Polikistik Overle Hamile Kalanlarrrrr Acilll Cevappp Lütfennnn

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve cananisa tarafından 30 Haziran 2008 başlatılmıştır.

30 Haziran 2008
    Konu Sahibi : cananisa
  1. cananisa

cananisa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    22 YAŞINDA 1 YILLIK EVLİYİM HİÇ KORUNMADIĞIMIZ HALDE HAMİLE KALAMADIM., ERGENLİK DÖNEMİMDEN BERİ ADETLERİM HEP DÜZENSİZ...
    ŞİMDİ OKADAR İSTİYORUZKİİİ
    AĞLAMAKTAN KENDİMİ YIPRATMAKTAN HELAK OLDUM.
    EŞİM OKADAR ANLAYIŞLIKİİİİ.....
    ONUN HAKKINI ASLA ÖDEYEMEM
    BENİM SORUM ŞU POLİKİSTİK OVERİ OLAN ARKADAŞLARIM NE KADAR SÜREDE HAMİLE KALDINIZ TEDAVİNİZDE NELER OLDU NE KADAR SÜRDÜ
    NOLUR CVP VERİNNNsenağlama

2. 30 Haziran 2008
  3. eda1982

eda1982 CANIM KIZIM IRMAK'IM Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    canım bu kadar üzülme ilk önce.dün posta gazetesinde okudum hatta gazeteyi şuan aldım bakıyorum bak aynen ne yazıyor.polikistik over sendromu olan kadınlar heray adet göremiyor düzenli yumurtlayamıyor.bu rahatsızlıgın tedavisi var kadın anne olabilir fakat tedaviyi bırakmamak önemli.yapılacak şey yumurtalıkların fonksiyonunu düzenleyici ilaclar kullanmak,kilo vermek,bir de insülin denen hormonun calısmasını düzenlemek.diye yazıyor kısaca alıntı yaptım canım bu kadar takma kafana eminim en kısa zamanda sende hamile kalacaksın sevgiler.a.s.

4. 30 Haziran 2008
  5. pretty women

pretty women Vazgeçmek Yook!! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    arkadaşım bu kadar üzülme..ben de senin gibiydim.bekarken de adetlerim düzensizdi ve çok sancılı olursu o zamanda yumurtalıklarım çatlamıyodu.evlenince düzelşr diyodu hrkes ama düzelmedi.
    ben 6 yıllık evliyim.ama geçen sene başladık çocuk için çalışmalara.
    pko bende de vardı.ilaç tedavileri.ardından iğneler derken şimdi hamileyim.10 aylık bir tedavi sonucunda hamil kaldım.
    sen bir dr. la görüştün mü peki
    sıkma canını bu kadar seninde bebişin olacak.

6. 1 Temmuz 2008
  7. ata_tanem24

ata_tanem24 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    canım benim kuzenimde vardı 1.5 sene tedavi gördü ilk aşılamasında bebeği oldu çok şükür.tedavisini olursan bebeğe engel değil canım korkma

8. 1 Temmuz 2008
  9. emine kaya

emine kaya Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım hiç üzülme sen tedavini ol allah sana istediğini verir şimdi tıp o kadar ilerlediki çocuğu olmaz diye birşey yok sabırlı ol allah gönlüne göre versin

10. 1 Temmuz 2008
  11. ipekhan

ipekhan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba. mantar için doktora gittiğimde polikistik overim olduğunu öğrendim. doğum kontrol hapı verdi 1 ay kullandım ve geçtiğini söyledi doktorum.2 ay önce olmuştu bu olay. ondan sonrada korunmamaya başladık. Şimdi bende bebek istiyorum ilk ay olmadı.ama tabi ilk aydan olacak diye bişey yok. Bakalım bu ay olacak mı.
    Ama tedavisi zor olacağını sanmıyorum. Kendimde yaşadığım için. İnşallah hemen geçer. Doktoruma ilk sorduğum soru ya geçmezse ve hamile kalamazsam? O da bu kistlerle hamile kalabilen çok hastam var demişti. Tabi insan korkmadan edemiyor.

12. 1 Temmuz 2008
  13. yabangxuxlxuxm

yabangxuxlxuxm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    6
    Ödül Puanları:
    146
    evet arkadaşım ya ümidini yitirme.burda pko oup bir sürü kişi var hamile kalan.bende pkoluyum.5 yıldır bebiş olmuyor.ama tedavimi aksatmıyorum.biz elimizden geleni yapalım.gerisi allahtan.çok zor bi durum biliyorum ama moral çok önemli.rabbim bizlerede verecek.çok önemli bi problem değil çok şükür.ilaçlarla olmasını sağlıyacaz.allah hayırlısını ve sağlıklısını nasip etsin.

14. 2 Temmuz 2008
  15. brn

brn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    inşallah en kısa zamanda bebiş haberini alırsın canım kendini üzme bak bende pkoluyum herkesin durumu farklı tabi ama biliyor olmalısın yumurtlalık fonsiyonlarını düzenleyen ilaçlar kullanılıyor ALLAH ın izniyle sabret sende sevineceksin bir gün inşallah.. dileğim tabi bütün bebiş isteyen arkadaşlara. inanamayacaksın ama ben bir ay kullanmıştım ikinci aya şükürler olsun ki gerek kalmadı.

16. 2 Temmuz 2008
  17. asixsx

asixsx Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende pco luyum ve yeni öğrendim ama ilk denemesinde hamile kalanları gördüm. Benim hamile kalmam ne kadar sürecek bilemiyorum ama sonuçta hiç bir problemi olmadan da hamile kalamayan insanlar var. Allah hayırlısı ile bebeğimizi bize kavuştursun belki uzun bi süre olacak belki kısa ama sonunda olacak inancını yitirmemek lazım...:dance:

18. 2 Temmuz 2008
  19. vidi

vidi SMYRNA(hülya) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    146
    cnm bende de pko var ve banada doktorlar zor hamile kalırsın tedavi gerekebilir demişti ama hiç bi tedaviye gerek kalmadan hamile kaldım.brzda şans sanırım.ama doktorlar tedavisinin kolay olduğunu söylüyorlar ve benimde tanıdığım çok kişi var tedavi olup hamile kalan.umarım en kısa sürede güzel hbr alırsın.Allah yardımcın olsun