Preeklampsi Geçiren Anneler

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve Balbxoxcxuxxux tarafından 4 Mart 2009 başlatılmıştır.

4 Mart 2009
    Konu Sahibi : Balbxoxcxuxxux
  1. Balbxoxcxuxxux

Balbxoxcxuxxux Never Ever Give Up! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    şu an 2.5 yaşında kızım..35 haftalık dünyaya geldi,preeklampsi nedeniye..
    preeklampsi yaşayan anneler..yaşadıklarımızı burada paylaşalım mı?
    ve benim en merak ettiğim şey..
    ilk hamilelikte preeklampsi olanların 2.hamilelikte de yaşama olasılıkları yüksekmiş..
    tecrübelerinizi paylaşır mısınız?

2. 5 Mart 2009
  3. zuzummm

zuzummm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    gönülcüm nurdan ben kaydirigubbakcemile3

tulliden tanıdım seni..

bi zamanlar böyle bir soruyu ben sormuştum ve yanıt alamamıştım..umarım burada bi çok guzel örnek alırız..ama kendim için söylüyorum iyi bir kontrollee neden sorunsuz bi gebelik olmasın dimi:)

4. 5 Mart 2009
  5. @xoxzde@

@xoxzde@ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Canım bende senin gibi bu konuyu çok merak ediyorum bende 34 haftalık doğum yaptım preeklampsi nedeniyle bu konuyu çok araştırdım doğumdan sonra fakat belli bir sebebe bağlanmadı hiçbir zaman kendi çabalarımla araştırdığım bilgiler şu doğrultuda oldu.Bizim gibi doğum yapanların kanında koyuluk diğerlerine göre daha çok oluyormuş ve bir önlem olarakta hamileliğin 3. ayından sonra bebe aspirini içmenin faydalı olabileceğini öğrendim.İlk 3 ay düşük olma olasılığı olduğu için pek önerilmiyor aspirin kullanımı kanı sulandıracağı için.Umarım hepimiz 2. hamileliklerimizde bu sorunla karşılaşmayız ve hamileliğimizin tadını çıkarırız.Çünkü benim 30. haftadan sonra stresli geçmişti bu sebepten çok şükür ki kızımı sağlıklı bir şekilde kucağıma aldım tek tesellim bu oldu.Yeni birşeyler öğrendiğimde sizinle paylaşırım yine şimdilik hoşçakalın.

6. 5 Mart 2009
  7. zuzummm

zuzummm Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    özdecim malşesef her zaman aspirin işe yaramıyor ben ikinci gebeliğimde aspirinle başladım fakat etkili olmadı ve her gün iğne oldum..

bence preklemsi konusunda tıp çaresiz bir neden bulunamıyor ve eğer çok erken gelişmemişse hamilelik sağlıklı sonlandırılabiliyor..

yani preklemsi olmamak için yapılabilecek bişey yok..

genellikle ilk gebeliklerde ortaya çıkıyor..

ikincide olma riski ilkine göre daha az ama hiç geçirmemiş bir gebeye göre daha fazla..kesin bir yuzde öğrenmek için ne kadar uğreşmıştım ama yok böyle bir yuzde bulmak imkansız..

ben şöyle düşünürdüm düşük yapan birinin ikincide düşük yapma riski kadardır..

ve preklemsiya yakalanmamak değil de olsa bile mumkun olduğu kadar gec yakalanmak en iyi çözüm gibi gelirdi bana..

bunu yaşamış ve kendisi ve bebeği canlı kurltulmuş anneler çok şanslı bence..

8. 6 Mart 2009
  9. @xoxzde@

@xoxzde@ Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    Haklısın canım insan ikinci kez anne olmaya korkuyor yine aynı şeyleri yaşayacakmış gibi umarım bunlar son olur ve kimse bu gibi sorunlardan problem yaşamaz.

10. 6 Mart 2009
  11. EU1

EU1 Guest

Yüksek tansiyon değilmi bahsetiğiniz

12. 6 Mart 2009
  13. Alsebe

Alsebe Rutbesiz :-) Pro Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    148
    Arkadaslar maalesef bu hastalik ilk gebelikten sonraki gebeliklerdede basgosteriyor..Ben su anda 3. cocuguma hamileyim ilk ikisinde 6 aydan sonra baslamasina ragmen bu sefer ilk aylarda basladi...Bende asiri derecede bulanti,kusma ve tansyon yuksekligi butun hamileliklerimde oldu..Su andada yeni yeni yataktan kalkabiliyorum..Tansyonum yattigim halde 15 i bulmaya basladi ve bu ay buyuk ihtimal tansyon haplarina yeniden basliyicaz..Bunun tek cozumu iyi takip...Ben gunde 8 tane tansyon hapi ile bitirdim hamileligimi...Erken dogum yapmadan...Bu seferde insallah boyle olur diye dua ediyorum..Bu hastaligin neden oldugunu bir turlu anlayamadik....

14. 7 Mart 2009
  15. betumutlu

betumutlu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    sizde problemli hamilelik yasamaniza ragmen durmadan korkmadan doguruyosunuz heralde iyi cesaret valla heralde kaybiniz olmadigi icin ben 6 bucuk aylik bebegimi kaybettim preaklampsi den ve yazdiklariniz cok moral bozucu

16. 7 Mart 2009
  17. Balbxoxcxuxxux

Balbxoxcxuxxux Never Ever Give Up! Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    nurdaaan,demek sen de aldatıyosun diğer siteyi:jeyyar: hoşgeldin canımdelikafadulden
    sen bana ii bir örnektin..
    ama alsebe arkadaşı okuyunca doğrusu korkmaya başladım..
    alsebe,bişi sorucam..tansiyonun sadece hamileliklerde mi yükseliyor?yoksa diğer zamanlarda da yüksek miydi? bir de 3 bebeğinin arası kaç yaş? dr. bana 2 seneden önce hamile kalma,demişti..2.5 yıl sonra hamile kaldım ama 5 hafta sürdü hamileliğimbenneyaptımki çok kötü grip oldum..ondan da olabilir,ilk hamilelikteki preeklampsi de sonraki gebeliklerde düşüğe neden olabilir,dedi..damarlar genişliyo muymuş ne,ööle bişiler söylemişti:çok üzgünüm:
    cuantum,evet,yüksek tansiyon..ama hamileikte ortaya çıkıyorsa preeklampsi oluyo..tabii bunun yanısıra aşırı ödem ve idrarda protein de diğer bulguları..

18. 7 Mart 2009
  19. bebeklik

bebeklik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    bende aynı rahatsızlıkdan dolayı 29 haftalıkken bebğimi sezeryanla aldılar ...şimdi bebeğim küvezde kilo almayı bkliyor....kötü bir tecrübe oldu benım için ama kader bunu yaşayacakmışım...şuan dualarım bebeğimle kilo alınca evime getireceğim günü hayal ediyorum....1070 kilo doğdu 11 şubatda şuan 1300 oldu umarım kilo alımı yerinde ve sağlıklı olur...amin.