

Konusu 'Aşılama Yöntemleri ve Tecrübelerimiz' forumundadır ve ozlem1415 tarafından 18 Ocak 2009 başlatılmıştır.

18 Ocak 2009
    Konu Sahibi : ozlem1415
  1. ozlem1415

ozlem1415 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşlar ben polikistik over sendıromu olduğumu öğrendim şimdide aşılama için ilk adımı attık polip yüzünden amaliyat oldum düşük riski varmış ondan kurtulduk ama şimdi beni neler bekliyor bilmiyorum bana yardımcı olursanız sevinirim

2. 7 Mart 2009
  3. AYLXIXNXIXM

AYLXIXNXIXM Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    iğnelerle yumurtaların uyarılavak

4. 16 Mart 2009
  5. dervis

dervis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    polip ameliyatı nasıl bir ameliyat? bilgi verebilirsen sevinirim.. buarada aşılamalar için ilaç vermiştir doktorun, yumurtaları takip edecek sonrasında belirli bir boyuta gelince çatlatma iğnesi verecek.. sonra da şu kadar saat sonra ilişki diyecek.. sonrası da bekleme.. hayırlısı olsun.. polip bende de var, 3 aşılama oldum, bir de tüp bebek ama polip için gittiğim 3 doktor da birşey demedi o yüzden ben de merak ediyorum....adetle atılır dedi.. nasıl bir ameliyat? anestezi ile mi? :uhm:

6. 17 Mart 2009
  7. dilek45

dilek45 Guest

arkadaşlar bende de polikistik over sendromu var bana da dr başka hiçbir tedavi uygulamadım direk aşılama yapcaz dedi yani başka hiç bir ilaç vermedi sadece adetinin ilk günü gelmemi istedi tabi benim adetim çok düzensiz olduğu için (sürekli kanamam oluyor)bu ay gidemedim yalnız şunu merak ettim çatlatma iğnesinden sonra şu kadar saat sonra ilişki yazmışsınız bu aşılamanın farklı yönleri falanmı var bana doktorum spermler yıkanacak daha sonrada yumurtaların yanına enjekte edilecek falan demişti

8. 17 Mart 2009
  9. dervis

dervis Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    aşılama yaptıktan bir süre sonra da ilişki öneriyor doktorlar genelde.. aşılama dediğin gibi oluyor,spermler labaratuarda yıkanıp bir sıvı içinde götürülüyor doktora, doktor onlar yumurtaları kontrol edip bir aparatla enjekte ediyor.. bir süre sonra da , tam hatırlamıyorum ama 36 saat gibi bir süre sonra da ilişki öneriyor..