Preeklampsi geçiren anneler!!!2.bebeği düşünüyormusunuz???

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve E.G.E tarafından 27 Ocak 2010 başlatılmıştır.

27 Ocak 2010
    Konu Sahibi : E.G.E
  1. E.G.E

E.G.E Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    88
    Merhaba arkadaşlar ben preeklampsi nedeniyle 31 haftalık doğum yaptım şu an oğlum 11 aylık...doğumum ve hamileliğim oldukça sıkıntılı geçti.şu an yaşım 33...oğlumun bir kardeşi olmasını çok isterim ileride yalnız kalmasını istemiyorum ama bu yaşadıklarımdan sonra bir kez daha hamilelik beni çok ama çok korkutuyor yine aynı şeyleri yaşarsam diye ..sizlerinde fikirlerini ve görüşlerini öğrenmek istiyorum...teşekkürler..

2. 28 Ocak 2010
  3. ylmznrmn

ylmznrmn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    arkadaşım bende aynı sorunları yaşadım ama benim bebeğim daha erken doğduğu için bebeğimi kaybettim 9 ay önce.Şanşlısınki evladın yanında senin.Ben ikinciyi düşünüyorum riskler olsada .İkincilerde riskimiz var ama olsun daha dikkatli olarak belki atlatırız böle kötü günler yaşamdan hqamileliğimizi.Oğlumla geçirdiğim 30 saat bana tekrar o hisleri yaşama cesareti veriyor, evlat başka birşey biliyorsun.Biliyorum benim cennette ebedi bir çocuğum var, ama onun yanına gidene kadar diğer evladımla bu sevgiyi yaşamak istiyorum.Sende tekrar cesaret et ve oğlunu kardeşsiz bırakma derim.Rabbim kısa zamanda inşallah bizi 2, defada anne yapar

4. 28 Ocak 2010
  5. mecbue

mecbue se sipşaşe fokaye reğuğ:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    bende çok sıkıntılı bi 10 gün yaşadım hastanede ama açıkçası benimde gözüm korktu 28 haftalık doğdu kızım bi daha aynı şeyleri yaşayabilirmiyim hiç bilmiyorum çünkü manevi açıdan çok fazla çöktüm hala ağlama krizleri oluyo kızıma bakınca ağlıyorum kendim için deyil hamile kalırsam bebeye bişey olursa bidaha toparlanamam diye korkuyorum

6. 28 Ocak 2010
  7. mecbue

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    egecim nerelerdesin sen bu arada uğramıyosun artık

8. 29 Ocak 2010
  9. E.G.E

E.G.E Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    88
    arkadaşım çok geçmiş olsun diyorum,gerçekten çok acı...bende cesaret edemiyorum işte 2.ye ama oğlumuda kardeşsiz bırakmak istemiyorum.allahım inş. bize sorunsuz tekrar bebek sahip olmayı nbasip eder.

10. 29 Ocak 2010
  11. E.G.E

E.G.E Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    88
    Mecbuecim geldim artık işlerin yoğunluğundan pek girememiştim..gelir gelmezde böyle bir topik açtım 2.bebek için hem çok korkuyorum istemiyorum hemde çokistiyorum oğlum kardeşsiz yalnız kalmasın diye..ee en fazlada 2 yada 3 sene sonra hamile kalmam lazım çünkü yaşım geçiyor şu an 33 yaşındayım...

12. 29 Ocak 2010
  13. BEBEK07

BEBEK07 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    108
    Preeklampsi+ileri hali help sendromu geçirdim.12 yıl önce.oğlum şu an 12 yaşında.şimdiye kadar bebek düşünmedik.bu aralar oğlum çok istiyor.babamız kabul etmiyor.üniversitede riskli gebelik uzmanı hastalığı yaşarsan%75 atlatma şansın%25 hayatını kaybetme riskin var dedi.bende iki arada bi derede kaldım.hastalığı yaşayıp düzenli takiple bebişleri sağlıkla kucağına alanlar da var.bilmiyorum çok üzgünüm.bu arada martta yaşın 34...

14. 29 Ocak 2010
  15. E.G.E

E.G.E Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    88
    sevgili arkadaşım bebek07 senin durumunda daha farklıymış..ama tabiiki en önemlisi her şeyin başında senin sağlığın önemli gerçekten çok riskliyseki sana doktor olabilecekleride söylemiş hiç düşünme arkadaşım..Allah size ve oğluna uzun ömürler nasip etsin.benim eşimde çok korkuyor tekrar aynı şeyleri yaşarsam diye ki gerçekten çok kötü geçmişti..ama tabi kısmetimizde ne varsa onu yaşıyacağız...

16. 29 Ocak 2010
  17. mecbue

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    hoşgeldin tekrar egecim inş herbirimize rabbim bi kolaylığını verirde evlatlarımız kardeşsiz kalmaz

18. 30 Ocak 2010
  19. E.G.E

E.G.E Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    13
    Ödül Puanları:
    88
    amin güzelim..Ahmet yılmaz a gittiğimde sormuştum aslında 2. bebek dahamı riskli diye oda hayır 2. daha kolay geçer demişti hamilelik boyunca bebe aspirini kullanıyoruz demişti..bakalım artık hayırlısı...daha erkende 2. bebeği düşünmek ama 2-3 yıl içinde olması lazım ..:)))))