Polikistiklerim, rahim agzı yara, polikistiklere baglı sekerim var ...

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve ozgemrecan tarafından 17 Eylül 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    17 Eylül 2010
    Konu Sahibi : ozgemrecan
  1. ozgemrecan

ozgemrecan Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba Ulun Bey,

2 yıllık evlıyım. Bır yılımız gerıde kalana dek dogal yolla korunduk. Korunmayı bıraktıktan 2 ay sonra hamile kaldım ancak 3.ayıma yaklaşırken kanamalarım başladı,kalp atışları yavaşladı,durdu ve bebegımızı 20 Kasım 2009 da kaybettık.

Sonrasında bırkaç ilaç ile regl donemlerım duzenlenmeye calışıldı ama ne yazık kı olumlu olmadı belkide yanlış tedavi süreci yaşadım.

Eşimle ilgili her hangi bir sorun yok. Polikistiklerim var,rahım agzı yaram var,polikistiklere baglı sekerım var. G....page 1000 *2 alıyorum.

Hazıran 2010 da aşılama denedık sonuc malum tutmadı ancak bu işlem rahım flmı cekılmeden ve hormon testlerı yapılmadan gercekleşti.

Sonrasında Agustos ' ta hormon testlerım yapıldı polikistik hastalıgına baglı sonuclar cıktı. Onumuzdekı reglım ıle rahım fılmıde cektırecegım.

Ulun Bey, bu pko nun tedavısı yok mu ? Bebek sahibi olamayacak mıyım yada illa tup bebek yontemıne mı gıtmem gerekecek.Malum 3 yıllık evlı olmadıgım ıcın devlet ımkanlarından yararlanamıyorum.

Ben az anlattım sayılır emınım ki siz cok anladınız :KK43: belkı cok erken ama tukendım-k...

Ne yapmamızı onerırsınız? Yardımlarınız için şimmdiden cok teşekkur ederim.

Sevgilerimle...

2. 18 Eylül 2010
    Konu Sahibi : ozgemrecan
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    PKO hastası illa tüp bebek yaptıracak diye bir durum yok. Burada önemli olan PKO rahatsızlık olarak değil, vucudunuzun bir karakteri olarak algılamakta.PKO ile barışık yaşamanız gerekir. Nasıl gözleriniz kahverengi ise ve değiştiremiyorsanız onun gibi Eğer renkli lens takarsanız suni bir değişim olur ama yine gözleriniz kahverengidir. PKO da da adet düzenleyici aldığınız müddetçe adetleriniz düzene girer ama ilacı bırakınca eski haline döner. Burada önemli olan PKO bağlı problemlerden kurtulmaktır. Kilo vermeli, insulin duyarlılığını artıran ilaç kullanılmalıdır. Eğer bu yöntemlerle adetleriniz düzene girmeye başlarsa normal yollradan olabilir. Buna rağmen gebe kalamadıysanız yumurtlamayı arttırıcı tedaviler verilir. Son çare tüp bebekdir yani ilk yöntem değil

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.