Porselen Diş

Konusu 'Ağız - Diş Sağlığı ve Bakımı' forumundadır ve mimyase06 tarafından 23 Mart 2009 başlatılmıştır.

23 Mart 2009
    Konu Sahibi : mimyase06
  1. mimyase06

mimyase06 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    108
    Merhabalar;

Dişlerim çarpık olduğu için porselen yaptırmayı düşünüyorum.Tabiki kendi dişin gibi olmaz ama estetik açıdan daha hoş bir görünüm diye düşünüyorum.Siz ne dersiniz?:çok üzgünüm:

2. 23 Mart 2009
  3. dila06

dila06 nazlıyım çok nazlııııı Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    sakın derim...benimde ön iki dişimin arası çok açıktı(ki çokta değilmiş aslında)
    gittim daha güzel olacak diye yaptırdım..malesef iki dişi yapıp bırakmıyorlar...biraz arası açık diye sağlam oladn 4 dişim birden kesildi...ha olmadımı çok güzel oldu ama şimdiki aklım olsa asla yaptırmazdım...
    eğer başka türl yaptırabiliyorsan tel vs.
    hiç porselen yaptırma...insanın tüm görüntüsü değişiyor orjinal olmuyor...diş etlerin ağrıyor koku yapıyor
    yazık sağlam dişlerine.tel taktır beyazlatıcı ürünler var onlardan kullan mis gibi dişlerini harcama....

4. 25 Nisan 2009
  5. karainci.26

karainci.26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    dişlerimi yaptırmam lazım dişçi korkum var korkudan gidemiyorum gün geçtikçe daha zarar görüyorom poselen düşünüyorum porselen dişi olanlar bana yazarsa sevinirim kullanışı nasıl şimdi zirkon çıkmış o nasıl beni bilgilendirin arkdşlr teşkkürlr

6. 8 Mayıs 2009
  7. boncuk84

boncuk84 nefsim içine sindi!!! Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    106
    ya ana diş gibi olurmu sağlık açısından bir problemin yoksa bencede yaptırma :1no2:

8. 16 Mayıs 2009
  9. mellek21

mellek21 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar lamine kaplama yaptırın dokdorunuza gidince sorun lamine yapılıyosa lamine kaplatın porselen kaplamada dişin tamamını parcalıyolar laminede sadece üst yüzyini aşşındırıyolar daha kolayve daha arısız acısız tavsiye ederim

10. 16 Mayıs 2009
  11. karamelek-07

karamelek-07 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    once senın kararın onemlı ama bana kalırsa sırf caprasıklık var dıye saglam dıslerını kaplatma
    tel taktırarak hem duzeltmıs hemde dıslerıne zarar vermemıs olursun
    estetık acıdanda rahat cunku artık seffaf malzemeler kullanılıyor bellı bıle olmuyor cok yakın
    bakılmadıgı surece ben yaptırdım cokta memnunum kesınlıkle tavsıye ederım

12. 26 Şubat 2013
  13. ben066

ben066 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    48
    geçen hafta porselen kaplama için dişlerim kesildi bugünde takılacaktı. gittim resmen eşek dişi gibi yapmışlar dişi. önden 2 dişim.köpek dişi ve onun yanındaki diş yapılacaktı. görmelisinz ya.o kadar pişmanım ki. 2 gün sonra tekrar gideceğim. düzelteceklermiş. diğer taraftaki köpek dişim ve onun yanındakiyle alakası yok bu yeni yapılan dişin. bakalım 2 gün sonra nasıl yapacaklar. bildiğiniz eşek dişi gibi büyük diş yapmış adamlar ya. çok pişmanım . kızlar her yere yaptırmayın bu işleri. özellikle ilk gittiğiniz, diş hekimlerine asla yaptırmayın.çok yoğunsa hemen kaçın. off off ne yapacağım ben yaa