Polikistik overlıyken hamile kalmak.

Konusu 'Hamilelik Belirtileri' forumundadır ve muntazaman tarafından 6 Haziran 2010 başlatılmıştır.

6 Haziran 2010
    Konu Sahibi : muntazaman
  1. muntazaman

muntazaman Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    132
    Ödül Puanları:
    93
    Güzel yüzlü güzel yürekli anne adayları, yüreklerinizin içinden umut hiç eksilmesin.
    Bu Polikistik Over bir çok kere umutlarımızı çalmak için elini uzatıyor. Fakat ben istedim ki, Polikistik Over hastasıyken bile, nasıl da çatır çatır doğuranlar, hamile olanlar var, duyduklarınız bildikleriniz yakınlarınız komşularınız var. Onları burada, anlatsınlar. Nasıl tedavi olduklarını, Neler yaptıklarını ve Ne kadar zamanda gebe kalabildiklerini yazsınlar ki, bütün hanımlar gülsün,umutları yüreklerinden taşsın göbüşlerine dolsun da bebek olsun : )

yada şu an hamile kalmak için tedavi görenler, bebişlerini bekleyenler, polikistiği tedavi eden kolaylaştıran doktorlarınızı paylaşabilirsiniz kuzucuklar :)

hadi bakalım pkolular, açın göbüşleri, anlatın bebişleri :))

hepiiimiiizz haaamilleee kaaa laaa caaaa ğıızzzz ! eheh

Son düzenleme: 6 Haziran 2010
  2. 6 Haziran 2010
  3. MeLeKzuzum

MeLeKzuzum Kuzum kollarımda:) Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    Evet kesinlikle bu bilgilere ihtiyacımız var :) bana doktor diaformin hapı verdi bide kilo vermemi tebbihledi. 2 aydır kullanıyorum ilacı. Bakalım sonucu ne olcak.

4. 6 Haziran 2010
  5. muntazaman

muntazaman Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    132
    Ödül Puanları:
    93
    hanımlar o kadar fazla polikistik hastası olan var hiç kimse de buraya girip gördüğü tedaviyi sonuçlarını yazmıyor yahu, hepimizin buna ihtiyacı var. umutlanmalıyız haydi !

6. 6 Haziran 2010
  7. gamze87

gamze87 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    Bende pko yum kızlar ve Şuan progestan kullanıyorum resmen bı sarhoŞum. Ama ne yapalım 6 ay Önerdı eĞer bebek sahıbı olamazsan Çatlatma ıĞnesı kullanacaĞım baakalımm kısmet ınŞallah Çatlatmaya fırsat kalmaz. Amın

8. 6 Haziran 2010
  9. muntazaman

muntazaman Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    132
    Ödül Puanları:
    93
    Merhaba gamze, ben de en son bitmeyen bu kanamam yüzünden kanamamı kesici 15 günlük ilaç kullanıcam, ardından adet olucam ve adetimin 18. günü progestan içmem yönünde tedavi verildi. fakat ben progestan kullanmak istemedim. progestanın hamileiliği kolaylaştırıcı özelliği ne kadar acaba ki.. bence polikistik için daha iyi bir tedavi vardır yumurtlamayı uyarıcı.

ben yeniden doktora gitmeyi planlıyorum adet olmadan evvel. umarım sen de ben de bebişlerimize kavuşuruz hemencik...

10. 6 Haziran 2010
  11. breath

breath Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    merhabalar kızlar.2009 mart ayında pkolu oldugumu tesadüfen öğrendim.tesadüfen diyorum çünkü herşeyim yolundaydı,ölesine bi kontrol amacıyla gittim.o gün yıkıldıgım gün oldu desem yalan olmaz.kilo vermessen bebek sahibi olamassın gibisinden bişi söyledi doktor.o ara zaten bebek düşünmüoduk eşimle.bir yıla yakın glifor ve yasmin kullandım.kullandım ama ne kilo verdim ne başka bişi oldu.yasmin migrenimi tetikledikçe tetikledi.sürekli internetten pko araştırması yapar oldum.ama bnm pkolu olmama ragmen adetlerim çok düzenlidir.tek sorun kilo.baktım olmıcak doktorumu değiştirdim.ona durumumu anlattım hatta artık bebek düşünmeye başladıgımız için yumurtlama zamanımda gittim.adetlerin düzenliyse yumurtlaman vardır dedi.ultrasonda baktı yumurtan olgunlaşmış dedi.o gün sevinçten ölücektim.o kdr pozitif bi insanki 'sen pkolu oldugun için herşeyin kötüsünü düşünüyorsun bide iyi taraflarını düşün.pkolular da rahim kanserine yakalanma riski daha az,kemik erimesi daha geç başlıo'dedi.kilo konusuna gelince gebe kalınca çok kilo almamaya bakıcaksın dedi ve folik asite başlattı.veeee ben düşündüğümüzün 2.ayında hamile kaldım.doktorumun o olumlu konuşmaları bütün herşeyimi düzeltmeme yardımcı oldu sanırım.şimdi 10 haftalık hamileyim ve Allaha şükür nazar değmesin herşey yolunda.glifora devam ediyorum gebelik şekeri çıkmasın die.bu ay sonunda onuda bırakıcam.Yüce Rabbim isteyen herkese versin inş.sizleri çok iyi anlıyorum.bende bi ümit sürekli yazılanları okur kendime pay çıkarırdım.Allahım sizinde yüzünüzü güldürür inş.diceğim oki illaki tedavi olması gerekmio her pkolu tedaviyle hamile kalıcak die bişi yok.herkesin hakkında hayırlısını versin Allah

12. 6 Haziran 2010
  13. muntazaman

muntazaman Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    132
    Ödül Puanları:
    93
    breath , çok teşekkürler.

sen ne güzel umutlanmışsın ve mutluluğuna kavuşmuşsun. bizlere bu güze hikayeni anlatıp, umutlanmamıza neden olduğun için ne kadar kocaman minnet duyarız. sağol. Umarım hemencik kolaycacık sağlıkla bebeğine kavuşursun. Sen de bizim gibilere çok dua et ki biz de mutluluğumuza kavuşalım.

Sakın umutsuz olmayın kızlar, olacak. olur. Rabbim isterse herşey olur.

14. 7 Haziran 2010
  15. Bademella

Bademella Anne Üye

Beğenildi:
    150
    Ödül Puanları:
    123
    bende pkoluyum. yasmin kullandım 4 ay ve 15 nisanda bıraktım tedaviyi. 17sinde regl oldum ve o günden beridir regl olmuyorum. ilaç kullanmadan önce daha düzenliydi adetlerim hiç bu kadar gecikmezdi. geçen hafta idrar testi yaptı dr negatif çıktı. adetini bekle hamile değilsin dedi. hala regl olmadım maalesef. sanırım benimde doktorumu değiştirmem gerekecek.

aranızda hiç hamileliğini geç öğrenen oldu mu acaba?

16. 7 Haziran 2010
  17. svlkbr

svlkbr 65 GEL ARTIK :) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    bende pkoluydumm kızlarr bır hafta klmen kullandım ama faydasını gormedım ve seker ılacı kullandım ben glukofen dıee asırı mıde bulnatısı yapıodu bana ıcmıodum bıle dogru duzgunn snra drum yumurta takıbı yapıcaktı 2 ay ara verelım dınlen dedı o 2 ay ıcınde kendıglınden geldı bebeısımmm sakın dert etmeyın kendınıze pkoyuuu cok önemlı bısı degıl bız keseyı gormeye gıttıgmzde bıle dr bana hem keseyı hem kıstı gosterdı yanı ozmn bıle varmıs kıstt ama suan allahım abın sukur saglıklı beısımmm gıttı kıst falan stres yapmayın en buyuk olumsuzzzz sey

18. 7 Haziran 2010
  19. gamze87

gamze87 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    41
    hayır duan için çok sağol canım benim. progestanı iyiki içmedin ben hiç bi faydasını görmüyorum o ilacım ama bir umut kullanıyorum akannehir bebiş kousunda da inşallahhh diyorum ve sabırsızlıkla bekliyorum canım