Pompa kiraladım faydası olurmu?

Konusu 'Bebek Bakımı ve Beslenmesi' forumundadır ve tubilay tarafından 7 Ekim 2009 başlatılmıştır.

7 Ekim 2009
    Konu Sahibi : tubilay
  1. tubilay

tubilay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar daha önceden yazmıştım belki hatırlarsınız.kızım 4 aylık oldu baştan emzirmeye çalıştım kızım emmeyi de çok seviyordu zaten.Ama malesef sütüm az olduğu için mamayla besliyordum olan sütümüde medelayla sağıp veriyodum günde 150 cc çıkıodu çok değil ama en azından ilaç niyetine..Ama kızım emmeyi komple bıraktığı için sütüm artık son günlerini yaşıyor..Medelayla artık 30 cc lere düşmüştü.Bu sorunumu daha öncedende yazmıştım burdan bir arkadaş sağolsun bana bir pompa önermiş Ameda diye bende son ümit kiraladım 2 gündür kullanıyorum.Kiraladığım yerden görüştüğüm kişiler 4 saaatte bir süt gelsin gelmesin 15 er dakika sağmamı 10 gün içinde sonuç alacağımı söylediler.Bende bir ümit bekliyorum bakalım aranızda benim durumumda olup sütü pompayla çoğalan oldumu acaba..Az da olsa en azından 6 ay anne sütüde alabilsin diye bütün çabam ..

2. 7 Ekim 2009
  3. esmasalim

esmasalim ... Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşım bende seninle benzer şeyi yaşyorum. benimde 3 aylık kızım var. göğüs ucum olmadığından emziremedim. sütüm az olduğundan da doğumundan beri mama takviyesi yapıyorum. bende zaten az olan sütümü hiç olmazsa pompayla sağıp veriyorum. ben avent marka pompa aldım. düzenli olarak sağıyorum. Allahıma çok şükür sütüm sağmaya başladıktan sonra arttı. çocuğun emmesi gibi olmaz belki ama nasıl olsa ememiyor çocuğum diye pes edip bırakmayı düşünmüyorum. gidebildiği yere kadar böyle sağarak vermeye çalışacağım.
    sende düzenli olarak sağarsan ve her sağmanda göğsünü iyice boşaltırsan eminim senin de sütün artacaktır..
    bebeğini sağlıcakla büyüt canım...

4. 7 Ekim 2009
  5. tubilay

tubilay Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    sağolun arkadaşlar inşallah faydası olur