Polikistikover lütfen yardımcı olunn

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve yakamozmavisi tarafından 10 Mart 2010 başlatılmıştır.

10 Mart 2010
    Konu Sahibi : yakamozmavisi
  1. yakamozmavisi

yakamozmavisi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    merhabalar bende adet düzensizliği var doktora gidiyorum şimdi glucophage hapını verdi bunu 3 ay kullan düzelir sonra aşılama yapacaz demişti ama 1 ayı geçkin kullanıyorum hala adet olmadım nedeni ne olabilir acaba? cevaplarsanız çok sevinirim

2. 12 Mart 2010
  3. fatmasah

fatmasah Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bendede var malesef o ilaçtan bende kullandım herhangi bir yararını göemedim umarım sen görürsün inşaallah..........

4. 12 Mart 2010
  5. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba, polikistik overde glucophage mucize ilaç değildir. öncelikli olarak şeker yükleme testinizin ve insülin direncinizin saptanması gerekir. bu sıkıntılarınız var ise ve kilo problemi de yaşıyorsanız yardımcı ilaç olarak kullanılabilir. yoksa sadece bu ilacı kullanarak adet görmek ya da yumurtlamak her zaman mümkün olmaz. doktorunuzla bu durumu tekrar değerlendirin. aklınıza yatmayan bir durum olursa üreme tıbbıyla uğraşan uzman kliniklerden yardım alabilirsiniz. sevgilerimle.

6. 12 Mart 2010
  7. yakamozmavisi

yakamozmavisi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    E2 40.49 fsh4.93 Lh10.33 PRL21.09 TSH 0.594 tahlil sonuçlarım. eşimin tahlil sonucu normal rahim filmi çektirdim bir sorun yok. bu arada öle kilo problemimde yok yani

8. 13 Mart 2010
  9. tugbaozlu

tugbaozlu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    mrb dr bey umarım cvplarsınız çünki kime yazsam geri dönüş olmuyo:KK43:
    ben 26 yaşında 174 boyunda 73 kg olan 4.5 yıllık evliyim pco ve troidlerim yavaş çalışıyo ayrıca kanımda pıhtılaşma var. ilk gebeliğim mol gebelikti onun sonrasında yaşadığım süreç sancılıydı düzensizlikler kg alımı 84 kg ya çıktım ilaçsız regl olmıyodum. aşılama yöntemiyle geçen sene ilk denemede hamile kaldım fakat oda geçen sene 23 nisanda düştü nedeni pıhtılaşma olarak saptnadındı sonarası yine düzensizlikler,metformin ,ecorpin pıhtılaşma için ve troid için ilaç kulanıyorum. ekimde diyete başladım sporla 5 kg verince atelerim düzene girmeye başladı yaklaşık 4 aydır düzenli adet oluyorum gebelik düşünüyoruz biyandanda endişlerim var tekrar aynı şeyleri yaşamak üzülmek istemiyorum.diyetisyen kg mın normal oldugunu gebelik düşündüğüm için diyet yapmamama gerek olmadığını söledi sizce .174 73 kg normal mı biliyorumki pco lular kg na dikkat etmeli ayrıca spora devam ediyorum.4 aydır düzenli regl olmam bu rahıtsızlığı atlatmış olduğumu gösterirmi ? kg alırsam tekrar aynı şeyleri yaşarmıyım bide diyelim hamile kaldım ilk aylarda metforemin kulanmamın zararı varmı ? gebeliği kolaylaştırdığı doğrumu ? 3 aydır korunmuyoruz ilk gebelik normal yolarda oldu eşime sprm testi çok işinde çok yoğun olduğu zamanda yapıldı has. makine bozuk olduğu için 5 gün test için beklemişti normalde 3 günde bir yenilediğini duydum ozman yoğun ve düzensiz besleniyodu harektli sprmleri yetreli görünmedi bunlar olumsuz olması için bir nedenmi ? ama daha önceki gebelik olmassı aşılama ilk seferinde tutması problem olduğunu gösterirmi? ne kadar sonra dr. gitmeliyiz umarım sorularımın yanıtını bulurum şimdiden teşekkürler...

10. 13 Mart 2010
  11. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba tahlil sonuclarınız da pco yu kanıtlıyor. bence yumurtlama takibi ya da aşılam işlemine başlayabilirsiniz. sevgiler.

12. 13 Mart 2010
  13. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba öncelikle sorularınızı doktor hanıma soruyorsunuz:)
    polikistik over geçen bir durum değildir. kilo vermiş olmanız ve aet düzene girmiş olması iyi bir yolda ilerlediğinizin kanıtı. beraberinde tiroid probleminizn de ciddi şekilde takibi gerekir. gebeliğe hazırlanırken ve gebelikte kullanmak üzere günde bir sefer 100mg corasirin kullanabilirsiniz. pıhtılaşma bozukluğu için. metformini doktorunuz önerirse kullanın ve eşinizin sperm testini tekrarlatın. kendi denemelerinizle başarılı olmazsanız üreme tedavilerinde uzmanlaşmış hekimlerden yardım isteyin. sevgiler.

14. 14 Mart 2010
  15. tugbaozlu

tugbaozlu Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    çok teşekkür ederim doktor hanım sizce diyete davam edyimmi 1.74 73 kg normal görünuyo diyetisyenle aynı fikirdemisinz gebelik düşündüğüm için devam etmemi söledi.

16. 14 Mart 2010
  17. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    bence de diyete devam etmelisiniz. gebelik sırasında verdiğiniz kiloları telafi edeceksiniz çünkü, genel sağlık ve hoş görünümünüz için de devam derim.

18. 17 Mart 2010
  19. Mxixsra

Mxixsra Paşa nın annesi Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    196
    Mrb dr hanım,
    Bir önceki sayfada benim gibi tiroidleri az çalışan arkadaşa corasirin önermişsiniz.Bu tiroid için bir hap mı yoksa gebeliğe hazırlık için başka bir etkisi olan ilaç mıdır?
    Cevap için şimdiden teşekkürler