preeklemsi ve genetik test ilişkisi

Konusu 'Tüp Bebek Özel Bölüm' forumundadır ve ylmznrmn tarafından 29 Mart 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    29 Mart 2010
    Konu Sahibi : ylmznrmn
  1. ylmznrmn

ylmznrmn Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    dr bey, ben 2009 nisan ayında 27+3 haftalık olarak preeklemsi tanısıyla doğum yaptım bebeğim 700 gr doğdu.30 saat yaşadı.ben 2, gebelik düşünüyorum, tüp bebekle hamile kalıyorum.mart ayında yaptırdığım genetik test sonucum: kan elde edilen DNA
    Yapılan incelemeler:
    1-Faktör V Leiden (G1691A =R506Q) polimorfizmi
    2,Faktör II (Protrombin ) (G20210A) polimorfizmi
    3,MTHFR (223V= 677T) polimorfizmi
    4,MTHFR A1298C polimorfizmi
    6,PAI-1 4G/5G polimorfizmi
    SONUÇ:
    1-NORMAL /NORMAL
    2,NORMAL / NORMAL
    3,NORMAL/NORMAL
    4,MUTANT /NORMAL
    5,4G/4G

Açıklama:
    MTHFR geninde heterozigot A1298c polimorfizmi saptanmıştır. Tek başına fenotipe etkisi beklenmemektedir.
    PAI1 geninde 4G/4G polimorfizmine rastlanmıştır. Trombofili riskine katkıda bulunabilir.İncelemede diğer polimorfizmlere rastlanmamıştır.

BEnim preeklemsi geçirmemde bu genetik testin bir etkisi olabilirmi, diğer gebeliğimde coraspin veya kan sulandırıcı kullanmam gerekirmi. Benim anneannem ve 2 teyzem preeklemsi geçirmiş gebeliğinde. Bana ne gibi yardımınız olabilir.Şimdiden teşekkürler

2. 31 Mart 2010
    Konu Sahibi : ylmznrmn
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar preeklampsi olmanızda bu testlerin yapılmasında fayda var ama 6 tane eksik var factor V r2 h1299r, faktor XIII V34L, beta fibrinojen -455G A, ACE I/D, APO B, APO E bunları da tamamlarsanız iyi olur hersekilde kan sulandırıcı kullanmanızın size çok faydası olacaktır merak etmeyin tskler

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.