polistik over oldugumu ögrendim

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve mav tarafından 30 Temmuz 2010 başlatılmıştır.

30 Temmuz 2010
    Konu Sahibi : mav
  1. mav

mav Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    ben gecen hafta doktora gıttım ve pco sendoromu oldugunu ögrendım şikayetlerım sivilcelenme tüylenme ve kıllanmaydı bırde insülin direncim azdı bır yuksek bır dusuk cıkıyordu.. doktorum bana diane 35 adında ılaç verdı.bu ılacın yan etkılerı oldugunu ögrendım fakat zararlı olsa yazmaz dıe dusunuyorum ama bılemıyorum.ınternette okuduklarımdan soyluyorum bu yan etkılerı.doktorum bu ılacı adetın ılk gunu ıcmeye baslamamı ve 7 gun ara vermemı soyledı o arada adet olacakmısın ve tuylenme problemım kılo alma problemım azalacakmıs.tavsılerı olanlar varmı bu durumda olan arkadaslar.

2. 30 Temmuz 2010
  3. 2zannesi

2zannesi Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba pco arkadaşım.Bende aynı hastalıktan müzdaribim.Bende bütün özelliklerini taşıyorum.Evlendiğimizin 3. yılında oğlum oldu ve ben hala da adetlerimi düzensiz görüyordum.Ne zaman ki oğlum kardeş istemeye başladı ve ben yine doktora giittim.Bu defa Edirne'de bir doktora gittim ve bana o söyledi pco hastası olduğumu.Uzun bir tedavi döneminden sonra ikizlerimi kucağıma aldım.Hala adetlerim düzensiz doktora gitmem lazım.Bahsettiğin ilaçtan kullanmadım ayrıca.

4. 1 Ağustos 2010
  5. HasibeAsmek

HasibeAsmek Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Merhaba arkadaşım, ben de bir pco hastasıyım. ama pco sendromu ve hastalığı farklı şeyler diye duydum.(sadece duyum) 16 aydır regl olmuyorum, genelde tüm doktorlar kilo vermen gerekiyor diyor. Kilonun yüzde 7'si kadarını versen yeterli olabiliyormuş, tabi bunun yanında adet söktürücü ve glifor kullanıyorum.Allah yardımcımız olsun çok zor bir hastalık. Ama doktorlar bu hastalıkla beraber yaşamaya alışın diyorlar...

6. 1 Ağustos 2010
  7. mav

mav Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    benım adetım oluyor kıllanma ve sıvılce sıkayetıyle gıttım

8. 3 Ağustos 2010
  9. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    selam ilacınızı kullanın ilk kutuda değil sonrakilerde bir rahatlama hissedeceksiniz. kıllanma sorununda mevcut olanlara bir etki göstermez yeni oluşumları durudurur. arkadaşların da dediği gibi pco bir yaşam tarzıdır ve gerekli yaşamsal önelmler sizi mutsuzluktan uzaklaştırır.

10. 3 Ağustos 2010
  11. mav

mav Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    tesekkur ederım

12. 14 Ağustos 2010
  13. semanta

semanta Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    doktorumun tavsiyesi ile uzun süre ve bekar olduğum için doğum kontrol hapı kullandım pko için.6 ay önce bıraktım ve adetlerim 7 adet dönemi düzenli geldi.kullandığım süre içinde kilo verdim 68 kilodan 56 kiloya inmiştim..şuan 56 kiloyum.son adet tarihimden 2 ay geçti hala adet olmadım.hamile değilim.hamile kalmak istiyorum.ne yapmam gerekir kandiliğimden hamile kalabilirmiyim?

14. 14 Ağustos 2010
  15. mav

mav Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    ılacın adı neydı

16. 14 Ağustos 2010
  17. mav

mav Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    148
    bırde sunu sormak ıstıyorum benım dhea hormon tahlılım normalden bıraz yuksek cıkmıs goren doktor endokrın doktorun bobrek ultrasonu ıstemedımı dedı en yakın zamnda ultrason cektırcem bu nedır bılmıyorum fakat

18. 14 Ağustos 2010
  19. yellowbomb

yellowbomb günün birinde!!! Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    61
    bende pko hastasıyım tedavide olmuyorum yaşım küçükmüş çünkü:KK43: