politikanın tanımı hiç bu kadar gerçekçi olmamıştı.... :))

Konusu 'Fıkralar' forumundadır ve cloudy tarafından 15 Mart 2009 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    15 Mart 2009
    Konu Sahibi : cloudy
  1. cloudy

cloudy en iyi koca ölü kocadır:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Cocuk babasına sorar: baba politika nedir? baba şöyle der: bak oğlum, ben eve para getiriyorum, öyleyse ben kapitalistim. annen parayı yönetir, öyleyse o hükümettir. deden paranın doğru idare edilip edilmediğine dikkat eder, öyleyse o da sendikadır. hizmetçi kız ise işçi sınıfıdır. bizlerin ise tek hedefi vardır, senin rahatlığın. dolayısıyla sen de halksın. ve altında bezi ile yatan küçük kardeşin ise gelecektir. söyle bakalım anlayabildin mi? çocuk düşünür ve o gece babasının anlattıklarını düşüneceğini söyler. gece yarısı çocuk uyanır. çünkü küçük kardeşi altını pisletmiştir ve ağlamaktadır. ne yapacağını bilemeyen çocuk anne ve babasının yatak odasına gider. annesi yalnız ve derin bir şekilde uyumaktadır, öyle ki onu uyandıramaz. hizmetçi kızın odasına gider. bakar ki babası hizmetçi kızla yatmaktadır. dedesi de pencereden gizlice onları izlemektedir. hepsi öyle meşguldürler ki çocuğun orada olduğunu farketmezler bile. çocuk hiçbir şey yapamadan yatağına geri döner. ertesi sabah baba çocuğa kendince politikanın ne olduğunu anlatmasını ister.evet der çocuk, kapitalizm işçi sınıfını kötüye kullanıyor... sendika bunu seyrediyor... bu arada hükümet uyuyor... halk ise dikkate alınmıyor... ve gelecek pisligin içinde yatıyor! politika budur!!!
    delikafaduldendelikafaduldendelikafadulden

2. 15 Mart 2009
  3. Nil

Nil KK Kro Pro Üye

Beğenildi:
    91
    Ödül Puanları:
    153
    sırnaşık şeysırnaşık şey:roflol::roflol::jeyyar:delikafaduldenmüthişti...en uygun tanımlama bu gerçekten de!

4. 15 Mart 2009
  5. cloudy

cloudy en iyi koca ölü kocadır:) Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    kapitalizm işçi sınıfını kötüye kullanıyor... sendika bunu seyrediyor... bu arada hükümet uyuyor... halk ise dikkate alınmıyor... ve gelecek pisligin içinde yatıyor! politika budur!!!

cevap gerçekten süperdi tek kelimeyle politika bu kaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

6. 15 Mart 2009
  7. Agokdag

Agokdag Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    :roflol::roflol::roflol:bundan daha gerçekçi bir politika olamazdı:kahve:

8. 7 Ocak 2010
  9. Eylul