polikistikover sorunu olup tedavi görenler

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve gxuxl@end tarafından 14 Kasım 2007 başlatılmıştır.

14 Kasım 2007
    Konu Sahibi : gxuxl@end
  1. gxuxl@end

gxuxl@end Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhabalar benim sorunum çok büyük galiba bu gün öğrendiğim kadarıyla polikistikover yani erken menopoza girme olasılığı varmış ne yapabilirim bana yardım edermisiniz:KK46:

2. 14 Kasım 2007
  3. EU1

EU1 Guest

canım tam olarak anlayamdım bnm de polikisitk overim var ama çok kişide mevcut olan bişey ve dr um bana kesinlikle öyle bişey demedi yani erken menopoza girme gibi ayrıca bu genetik bişey birazda

4. 14 Kasım 2007
  5. supremunvale

supremunvale Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    melekoğlum, bukadar telaşlanacak birşey yok. bende polikistik overim. 18 yaşımdan beri ilaç kullanıyorum. bu zaten tedavi edilebilen bir durum değil. erken menapoz konusunda doktorum bana birşey söylemedi henüz ama bu olabilir tabiki. ben hem doktordan bilgi alıyorum hemde kendim araştırıyorum. önceki gittiğim doktor 30 yaşımdan sonra bütün yumurtalarımın biteceğini söylemişti,çok korkmuştum.ama şimdiki böyle birşeyin olmadığını bunu hiçbir doktorun idda edemeyeceğini söylüyo. moralini bozma erken menapoz hakkında da normal yumurtlayanlarla çok ciddi bir yaş farkı olacağını sanmıyorum. türkiyedeki kadınların %33ünde bu sendromun olduğunu biliyorum. sorun çocuk sahibi olmamızın diğerlerine göre zor olması. çünkü bizim bünyemiz normal şekilde kendi kendine yumurta hücresini yeteri kadar büyütemiyor. dolasyısıyla adet olmada zorluk ve çocuk sahibi olmada zorluk yaşıyoruz. ama bunun dışında birşey yok. şuan kaç yaşındasın bilmiyorum ama polikistik over büyük bir sorun değil günümüzün hastalığı. merak etme...

6. 14 Kasım 2007
  7. gxuxl@end

gxuxl@end Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sağol canım ama benim durumum biraz kritik gerçi yarın dr tekrar görüşücez benim ilk tüp bebeğim tutmuştu bu yüzden sebebini söylememişti 1ay önce ölü doğum yaptım ve bana söylenen vakit kaybetmeden tekrar yaptırmam gerekliymiş yarın tam cevap alcam inşallah
    :KK46:

8. 14 Kasım 2007
  9. gxuxl@end

gxuxl@end Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba benim yaşım 30 ve bir tüp bebek deneyimim var ilk tutmuştu bunun için iki katı ilaç kullanıldı ve çıkan 5 yumurta yumurtalar zorlanıldığı için yaşımında 30 olduğu için böyle bir varsayım söylendi bende fazla bilmediğim için bu durumda olanlardan yardım istedim moralim bozuldusenağlama:KK46:

10. 14 Kasım 2007
  11. EU1

EU1 Guest

Bence Bu Tarz Tedavilerde Inan Moral çok önemli Moralini Ne Olursa Olsun Yuksek Tutmaya çaliş Lütfen

12. 14 Kasım 2007
  13. gxuxl@end

gxuxl@end Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    biliyorum amabazen olmuyor işte bu konu hakkında bilgilerinizi paylaşırmısınız heran dua ediyorum allah isteyen herkese nasip eder inşallah

14. 15 Kasım 2007
  15. strangellucky

strangellucky Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba
    polikistik overv teşhisi bana da kondu fakat yapılan hormon testlerine göre doktorum erken menopoz vs gibi bir tehlike olmadığını söyledi. Bildiğim kadarıyla erken menopozdan şüphelenmesi bazı hormonlardaki dengesizlikler sonucu oluyor eğer yumurta rezervinizde sayıca azalma varsa doktorunuz acele etmeniz gerektiğini söylemiş olabilir. Zaten yumurtalık rezervininde azalması menopoza işaret oluyor heralde....

16. 15 Kasım 2007
  17. gxuxl@end

gxuxl@end Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    evet yumurtalıkrezervimde azalma göründü yaşımında 30 olması nedeniyle acele etmelisin dedi ama bunu nasıl yapıcamı bilmiyorum önceki yazdıklarımı okuduysan 1 ay önce ölü doğum yaptım maddi manevi düşündürüyor galiba benim için buraya kadarmış

18. 15 Kasım 2007
  19. gxuxl@end

gxuxl@end Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    kızlar bana yardım edin doktorumla biraz önce görüştüm 1 ay sonra tüp bebek tedavisine başlayalım diyor bana bir şeyler söyleyin