pozitif sonuç aldıktan sonra merkezinize kontrol için gittiniz mi?

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve hituci tarafından 3 Ocak 2010 başlatılmıştır.

3 Ocak 2010
    Konu Sahibi : hituci
  1. hituci

hituci Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    arkadaşlar merhaba.ben ankarada tedavi oldum ama ankarada oturmuyorum.anatolia tüp bebek merkezinde tedavi oldum.dr um 11. haftada beni görmek istediğini söyledi.başka şehirde olupta anatolia tüp bebek merkezine yada kendi merkezinize kontrol için giden varmı?bazı sorularım var.yardımcı olursanız sevinirim.sevgiler...

2. 3 Ocak 2010
  3. windy

windy Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba hituci, bende anatoliada tedavi oldum. Bülent hocanın hastasıydım. İkizlerime hamileyim şimdi :) 11 hafta 2 günlük hamileyim fakat beni hiç çagırmadılar. Bende Ankara dışından gitmiştim. Kontrol gerektiren bir tedavimiydi acaba, sanırım hamilesin sende nasıl geçiyor hamilelik sürecin sevgilerimle...

4. 4 Ocak 2010
  5. hituci

hituci Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    cevap yazdığın için teşekkürler canım.bizim kromozom translokasyonu vardı.pgt sonucu Allah nasip etti çok şükür.sanırım eşimdeki genetik sorundan dolayı takip etmek istediler.4. tüp denememde hamile kaldım canım.geç ve zor elde ettiğim için kaybetme korkusuyla endişeli geçiyo hamilelik.şuan 9. haftaya girdik çok şükür.seninki nasıl gidiyo.Allah sağlıkla hayırlısıyla kucağımıza almayı nasip etsin.sevgiler...

6. 4 Ocak 2010
  7. windy

windy Aktif Üye Pro Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Aminn inşallah canım hayırlısıyla alırız bebişlerimizi kucagımıza :asigim: Çok mutlu oldum senin adınada.. Çok kıymetli bizim bebişlerimizi zemuszemus Ozaman seni yakından takip etmeleri negüzel işte.. Gidebiliyorsanız gidin kontrol etsinler.. Bende bu cuma gidecegim inşallah kontrole.. Bizimkiside sebepsiz infertiliteydi. Çok şükür hamileligimde çok güzel geçiyor mide bulantısı baş dönmesi gibi belirtilerim çok yogun çok nadirde olsa acıkınca midem bulanır gibi oluyor ama hemen atıştırıyorum bişeyler.. Seninki nasıl geçiyor, aşeriyormusun hiç, göbegin çıkmaya başladımı, sanki benim az çıktı gibi :roflol: İyiyiz çok şükür canım Böylede devam ederiz inşallahh.. :sm_cool:

8. 4 Ocak 2010
  9. olefin

olefin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    Merhaba hituçi, dktornun 11. hafta da çağırmasnın sebebi bebeğin ense kalınığını ve 2 li test sonucu nu doktorun kendi görmk istemesi olabilr. Çünkü bizim gibi translokasyon problemi yaşayan kişilerde pgt uygulansa bile %1 yada 2 olsa bile bebekte sorun olma riski devam ediyor. Hatta benim görüştüğüm genetik profesörü herşey normal olsa bile bana mutlaka 16. jhaftada amniyosentez yaptırmam gerektiğni söylemişti. Sonuçta şu anda oturduğun yerdeki doktorun da bunu yapabilir ama tüp bebek doktorun konuya daha hakim olduğu için işini garantiye almak istemiştir. Bence yüreğin ferah tut. Ankaraya da git. (tabi sağlık durumun yol için uygunsa) Şu anda yaşadığın endişeleri çok iyi anlıyorum. Ama lütfen aklını başka şeylerle dağıtmaya çalış. Napalım bizim kaderimizde de bu stresleri yaşamak varmış. Bende gelecek ay tüp bebek ve pgt yeniden denemeyi düşünüyorum. Sen ve diğer arkadaşlar benim umudumsunuz.Selamlar

Son düzenleme: 4 Ocak 2010
  10. 4 Ocak 2010
  11. hituci

hituci Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    evet aşermeler başladı yemek yemekte zorlanıyorum ama mutlu da oluyorum.bebeğim iyi olsunda.bunlar gelir geçer Allahın izniyle.göbek daha yok bizde.erken galiba:)seninkilerin cinsiyetinin belli olmasına da az kalmış.hayırlısı olsun hakkımıda.yol şartları uygun olursa ankaraya gitmeyi düşünüyorum inşaallah.sende cuma güzel haberler alırsın inş.sevgiler...

12. 4 Ocak 2010
  13. hituci

hituci Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    cevabın için teşekkürler canım.sizde sorun hangi kromozomlarda?herzaman herkes için dua ediyorum sağlıkla hayırlısıyla bebişlerimize kavuşmak için.merkez olarak hangisini düşünüyorsun.hakkında hayırlısı olsun sevgiler...

14. 4 Ocak 2010
  15. olefin

olefin Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    teşekkürler canım. Bendeki 11 ve 22 kromozomlarda translokasyon var. Daha önce izmirdeydim. Ama embriyolar muhterem bahçeye gönderildi. 3 embriyo pgt ye gitti. sağlıklı çıkmadı. Daha önce sitede uzun uzun hikayemide yazmıştım. şimdi ankaraya taşındık ve ben genartla görüştüm. bakalım hayırlısı Allahtan. Bu arada geçen ay kendiliğmden hamile kalmıştım. Kan değeri 350ye kadr yükseldi. 6 haftalıktı ama gelişmedi ve düşük yaptım. Yani her an ne ile karşılaşacağımı bilmiyorum. ınanki bu kromozom sorunu yüzünden hamile kalınca bile sevinemiyor insan. Tek dileğim sağlıklı mutlu hayırlı evlat sahibi olalım . Kabim seninle lütfen hamileliğinin tadını çıkar Kendin dikkat et. opuyorumnanaktan

16. 4 Ocak 2010
  17. hituci

hituci Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    canım bu aralar genart hakkında iyi şeyler duymuyorum genetik konusunda.geçen bi arkadaş sağlıklı diye trasfer edilen ebriyo tutundu ve şimdi hasta bi oğlum var yazmış.çok üzüldüm.genartta olmuş.herkeste aynı şey olacak diye bişey yok ama bilgin olsun istedim.sağlıcakla kal cnaım sevgiler.a.s.