Polikistik Over

Konusu 'Kadın Faktörü / Kadın İnfertilitesi' forumundadır ve jasminankara tarafından 25 Mart 2009 başlatılmıştır.

25 Mart 2009
    Konu Sahibi : jasminankara
  1. jasminankara

jasminankara Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar 32 yaşındayım. pko hastasıyım. 5 yıldır korunmadığımız halde çocuk yoktu. 2 ay önce soğan suyu içtim 8 gün. yine 2 ay önce 1le başlayıp sonra 2 adet glukophage kullandım tüm yan etkilerine rağmen. ve Allahım bize nasip etti hamileymişim çok şaşırdım. glukophage bu hastalıkta bana bir lütuf oldu. inşaallah size de olur. paylaşmak istedim. pahalı yöntemlerden önce bunu deneyin derim.

2. 25 Mart 2009
  3. XOXzlem

XOXzlem İNŞALLAH BİR GÜN........ Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    196
    çok tebrik ederim canım..ALLAHIM SAĞLIKLA KAVUŞTURSUN YAVRUNA..
    bende pko hastasıyım...
    benimde 6 yıldır olmuyor..
    soğan suyu içtim tekrar deniyeceğim bakalım..
    inşallah bende hamiş olurum..
    motive oldum sayende canım.......

4. 25 Mart 2009
  5. jasminankara

jasminankara Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    76
    bence glukophage kullan bu arada mutlaka. sakın ihmal etme. inş. olur

6. 25 Mart 2009
  7. XOXzlem

XOXzlem İNŞALLAH BİR GÜN........ Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    196
    evet canım.
    aslında onuda kullanıyorum ama bu aralar düzenli değildii..

8. 4 Nisan 2009
  9. oz88

oz88 Guest

Öncelikle herkese ,Merhabalar ...
    Sitenizi ,polikistik over hastalığını araştırırken keşfettim ,ve benim gibi ,çok arkadaş olduğunu görünce üye olmak istedim. 21 yaşındayım ,yaklaşık olarak 9-10 senedir hep düzenli adet gördüm,taa ki ,2ay öncesine kadar ... Hiç aksamayan regl dönemim ,35 gün gibi bir süre uzadı .. Tehlikeli bir durum olduğunu anlayınca hemen Dr gittim ... Dr polikistik over dedi ... PROGYNEX die bir iğne verdi,yaptırdım ,3ampülü şimdi bekliyorum ... DİANA 35 die de bir d.k hapı verdi ... adet ile beraber başlayacağım ... Salı gününe kadar beklenen regl gerçekleşmezse tekrardan gidicem ...
    Şüphelerim var,ilerde bebek sahibi olamazsam die ... Allah herkese Acil şifalar versin ..
    sevgilerle ..

10. 4 Nisan 2009
  11. Elifingo

Elifingo rutine bağlamış Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ben de geçen yaz doktora gittim.polikistikover oldumu öğrendim.kalıtsal olduğunu ve bir tedavisinin olmadığını.tek tedavisinin olabildiğince zayif olmam olduğunu söyledi:çok üzgünüm:farlutal verdi bana.5-6 ay onu kullanarak hasta oldum,şimdide cyclo progynova adlı bi ilaç kullanıyorum.geçen ay ilk kullanışımdı ve ilaç bittikten 3gün sonra adet oldum da bununda yan etkileri acayip.göğüslerim çok hassas,şişiyo ve hafif bir acı var.karnım çok şişiyor,afedersiniz ama gaz birikiyo ve çok zor çıkıyor.balon gibi şişt karnım:KK43:ilaç kullanmasam da 4 aya kadar olmadığım oluyor.işin kötüsü stresten çok kilo aldım ve kilo aldıkça adetim iyice düzensizleşti.:çok üzgünüm::çok üzgünüm::çok üzgünüm:

12. 17 Nisan 2009
  13. buke

buke kızımı bekliyorum :) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    kızlar merhaba bende pkoluyum ve aşkamın bu saatinde düzenli takip ettiğim fakat üşengeçlikten bir türlü üye olamadığım kadınlar kulübüne az önce üye oldum. Eskiden beri adetlerim düzensizdi ve kilolu bir çocukluk geçirdim ergenlik çağımda doktora gittiğimde bunun büyüme hormonu ile ilgili olduğunu söylemişti. 18 yaşından sonra kilolarım düzene girmişti fakat üç sene önce tekrar kilo almaya başladım ve adetlerimde yine düzensizleşti bu yüzden. Üç farklı doktora gittim üçüde pko'yu doğruladı ama yumurtlamanın ve adetlerin düzene girmesinin tek olanağının kilo vermek olduğunu söyledi. Ama ben sanırım pko yüzünden bir türlü kilo veremiyorum ve anne olamamaktan çok korkuyorum. Sanki içi su dolu bir balon gibi hissediyorum kendimi. Halsiz ve güçsüzüm... Neyse kızlar umarım burada bilgilerimizi ve deneyimlerimi paylaşırız hepiniz sağlklı ve mutlu olun

14. 17 Nisan 2009
  15. berfxux

berfxux Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    yaa çok sevindim bana da önce polikistik dediler yumurtlama bozukluğu çıktı ikisi aynı şeymi bilmiyorum fsh çok değişken bi yüksek bi alçak bende istiyorum hamile olmak soğanı duydumda uygulayamadım bi sorum var sana yumurta takibi yaptırdın mı her ay gelişme oluyor muydu

16. 29 Nisan 2009
  17. kuru

kuru Guest

bende bu ay sogan suyu ıctım.cok fazla akıntı olmadı ama rahatladıgımı hıssettım.ama yıne adet olmadım gebelık testı yapmadan fartural dıye adet sokturucu ilaç aldım içtim.acaba hamıleysem düşmüşmüdür...hala olmadım yıne adet.

18. 4 Mayıs 2009
  19. crazyseker

crazyseker Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar bende pcos hastayım ve benimde bebişim yok 7 yıllık evliyim hiç hamile kalmadım.fartural progestron klomen aklınıza ne gelirse kullandım .ilaç kullanırken adetlerim düzenli bi şekilde oluyor bırakınca tık yok.en son aşılama yaptırdık o da tutmadı .1 yıl aradan sonra bugün tekrar doktara gittim muanede rahimde kara bi leke olduğunu söyledi ve hemen gebelik testi yaptırdı ama sonuç negatif çıktı.yarın tekrar gidicem farklı yöntemlerle bakacak.hayırlısı olsun artık hepimiz için