polikistik overliler sıkıntılarımız ve tecrübelerimizi burda paylaşalım..

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve talihsiz tarafından 2 Şubat 2010 başlatılmıştır.

2 Şubat 2010
    Konu Sahibi : talihsiz
  1. talihsiz

talihsiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar 7 yıldır evliyim.. çeşitli tedaviler uyguladık ama henüz bebeğim olmadı. en son geecn ay yaptırdığım tüp bebekte de hüsrana uğradım. o kadar çok şey anlatmak istiyorum ki.. gelin sıkıntılarımız paylaşalıum destek olalım birbirizmize...

2. 2 Şubat 2010
  3. talihsiz

talihsiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    umarım ilgi gösterirsiniz başlığıma..

4. 2 Şubat 2010
  5. haymatlos

haymatlos Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    148
    Talihsiz kardeşim, başlığın hayırlı olsun, talihin de rumuzun gibi olmasın. PCO sevimsiz bir hastalık, çok da zorlu ama hayatta karşımıza çıkan diğer pek çok şer gibi hayırları da içinde barındırabiliyor.

Ben de PCO hastasıyım. 16 yaşımdan beri çocuk konusunda zorlanacağımı biliyordum. Şu ana kadar PCO'yu bir çeşit talihsizlik olarak görsem de bana fazladan 30 kg ve bir dünya kıl ve tüy kazandırsa da son 2-3 aydır neredeyse bunun bir şans olduğuna inanacağım. PCO yüzünden bebek konusunu ertelemeyi hiç düşünmedik. Evliliğimin birinci yılı biter bitmez bebek aramaya başladık. Bebek için yardımsız uğraştığımız dönemi de kısa tuttuk. Bilinen herhangi bir sıkıntısı olmayan çiftlerde 1 yıl olan bekleme süresi biz PCO'lularda bu 6 aya iniyor. 6 ay sonra hemen doktora gittim, eşimin sperm azlığı bu sayede hemen ortaya çıktı. Bende PCO olmasaydı belki senelerce bilemeyecektik ve yaşımız ilerleyecekti.

Tüp bebek tedavisine başladım, PCO sayesinde gayet yeterli sayıda ve kalitede yumurtaya sahip oldum, ilk denemem tutmadı ama bundan sonra yapacağımız dondurulmuşlarla denemelere bol bol embriyo kaldı.

Bir de kendi kendime "aman da bende PCO var, kiloma daha fazla dikkat edeyim" diyip bu kadar kilo almadan önce müdahale edebilseydim tam süper olacaktı:)

Tıpkı şeker hastalarının uzun yaşaması gibi bir durum bu. Başkalarından daha fazla dikkat ettiğimiz ve kontrol altında olduğumuz için pek çok jinekolojik riskten bir anlamda kurtulmuş oluyoruz. Ayrıca PCO hastaları bebek sahibi olmakta güçlük çekenler içinde başı çektikleri için bizim durumumuzda uygulanacak tedaviler doktorların en çok denedikleri ve en emin oldukları tedaviler. Yumurtalık rezervlerimiz genelde fazla oluyor ve tüp bebek tedavisine en iyi cevap veren hastalar oluyoruz hep. Allah dermansız dert vermesin, bizim derdimizin dermanı olduğu gibi hayırlı sayılabilecek yanları da var (ya da ben gerçek bir polyannayım:)

Allah sana da bizlere de en kısa zamanda sağlıklı ve hayırlı evlatlarımızı verir umarım.

6. 2 Şubat 2010
  7. bebekteyiz

bebekteyiz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    off offf pko dendiğinde bile sinirlerim hopluyooo
    bende kendimi bildim bileli pkoluyum 6 yııllık evliyim 6 yıldır uğraşıyoruzz maesef 3 aşılama 2 micro negatif olduu kısmet değilmiişşşş malesef
    en çok sinirlendiğimde bu hastalığın kilo yaptığına inanmayanlarr gebertesim geliyo onlarıı
    bende adet düzensizliği de nerde ne zman adet olacağım belli olmuyo duu off ne kadar sıkıntılıydı yaaa cahil oluyo insan doktor ilaç vermişti evlenmeden önce doğım kontrol hapı tabii aman kullanmıcam şimdiden diye bırkmıştım sürekli ilaçla hastalanıyorummm
    ilaç almasan ne zaman olursa olsun desem bu defa acaba hamilemiyim sorularııı testlerr moral bozukluklarııı
    RABBıM HEPıMıZE KOLAYLIK VERSıNN ZOR ARKADAŞLAR MALESEF:KK43:((

8. 2 Şubat 2010
  9. nexsxemi istiyorum

nexsxemi istiyorum ben artık anneyim Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bende de aynı dert. 3 yıl pcos yüzünden ne tedaviler atlattım.en son tüp bebek denedik ve tek sorunun bu olmadığını eşimin morfolojisi bozuk sperm hızı düşük ve bende kan pıhtılaşması çıktı. yani derdimiz katlandı.ben aslında pcosun tek başını başarısızlık nedeni olduğunu düşünmemeye başlamıştım.ÇÜNKÜ benim halamın kızı 6 ayda, amcamın kızı yılda 1 kez adet olurdu ben ise 35_40 güne bir olurdum yani benim durumum daha iyiydi AMA onlar tedavisiz ilk yıllarında çocukları oldu. ben ise 4.yılımda 2.tüp denememde gebe kaldım şimdi5+4 haftalığım

cananu bunu beğendi.
  10. 2 Şubat 2010
  11. hazal..

hazal.. Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    yazdiklarinizi hayretler icinde okuyorum..pko lular tup bebekledemi hamile kalamiyor inanamiyorum cok kotu..allah hepimizin yardimcisi olsun..bend iki yillik evliyim ve 1 yildir pkoluyum..hic korunmamamiza ragmen gebelik olusmadi.1 negatif asilamamiz var oda klomenle yapildi.tek yumurta gelismisti..ama olmadi..fakat butun dr lar pkolular icin asilamayi oneriyor..

12. 2 Şubat 2010
  13. talihsiz

talihsiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar başlığım ailgi göstrediğiniz için teşekkürler. biz pcoslular tam bir kısır döngünün içindeyiz. bizi bizden başka kimse iyi anlayamaz. evet biz pcoslular tüp bebekte şansı en yüksek olan grup sayılırız. benim daah önce belirli aralıklarl yapılmıştedavilerim var.. yumurta geliştirme aşılama ıvm ve en son geecn ay tüp bebk. tüp bebekte ilk sonucu pozitif aldım.ama 2. test te değer düşmüştü.böylece sonuç olumsuz oldu. bende biraz dinlenmeye karar verdim. bu arada bitkisel tedaviler uygulamayı düşünüyorum.örneğin soğan kürü.. evet bu hastalık herkeste aynı seyretmiyor bazıları kolay hamile kalabilirken bazılarıda bizim gibi çok uğraşmak zorunda.. benimde tüylenme ve kilo artışı problemim var.. allah hepimizin yardımcısı olsun. sizde bu konuyla ilgili öğrendiklerinizi paylaşırsanız sevinirim..

14. 3 Şubat 2010
  15. melisesra

melisesra maşallah benim oğluma Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    196
    kıslar bende pkoluyum ılk denememde hamıle kaldım tup bebekde ama 2.5 aylıkken kaybettım
    şimdi tekrar basladık tedavıye bugun yumişlerim toplandı hakkımızda hayırlısı olsun ınsallah

16. 3 Şubat 2010
  17. Sera96

Sera96 benimdemeleğimvar Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    size söyleyebileceğim tek şey azimle kilo verin arkadaşlar
    69 kilo ile başladım tedaviye ilk denememi 57 kiloya inerek yaptım tabiii negatifff
    ikinci denemem de 56 kiloyla yaptım sonuç pozitif arkasından ohss ve 16 gün süren hastane maceram ve 10 haftalık düşük

arada dondurulmuş denedim gene negatiffff
    bu ay birdaha dondurulmuş denedim gene negatifffff

kısaca bir şansmı pco yoksa şanssızlıkmı ben karar veremedim,
    madem şanslı hastalarız madem yumurta rezervlerimiz çok iyi kalitede yumurta veriyoruz neden sonuç koca bir sıfır oluyor

doğru doktorumu hastaneyimi bulamıyoruz yada klinikler biz pco luları ne olarak görüyor anlamış değilimm şimdide histereskopi istedi doktorum

oysa 2.ci tüp bebek denememi yapmadan önce kendim istemiştim histereskopiyi illada 2.ci tüpü yapıp arkasından dondurulmuş deneyip demi yaptırmam lazımdı

kafam çok karışık
    hem inancımı yitirdim hem güvenimi 14 ay içinde 2 tüp denemesi 2 dondurulmuş denemesi yaptım ve artık zor gelmeye başladı

ne olur seçimlerinizi iyi yapın
    hepinize sonsuz sevgiler

18. 3 Şubat 2010
  19. bebekteyiz

bebekteyiz Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    hepimiz aynnııı yaa inanamıyorummm
    evet pko hastalarından en ii sonucu alırlarmış ama biz hariç sanırımmm

pko kısır döngü bi hastalık kilo vermek gerekiyo ama hastalık zaten kilo yapıyo insilün hormonlarını etkiliyo şeker ilacı kullanmak gerekiyo kıllanma varsa epilasyon kalp damar ve şeker hastalığını tetikliyooo beyinde salgılanan bi hormonla oluşuyoo kesin bi tedavi şekli yok maleseff sorunun neyse cvbı ona göre almak zorundasın adet görememekse doğum kontrol ilaçları çocuksa aşılama tüp bebek vs vss vssss
    hakketen kısır döngüü bi hastalık nelere yol açıyoo

soğan kürü ve incir kürünü denemiştim
    şimdide bal tarçın ve çörek otu deniyorumm
    bakalımm kısmetim belki bunlardadır hepimiz için hayırlısı