Preeklemsi olup erken doğum yapanlar, yardım!!

Konusu 'Hamilelerden Haberler: Soru ve Sorunlar' forumundadır ve il_nar tarafından 5 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

5 Temmuz 2009
    Konu Sahibi : il_nar
  1. il_nar

il_nar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    Merhaba,

11 gündür hastanede yatıyorum. Tansiyon yükselmesi ile yattım hastaneye. Preeklemsi başlangıcı dendi. Ayrıca dobler de kan akım hızı yavasmıs ve bebek beslenemiyormus. 26. haftamda olduğum için bebeği kaybetme riskim yüksekmiş. Hastanede kontrol altında tutuluyorum. Sabah aksam ultrasonla bakılıyor. Bu durumda olup premetüre bebk doğuran ve bebeği yaşayan varmı?

Off offf umarım bebeğim hayata tutunmayı başarır. 30 lu haftaları görebilsek yaşama şansı yükselecek ama şimdilerde doğarsa...

2. 5 Temmuz 2009
  3. honeycim

honeycim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım çok geçmiş olsun.inşallah herşey yolunda gider de hayırlısıyla geçer vakit.tansiyonun kaç çıkıyo ?ilk bebeğin mi?bi tanıdığım yaşamıştı aynı durumu 6.5 aylık doğum yaptı bebeği de yaşıyo.sen moralini yüksek tut inşallah bişeycikler olmaz.

4. 5 Temmuz 2009
  5. il_nar

il_nar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    Kadus,

çok teşekkür ederim canım. evet ilk gebeliğim. 18-12 tabsiyonla 11 gün önce hastaneye yatırıldım. Ve gözetim altında tutuluyırum.Taqnsiyonum normale gird,. Tansiyon ilacı kullandırıyor doktorlarım. Ayrıca aspirinde kullanıyoruz. 25. haftamda yattım, 26. haftayı çok şükür gördük ama bebek şu an 2-3 hafta gferiden geliyormus. O yüzden ne kadar doğum gecikirse yaşama sansı o derece artracak. Dobklerde akım kaybına yapılabilcek birsey yokmus ne yazıkki. O yüzden de Beklemekten başka çarem yok sanırım.

6. 5 Temmuz 2009
  7. honeycim

honeycim Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    tansiyonun normale döndüyse kan akım hızının yavaşlamasının sebebi ne acaba?ayaklarının altına yastık filan koy.gerçi hastanede olduğun için drlar öneriyorlardır böyle şeyleri.merak etme preeklamsi olup bebeklerini sağlıklı bi şekilde doğuranlar çok.hatta 2.bebeklerini bile yapanlar var.benim de yarın 2li testim var b
    iraz tedirginim .inşallah sonuçlarım iyi çıkar.

8. 5 Temmuz 2009
  9. bxixgsxixze

bxixgsxixze Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    canım çok çok geçmiş olsun.benimde ilk gebeliğim preeklampsi sebebiyle sonlandırıldı.malesef benim bebeğim yaşayamadı canım.

10. 6 Temmuz 2009
  11. guknur

guknur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merek etme canım benin kızım 30 haftalık oldu ama bir tanıdığımın da 5,5 aylık oldu kızı yaşıyor sende herşey normale girmiş bak kafana takma hiç birşey şimdi sana moral lazım ben de cumartesi öğrendim ikiz bebeğim olacak çok şaşkınım preeklemsiyi daha çok tetikliyo aslın da korkuyorum ama umutluyum da sa çok geçmiş olsun

12. 9 Temmuz 2009
  13. il_nar

il_nar Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    108
    Cevaplarınız için hepinize teşekkürler arkadaşlar. Hastanede 15. günüm geride kaldı bugn. Çok şükr ki 15 gün geçirebildik. 1 ay daha kalabilsek yaşama sansı artacak diye ümidediyorum. ılk geldiğimiz gün doktorlar cok ümitsi zkonusmustu. Doktorlar Kilo almasında sorun yasayacagımızı, ama kilo konusuna takılıp kalmamamızı öneriyor. Anne karnında ne kadar tutabilirsek o kadar şansı artacak deniyor. Orhan gelişimiiçinmiş. Umarım dayanabilriz.

KAdus canım, umarım ikili test sonucun güzel cıkmıstır.

Bigsize, üzüntünü cok iyi anlıyorum canım. Sanırım baska cocugun var, Allah ona ömür versin.

Guknurcum Sağlıkla ikizlerini kucagına almanı dilerim.

Destekleriniz için cok teşekkürler.

14. 11 Ağustos 2009
  15. guknur

guknur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    selamlar 11 haftalık oldu bebeğim ama ikizlerden biri gelişmemiş boş kese var şuan ama diğeri sağlıklı pereklemsisiz bir hamilelik için elimden geleni yapıyorum.tuzsuz yemek yiyiyorum

16. 18 Aralık 2009
  17. guknur

guknur Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bencede stresin çok büyük etkisi var 29+2 haftalık oldum herşey çok normal gidiyo ama ilk günden beri aspirin magnezyum içiyorumtoplam 8 kilo aldım. ilkinde normaldim 62 falandım ama çok kşilo bıraktı bende kızım 8 yaşında oldu önlemlerini alırsan bence korkulacak birşey yok gerçi ben daha tehlikali dönemiş atlatmadım ama sabırla bekliyorum 35 haftayı tamamlasam bi

18. 1 Mart 2011
  19. yasemin_demetz

yasemin_demetz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    31
    merhaba ilnar öyle elim kolum bağlı yaşamaya çalışıyorum çaresizim dua etmekten baska elimden birsey gelmiyor zeynepin sıkıntısı soluk borusunun gelişmemiş olması kilo aldıkca duzelebilir en son çare trakestomi diye bir ameliyat varmıs onun yapılması gerekebilirmis sabırla ameliyata gerek kalmasın dıye bekliyoruz hastane yasadıgım ilde değil kızım İzmitte ben Sakaryada yaşıyorum hergün görmek yasak gün aşırı gidebiliyoruz yanımda olmaması ayrı bir sıkıntı sağlığına kavusamaması ayrı bir sıkıntı insallah ılerıde kalıcı sorunlar olusmaz onun sağlığı için beklemekten ve dua etmekten baska birsey yapamıyorum benı en ıyı sız benım gibi anneler anlar mesajın ıcın çok tesekkur ederım Allah yavruna sağlıklı ömur versın