Pozitif sonuçtan sonra kanama

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve Chilekli tarafından 14 Mart 2010 başlatılmıştır.

14 Mart 2010
    Konu Sahibi : Chilekli
  1. Chilekli

Chilekli Bir Bedende Üç Yürek Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Arkadaşlar 11.gün 117 13.gün ise 205 çıktı değerlerim bugün 16. günüm karnımdave belimde biraz ağrılarım var ve pembemsi bir kanamam olduyarın testim tekrar edilcekti ama ben çok endişeleniyorum.Böyle birşey başına gelen duyan bilgisi olan birileri lütfen bana bir yardım edebilirmi ben çok endişeliyim :KK43:((

2. 14 Mart 2010
  3. nisanyagmuru_29

nisanyagmuru_29 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Sevgili arkadasim, bahsettigin olayi bende yasadim hemde 10 gün önce. transferin onaltinci günü kanda positiv sonuc aldim bhcg 2000 cikti. transferin 19.günü sabag kasiklarim agridi sanki adet oluyormusum gibi. tuvalete gittim. kan gördüm dünya basima yikildi. bitti dedim.kaybettim bebegimi dedim. hemen doktora kostum tabi. kanamam 1-2 saat hafif sürdü benim. anca bir günlük pedi islatacak kadar. kanamayla beraber afedersin beyaz yapiskan ve cok kötü kokulu bir akinti geldi. hatta bu akinti kanama durdugu halde 2 gün devam etti sonra kesildi.

Doktor ultrasonda sadece keseyi gördü ve bu iyiye isaret dedi. tekrar kan aldi. hcg degerim iyi cikti. yalniz progestron degerim cok düsük cikti. vajinal fitil aliyordum günde 3x2 . hemen progestron ignesi yazdi. fitil yeterli olmamis dedi. haftada 2 kere igne olacaksin, fitilede devam dedi. kanamanin sebebini hic bulamadi. ve beni tüm endiselerimle sorularimla 8 gün yalniz birakti. bekleyecegiz dedi. cok sükür 2 gün önce ultrasonda bebegimin kalp faaliyeti göründü. embryo ve beslenme kordunuda göründü. doktor bu iyi dedi. ama ne olacagi konusunda sana garanti veremem dedi. 12.hafta dolana kadar igne ve fitile devam dedi.

uzunca yazdim cünkü hemen moralini bozma istedim. erken gebelikte her kanama illa hemen düsük demek olmuyormus. cevremdeki bütün kadinlar kanama kesin kötüdür derlerdi hep, ama bak bebegim yasiyor. ben cok üzüldüm yiprattim kendimi. sen sakin kalmaya calis ve hemen doktoruna git.en azindan kana baksinlar. belki erken diye birsey görünmeyebilir.moralini yüksek tut. allahtan umut kesilmiyor. o nelere kadir. benimde ilk hamileligim. ilk tüp bebek denemem. cok tecrübesizim. her seyi kötü yoruyorum. yapmamamk lazim.

kendine bebegine iyi bak canim.allaha emanet olun

Son düzenleme: 14 Mart 2010
  4. 14 Mart 2010
  5. Chilekli

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    ilgin için çok teşekkür ederim yazdıların çok ,işime yaradı moralim düzeldi çok teşekkür ederim sana yarın sabah gideceğim doktora hcg bakacaklarmış umarım artışım normal olur ve kanamada geçerde rahat ederim ister istemez endişeleniyor tabii insan.neyseki çok fazla olmadı pembemsi renkte az miktarda bişiy umarım devam etmez .çok saol canım allah sanada sağlıklı bir şekilde kucağına almayı nasip eder inşallah...

6. 14 Mart 2010
  7. ozlem80

ozlem80 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    106
    canim uzulme kanama illa kayip anlamina gelmiyor arkadasta anlatmis yalniz yarin betahcgyi olctururken doktorun istemese bile arkadasimizin yaptigi gb sen de progesteronu olcturt cok onemli olabiliyor. guzel haberlerini bekliyoruz, Allah tamamina erdirsin hepinize.

8. 14 Mart 2010
  9. ozlembln

ozlembln Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    69
    Ödül Puanları:
    108
    benm ablamında bugün 15. günü sonuç pozitifti,bu gün kanaması olmuş,dr aramış yapacak bişe yok yat demiş
    bend eyarın kandan bi baktır dedim,inşallah kötü sonuç almaz

10. 14 Mart 2010
  11. Chilekli

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    inş. hepimizi alırız sağlıcakla kucağımıza uyarılarınız için saolun yarın progesteronda baktırayım dediğiniz gibi saat 3 gibi olmuştu zaten pembemsi bişiydi tam kan deildi ve o saatten bu yaana yani yaklaşık 5 saattir hiçbişiy olmadı allahım yardımcımız olsun hepimizin.

12. 15 Mart 2010
  13. ozlembln

ozlembln Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    69
    Ödül Puanları:
    108
    ablamın dünden beri kanaması vardı bugün tahlil yaptırmış 174 çıkmış iki gün öncede 49 muş.nasıl sizce hemşire iyi demiş iğne vermişler

14. 17 Mart 2010
  15. landuse

landuse Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhabalar...
    ben 7 ahaftalık hamileyim dün kanamm oldu ama bilinen bir şey değildi...bayagı bir kanndı..hemen kliniğe gidip orslsrı seferber ettim.ultrasonda baktık kalp tışını duydum şukurler olsun ikizlerim sağlıklı ama kananam devam ediyo izin aldım evde yatıyom ama korkuyorum yinee de...

16. 17 Mart 2010
  17. yasminm

yasminm Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    18
    Ödül Puanları:
    108
    kızlar kendinizi üzmeyin aylarca kanaması bile olan var nasibi varsa inşallah hiçbir şey olmaz.benim bir tanıdığımın 15 gün sürmüştü hiç bir şeyde olmadı şimdi doğdu bile.yüreğinizi ferah tutun.benim 3 ay hiç kanamam olmamıştı.bir gece kanama yaşadım ben kanama zannetmiştim meğer kesem açılmış ve iki bebekte 2 günde gittiler.her şeyin hayırlısı olsun yani