polis olmak için..

Konusu 'İş ve Kariyer' forumundadır ve nightelf tarafından 14 Eylül 2008 başlatılmıştır.

14 Eylül 2008
    Konu Sahibi : nightelf
  1. nightelf

nightelf Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhabalar.4 yıllık fakülte mezunuyum,emniyete girmek istiyorum ,araştırdım biraz ama tam istediğim bilgileri bulamadım.aranızda polis arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi?yani neler lazım,koşullar sınavlar,zorlukları imkanları...üff keşke baştan babamı dinleseydim,bu zamana kalmazdım.baştan bu yolda ilerlemdiğim için çok pişman oldum :çok üzgünüm:

2. 14 Eylül 2008
  3. CERKESKIZI

CERKESKIZI AŞK'sın SEN (h+e=ayk) Üye

Beğenildi:
    280
    Ödül Puanları:
    153
    egm gov.da bulabılırsın ama bıldıgım kadarıyla yas boy kılo sınırlaması var yuksekokul sınavları bıraz zor bayan sayısı az oldugu ıcın polslik hakkında egm gov dısında bılgı alabılecegınız bı cok sıte var

4. 14 Eylül 2008
  5. AYXSXEGXUXL41

AYXSXEGXUXL41 me and my pleasure.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    bu yıl için geç kaldın canım.başvurular ve sınavlar yapıldı ve bitti..

6. 15 Eylül 2008
  7. nightelf

nightelf Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bilgiler için teşekkürler.hani bu sınavlar dışında benim bilmediğim başka imkanlarda var mı diye merak ettim ama yok sanırım.neyse seneye duruma göre bakarız artık...benneyaptımki

8. 15 Eylül 2008
  9. masal perisi

masal perisi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86

ben sınavlara girmiştim......ailende polis var ise daha kolay oluyor yada şehit polis çoçukları ilk tercihleri....sınav 3 aşamadan oluşuyor.....spor mülakat ve yazılı...sırasıyla başarılı olman lazım..spor sınavından başarılı olduktan sonra mülakat daha sonrada yazılı sınav oluyor.

10. 15 Eylül 2008
  11. nightelf

nightelf Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ailede polis var ama şansımız seneye kaldı herhalde.artık gelişmeler neyi gösterecek bilmiyorum.bu arada bu bahsettiğiniz sınavlar zorlu mu yoksa normal sınavlar mı?
    bilgiler için çok teşekkür ederim a.s.

12. 15 Eylül 2008
  13. EgeDenizi

EgeDenizi Yazı İşleri Müdürü =) Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    eğer pmyo ya başvuracaksan yazılı sınavı çok zorlu

14. 15 Eylül 2008
  15. EgeDenizi

EgeDenizi Yazı İşleri Müdürü =) Pro Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    148
    senin için pomem uygun o zaman
    kpss ye girip 65 puan barajını geçmen gerekiyor
    hatta 75 ve üzeri alırsan daha iyi

başvurudan sonra spor ve sözlü mülakatı var
    sözlü mülakatta çok zorluyorlar,sabrını ve dikkatini ölçüyorlar
    bu arada pomem ler için yaş sınırı 27

16. 15 Eylül 2008
  17. nightelf

nightelf Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    hımmm anladım; o zaman ben kpss ye hazırlanayım eğer 75 in altında alırsam polisliğe başvurayım bi şansımı deneyim,75 in üzerinde alırsam zaten kendi mesleğimde atanmayı denerim CADIARZU bu senede aynıydı planım ama maalesef kpss sınavına giremedim o kadar hazırlanmama rağmen :çok üzgünüm: bu devirde mesleğini yapmak ne kadar zorlaştı,hatta meslek sahibi olmak ! okul bitirmek bile yetmiyo,sürekli yarışmak zorundayız :kızgın:

18. 16 Eylül 2008
  19. masal perisi

masal perisi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    sözlü sınav yani mülakat ve spor hiçte korkulacak gibi değil.ben girdim sınava hepsinde başarılı oldum yazılı sınavda az puan aldım..ama benden daha az alıpta girende oldu ya şehit çoçuğuydu ya babası polisti...erkek ihtiyaç çok olduğu için 30 puan alıpta polis olanları bile biliyorum..yazılı sınav için yardımcı kitaplar var onlardan alıp hazırlanırsan sınavda iyi bir not alırsın....spor çok kolay 5 şınav 5 mekik gibi ama hızlı olman lazım .çünkü 5 kişi aynı anda başlıyorsunuz hareketleri yapmaya sandık var onun üstünden 5 kez atlıyorsun sonra durmadan 5 mekik 5 şınav düz takla ters takla ve kısa bir mesafe koşuyorsun.....lisede beden derslerine girdiysen yapamayacağın birşey değil......daha sonra sözlü sınav var...ilk sordukları ailede polis varsa söyleyin.....daha sonra kendini tanıtıyorsun...kollarını uzatıyorsun ellerin titriyormu diye bakıyorlar sinirlimisin diye bakıyorlar...kolay bu mülakatta önemli olan sınavda iyi bir puan alman..cokacimcoookcokacimcoook