Polikistik over ve guatr olan hastalar

Konusu 'Jinekoloji / Kadın Hastalıkları' forumundadır ve bebisim52 tarafından 10 Aralık 2007 başlatılmıştır.

10 Aralık 2007
    Konu Sahibi : bebisim52
  1. bebisim52

bebisim52 Tüm varlığım kızımmm... Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar polikistik over ve guatrım var evlendikten sonrada kilo aldım biraz ama yumurtalıklarımdaki sorun 2-3 yıldır var guatrıda yeni öğrendim ve tefor adında bir ilaç kullanıyorum.hamile kalmak istiyorum doktorum pek bir açıklama yapmıyor.bakalım belki hastalığın geçer diyor.aranızda başına böle bir durum gelipte hamile kalanınız varsa beni bilgilendirirmisiniz acaba.

2. 10 Aralık 2007
  3. Gulpare

Gulpare Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    86
    Canim cok gecmis olsun..
    Kisa zamanda arkadaslar cevaplayacaktir konunu...

4. 10 Aralık 2007
  5. nix

nix birgül<3beliz Üye

Beğenildi:
    1.756
    Ödül Puanları:
    238
    polikistik over yokta bende tiroit yetmezligi var bende yapay tiroit hormonu kullaniyorum.bende hamile kalmayi basaramdim 3 senedir. dr hamile kalman biraz zaman alir dedi 7 aydir tedavi goruyorum zaten.tsh degrlerimiz normale donmeden hamile kalmak sakincali zaten.hamile kalincada mutlaka dr a bildirmelisin ilk 3 ay icinde.yoksa hem dusuk tehlikesi varmis hemde allah korusun zeka geriligi yapabiliyomus.bu konu onemli ihmale gelmez iyi bir endokrinologa gorunmen lazim. zaten bnmkide genetik bi hastalik hasimato hastaligi.

gecmis olsun cnm

6. 10 Aralık 2007
  7. bebisim52

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    teşekkürler canım inşallah ikimizde muradımıza ereriz.

8. 11 Aralık 2007
  9. hafsaa

hafsaa Guest

canım pkos hastasımıın yokasa polistik over mi ben polistik over sendoromu hastasıyım yanı bı çok kıstın aynı anda gorulmesı...

3 yıllık evlıyım 1 sene korundum 2 sene cocugum olmadı kolmen kullandım olmadı çatlatma iğnesi vurundum olmadı dr bana 1 sene içindede olabılır 10 sene içindede dedi ve ben aşılama istedim dr emınmısın dedı ben de ddım kı en azındsan onda %15 20 şansa var denemek istiyrum dedım ve aşılama yaptırdım....

SONUÇ :pOZİTİF ŞUAN HAMİLEYIM

ama pes etmek yok uğraşacaksın tek senın başında degıl buna inan artık gençlık böle elden gelen bışeyde yok

en önemlisi :SABIR SABIR SABIR

10. 16 Aralık 2007
  11. bebisim52

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    teşekkür ederim canım bu arada hayırlı olsun inşallah sağlıklı bir bebişin olur.
    evet bende polikistik over sendromu hastasıyım ve troit var bende ben 6 aylık evliyimm ve ilk günden beri hiç korunmadım yani troidim bir çok yavaş çalışıyor bir çok hızlı çalışıyor.yarın tahlil yaptıracağım yine.
    bu arada benim iki yumurtalık tada komple sarmış kistler sendede böylemiydi arkadaşım.

12. 17 Aralık 2007
  13. profiterol

profiterol Guest

kızlar benimde doğumdan sonra makatımda çatlak oluşmuştu ameliyat olmam gerekiyodu fakat guatrım olduğu için ameliyat olamadım oğlum 2.5 yaşında hala olamıyorum yapmıyolar ameliyat umarım en yakın zamanda istekleriniz yerine gelir

14. 28 Aralık 2007
  15. freeflame

freeflame Guest

yanlış yere soruyorum belki ama yeniyim ve bulamadım.aranızda rubella igg değeri yüksek olan var mı? ben de 2 senedir bekliyorum ve yeni farkettim geçen seneki bir testimde rubella igg değerim:83.3 .bilgisi olan varsa cvp yazsın lütfen

16. 28 Aralık 2007
  17. simlamutlu

simlamutlu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    29
    Ödül Puanları:
    108
    rubella igg kızamıkcık bağışıklığın 83 yüksekmi bilmiyorum ama tahlili yaptırdığın laborutuvarın doktoruna tlelefon aç sor bence yada doktoruna sor yüksekmi bu değer diye

18. 28 Aralık 2007
  19. Sitarem

Sitarem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Bende var cnm ya...aynı dert..

haşimoto + pko .pko tedavim olumlu sonuçlandı ama haşimoto ömür boyu hap içmemi gerektiriyor..Bir yükseliyor tsh , bir düşüyor...ama sanırım bu yüzden pkom tekrarlayacakmış...çok sıkıntı yapıyor bende.....