Polikistik Over ve doğum kontrol hapı tedavisi

Konusu 'Kadın Faktörü / Kadın İnfertilitesi' forumundadır ve Bademella tarafından 31 Mart 2010 başlatılmıştır.

31 Mart 2010
    Konu Sahibi : Bademella
  1. Bademella

Bademella Anne Üye

Beğenildi:
    150
    Ödül Puanları:
    123
    Arkadaşlar merhaba,

22 tane kistim vardı ve doktorum yasmin adlı doğum kontrol hapını 4 ay kullanmamı söyledi. 2. ayım bitti, ilacı bıraktıktan sonra regl olabiliyorum yani düzenli. Ancak merak ettiğim konular var. Tedavi görüp hamile kalan arkadaşlar cevaplarsa çok sevineceğim.

Birincisi benim tek sorunum adet düzensizliği idi ve 22 adet kist çıktı. Doğum Kontrol haplar bu kistleri gidermezse ne olacak?

Çatlatma iğnesi ve aşılama ne demek oluyor? Kistler dolayısıyla yumurtam olmuyormuş, kistler gitmezse ameliyatla mı alınacak?

Doğum kontrol hapıyla tedaviye başlayanlar sizlere kaç ay kullanmanızı tavsiye etti doktorunuz?

Doğru düzgün bir bilgiye sahip değilim, Lütfen biri beni aydınlatsın.

İnşallah sorunu olan herkesin bebeği olur en kısa zamanda :KK43:

2. 5 Nisan 2010
  3. Bademella

Bademella Anne Üye

Beğenildi:
    150
    Ödül Puanları:
    123
    güncell

4. 8 Nisan 2010
  5. beyzanur0305

beyzanur0305 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    pko belirtileri; adet düzensizliği,tüylenme,sivilce,kilo
    kilo vermeleri daha zor kilodan dolayı da gebe kalması gecikiyo diyelim
    doğum kontrol hapları gidermiyor zaten o adetleri düzene koymaya çalışıyo,bu amelıyat olcaksın demek olmuyo tabi onunla yaşamayı öğrenicez yumurtalar çatlıyo ve adet olayı oluşuyor yumurta işlevini yapmaya yarıyo çatlatıyo adet oluyosun hastalığın bittikten sonraki günler hamile kalma şansın artıyo
    aslında bebek düşünenlere doğum kontrl hapı vermiyolar ben 3,5 yıllık evliyim 14 aylık kızım var bekarlığmda 2 3 yıl kullandm ama düzensiz. evlendikten 6 7 ay sonra hamile kaldım düşük yaptım belki de ondan ama 3 ay sonra yine kaldm bu defa kucağıma eldm bebişimi Allah isteyen herkese versin

6. 9 Nisan 2010
  7. Bademella

Bademella Anne Üye

Beğenildi:
    150
    Ödül Puanları:
    123
    allah analı babalı büyütsün beyzanur..
    benim kilo problemim şeker hastalığım ve tüylenme belirtilerim de yok. sadece adetim düzensizdi ve gebe kalamıyordum. 3. kutuya başladım...
    merak ettiğim acaba herkese doğum kont hapı mı veriyor drlar? bir de hiç kistlerden dolayı sancısı olan oldu mu? benim en belirgin şikayetim sancıydı...
    sonuçta amacım bebek sahibi olabilmek ancak eğer yanlış giden birşeyler varsa doktorumu değiştirmek isterim.

8. 9 Nisan 2010
  9. beyzanur0305

beyzanur0305 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Bu belirtilerin hepsinin olması gerekmiyo zaten.Bazen biri bazen ikisi olur ağrıların nedenini o lduğuna eminmisin bende çok ağrılı oluyorum her adetimde düşük yapiyomuşum gibi ağrım oluyor.Birde anlamadığım çocuk düşünenlere hap vermiyorlar yumurta çatlatmaya çalışıyolar hap zaten engelliyor çocuğu.benim duyuduğum doktor soruyor hemen çocuk istiyormusun dye ona göre tedavi uyguluyolar Allah sana nasip etsin:CüvCüv:

10. 15 Nisan 2010
  11. sudenur80

sudenur80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    148
    bende polikistik ovrlıyım ve 4 senedir çocugm olmuyor.2 aşılama ilaç tedaviler negatif

12. 15 Nisan 2010
  13. Bademella

Bademella Anne Üye

Beğenildi:
    150
    Ödül Puanları:
    123
    bende ilaçları bırakmak istiyorum kızlar, kilo aldırdı ve aşırı derecede mide bulantısı yapıyorlar. 3 aydır kullanıyorum ama hala kasıklarımdaki sancılar geçmiyor. bazı pkolı arkadaşlar hamile kalabiliyormuş diye okuyorum forumdan.

darısı bizim başımıza sudenur :KK43: umarım güzel bir sürprizle karşılaşırız, bu süreç çok sıkıcı ve yıpratıcı

14. 15 Nisan 2010
  15. sacveretle

sacveretle Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba , öncelikle rabbim isteyen herkesi bebek sahibi yapsn inşallah çok farklı bir duygu. Bende de polikistik over var dr kilo kıllanma adet düzensizliği ve buna benzer bütün belirtileride mevcut. Sanrm bende hamilelikten sonra çıktı daha önce böyle bir şikayetim yoktu. dr gittim doğum kontrol hap verdi ve 1 yıl kullanacaksın dedi. tv de bir programda izledim dr kilo verebilen hastalarn yüzdde 20 si bebek sahibi olabiliyor dedi. ama benim arkadaşım var pko var ondada 1.5 yaşnda bir oğlu var şimdi gene hamile ve kilolu. Yani rabbim ol deyince pko sorun olmuyo. umarım sizlerde anne olma güzelliğini tadarsınız.

16. 16 Nisan 2010
  17. Missy

Missy CANIM OĞLUM Pro Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    Bende pko var adetlerim çok düzensizleşmişti bende çocuk istiyorum ama doktorum önce adeti düzenlemek için diane 35 verdi bana. 2 yumurtalığımda da kist vardı. 4 ay kullanıcam bu ilacı ve tekrar gidicem doktora, kafanızda soru işaretleri ve memnuniyetsizliğiniz varsa doktorunuzu değiştirebilirsiniz. a.s.

18. 17 Nisan 2010
  19. Bademella

Bademella Anne Üye

Beğenildi:
    150
    Ödül Puanları:
    123
    ben ilacı bıraktım arkadaşlar, doktorumu değiştirmeyi düşünmüyorum şu an için ama doğum kontrol hapı kullanmak istemiyorum. biraz doğal akışına bırakacağım çünkü ilaçlar dengemi yiice bozdu..