Pozitif olmak

Konusu 'Kişisel Gelişim' forumundadır ve Lereenim tarafından 2 Ekim 2006 başlatılmıştır.

2 Ekim 2006
    Konu Sahibi : Lereenim
  1. Lereenim

Lereenim Onur Üyesi Pro Üye

Beğenildi:
    165
    Ödül Puanları:
    353
    Arkadaşlar ,pozitif düşünceyle ilgili fikirlerinizi almak isterim.

2. 2 Ekim 2006
  3. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Ben de her zaman etrafıma hayata karşı pozitifimdir. Yani benim yüzümü asık görmek nadirdir.(Gören de zaten hemen anlar birşeylerin ters gittiğini) Pozitiflik insanı daha bir mutlu ediyor. Arkadaşlarınıza çocuğunuza işyerindekilere,kocanıza pozitif olun ki hayat çekilebilir olsun. Yoksa belirsizlikler içinde boğulursunuz.

4. 2 Ekim 2006
  5. masal

masal Guest

kuzum ,seni ne zaman okusam ,bu yazıları türkan şoray yazmış gibi hissediyorum.pozitifliğe gelince ,şu dünyada ne kadar pozitif olunabilir sizce?

6. 2 Ekim 2006
  7. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Önemli olan zaten güllük gülistanlık bir dünyada değil, böyle bir dünyada böyle bir hayatta pozitif düşünebilmek. Aksi taktirde zaten herşey fazlasıyla güzel olacağından pozitif olmanında bir önemi olmazdıki. Ayrıca bayan endişe hanımcımniye Türkan Şoray okuyormuşsun. Ben yazıyom anacım bunları ben.:laugh: :laugh:

8. 2 Ekim 2006
  9. masal

masal Guest

sen sakın O olmayasınnn???:1shok: :içelim: :Roflol: Hoşcakal

10. 2 Ekim 2006
  11. irem

irem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    76
    Merhabalar konuya bıraz dısardan balıklama atladım gıbı oldu ama sunu soylemek ıstedım benım ıcın pozıtıf olabılmek cok onemlı ve ozel bırseydır su anda yasadıgımız sartlar altında pozıtıf dusunebılmek cok zor cunku.
    Ama once kendınıze daha sonra etrafınıza pozıtıf olmalısınız aksı taktırde cok verım alamayabılırsınız. Enerjınız dusuncenızı takıp eder ne dusunursenız enınde sonunda mutlaka olur , bırakın sıze hep ıyı dusunduklerınız gelsın . Kurdugunuz hayaller dusunceler hep alt bılıncınızden sıze gelır ve sız onları ne kadar pozıtıf enerjı (dusunceyle) beslersenız o kadar guzel seyler yasarsınız. En azından benım dusuncem bu sekılde :)

12. 5 Ekim 2006
  13. melody

melody Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    86
    merhabalar,
    düşünce gücüne inanıyorum. bu yüzden hep pozitif olmaya çalışıyorum. kişisel gelişimle ilgili okuyorum, uygulamaya çalışıyorum bazı şeyleri..
    ama bazen kendimi başa dönüyormuş gibi hissediyor ve sinir oluyorum.
    zor birşey pozitif düşünmek..hele yapınız ve geçmiş yaşantılar, yetiştiriliş sizi negatif yapmışsa... ne yapmak gerek ki?

14. 6 Aralık 2006
  15. benbeyaz

benbeyaz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Pozitif düşünce ile insan bazı şeyleri aşabiliyor.Bende çevremde hep güler yüzlülüğümle tanınırım.Çok nadirdir gülmediğim zamanlar.O zaman hemen anlar insanlar terslik var derler sende.Pozitif düşünürsem işlerimin düzenli gittiğini düşünmüşümdür hep.Hayat ne kadar zorda olsa gülmem için hep bir sebep bulurum kendimde.Sağlığımı,çocuklarımı,evimi,ailemi düşünür şükreder ve mutlu plurum.Tabiki negatif insanlardanda etkilenmiyoruz değil,tam neğatif duygularda bir elektrik akımına kapılmış farzedip silkinmeyi bilir,tekrar pozitif olmayı becerirsek kazanan biz oluruz düşüncesindeyim.Yapıcı olmak ve herşeyi iyi tarafından görmek pozitif olmamızı kolaylaştırır düşüncesindeyim arkadaşlar.Buda benim kendi düşüncelerim lereenim.

16. 8 Aralık 2006
  17. Aysecik

Aysecik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    Hayata hep pozitif bakmaya calisiyorum, ama bazen bu olmuyor tabiki ama hemen kendimi toparliyor hayatin guzel yanlarini gormeye calisiyorum, ne olursa olsun asla surat asmam herzaman gulerim bir seye uzuldugumu anlatsam bile bu hic belli degil gayet neseli gorunuyorsun derler, o kadar problem atlatiyorki insan bunlara gogus geremezsek coktan yikilirdik diye dusunuyorum.

18. 8 Aralık 2006
  19. yesilim

yesilim Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    herkez gibi pozitif bakmayaçalışırken ,bakıyorsunuz karşınızdakiler sizi engelliyor ne moral kalıyor ne enerji hala devam ediyorsanız iyi olmaya , pozitif bakmaya benden tam not size.
    .