preeklemsi yaşayan anneler nerdesiniz

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve rahime64 tarafından 12 Ekim 2008 başlatılmıştır.

12 Ekim 2008
    Konu Sahibi : rahime64
  1. rahime64

rahime64 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar ben yeni üyeyim iki yıl evvel 3.bebeğime hamileliğimde preeklemsi geçirdim 7,5 aylık bebeğim ölü doğdu çok üzüldük şimdi yeniden istiyoruz ama tekrarlama riski varmı ne yapılması gerekiyor tedavi şekli nedir nette okuduklarım beni çok korkuttu ama mutlaka bir çaresi olmalı bunu yaşayıpta yeniden sağlıklı hamilelik geçiren bebeği olan varsa lütfen yazsın paylaşalım

2. 12 Ekim 2008
  3. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    canım benim arkadaşımın eşi geçirdi bunu hafta içi..çok yakın yani.
    31 haftalık hamileydi..bebeği aldı hemen doktor sezeryanla.tansiyonu 22 ye fırlamış.biz şok olduk..
    yalnız bebek 1100 gr mış.yaşaması için 1,5 ay küvözde kalması gerekliymiş.
    yaşayan arkadaşlar mutlaka yardımcı olacaklardır..

4. 12 Ekim 2008
  5. tosbaa8

tosbaa8 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    108
    bende preklampsi yaşadım.
    kötü bir tecrübeydi Allah bir daha yaşatmasın.
    6 ay önce 24 haftalık bebeğimi erken doğum ile kaybettim.
    hamileliğimin 12. haftasında ayaklarım şişmeye başladı, böbreklerim çalışmadı, günde 3 lt su içmeme rağmen çok az tuvalete çıkabildim, tansiyonum 16-17 lerden aşağıya hiç inmedi, tansiyonum yüksek olduğu için damarlarım genişledi içindeki kan ve sıvılar dışarı akmaya başladı ve tüm vucudumu ödem kapladı. bu şikayetlerle 10 gün hastamede gözetim altında tutuldum ve orta şiddetli preklampsi teşhisi kondu. bunların yanında birde plesentam önde yerleşmişti ve olması gerekenden 5 cm daha hacimliydi.
    30. haftayı doldurabilseydim bebeğimi sezeryan ile doğurabilecektim, fakat yüksek tansiyon doğumu tetikledi.
    aniden suyum geldi sancılarım başladı ve doğum yaptım... tansiyonum 21di doğuma giderken.
    dr'um özlem pata bir sonraki hamileliğinde yine böyle birşey yaşama riskin her kadınınki ile aynı, bir kere bunu yaşadın diye riskin artmadı dedi bana.
    fakat hamilelik öncesi yapılacak bir tedavi yada tetkik yok maalesef çünkü bu sadece hamile olduğun zaman olan bir hastalık. yani birdaha olup olmayacağını bilmenin tek yolu hamile kalmak.
    ne kadar zor birşey değil mi?
    bizim korunma süremiz bitti, tekrar bebek istiyoruz..
    bakalım neler yaşayacağız.
    Allah bizlerede sağlıklı hamilelikler ve sağlıklı bebişler nasip etsin inşallaaahh..
    hepimize kolay gelsiin.

6. 12 Ekim 2008
  7. rahime64

rahime64 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım çok teşekkürler biraz rahatladım yaşla bir ilgisi varmı kaçıncı bebeğindi birinde öyle oldu diye hepsinde öyle olmaz inşallah tıp ne güne duruyor rabbim sanada aynı acıyı yine yaşatmasın yaşayan bilir o soğuk doğum odasında ölü bir bebek bırakmanın acısını keşke demiyelim birdahaki sefere diyelim inşallah

8. 12 Ekim 2008
  9. tosbaa8

tosbaa8 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    108
    ilk hamileliğimdi ve zaten preklampsi vakalarının çoğunluğu ilk hamileliğini yaşayan bayanlarda görülüyomuş.
    27 yaşındayım henüz riskli grupta deilim yani.
    bebeğimi bırakmadım hastanede otopsi yapıldıktan sonra aldık bebeğimizi, eşimin babaannesinin yanına yatırdık..
    ammin canım birdahaki sefere kucağımıza alırız inşallah, Allah yardımcımız olsuunn..

10. 24 Ocak 2009
  11. betumutlu

betumutlu Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    108
    merhaba canım bende eylül ayında 24 haftalık bebeğimi preaklampsiden kaybettim.kabus dolu günler yaşadım.hiçbir problem yoktu bebeğimin gelişimi çok iyiydi.fakat bir anda ne olduğunu anlamadan kendimi hastanede yatar buldum.hastaneye yattığım gece bebeğimi kaybettik.3 gece yoğun bakımda yattım.ve 3 gün suni sancı verdiler.ölü bebeğimi sancıyla doğurdum.daha sonra çok araştırmalar yaptık.nerdeyse checkuptan geçtim.bişey bulunamadı çok şükür ama sanki bi problemim varmışta bulunamıyormuş gibi geliyor.yani öyle bir psikolojideyim.cerrahpaşanın riskli gebelikler prof.dr.rıza madazlıya gittik.geç öbür hamileliğini gebe kal gel dedi.ama ben çok korkuyorum.hani korkmaktada haksız değiliz.bu yaşadıklarımızdan sonra.ama senin galiba 2 çocuğun var 3.demi tekrarladı.diğer hamileliklerindede böyle bir problemle karşılaştınmı

12. 24 Ocak 2009
  13. tosbaa8

tosbaa8 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    108
    çok geçmiş olsuunn.
    benim dr'umda rıza madazlı :1hug:
    aynı şeyleri banada söylemişti sen iyiki doğurdun yoksa ben alıcaktım bebeği demişti.. Allah'a şükür hayattayız yeniden bebişlerimiz olur kızlar moralli olalım.. a.s.

14. 24 Ocak 2009
  15. Txuxlosh

Txuxlosh Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    cnm geçen sene preklampsi nedeniyle 7 aylık bebeğimi kaybettim ve sezeryanle aldılar aradan 4 ay sonra tekrar hamile kaldım 30 haftalıkken doktorum hemen doğum yapmam gerektiğini yoksa bebeğimi kaybedeceğimi söledi ve hemen doğum yaptım kızım oldu 1329gr.tam 46 gün küvözde kaldı allaha şükürler olsun ki şimidi 7.5aylık ve dünyalar tatlısı tombiş bir kızım var ve çok sağlıklı sakın korkma cenaballah yaşa kulum dedikten sonra hiç bir şey olmaz allahın izni ile bu kötü olay seni yıldırmasın acını anlıyorum çok zor günlerdi ama verende allah alanda bak birini aldı birini verdi korkam sabırlı ol ve muaynellerini aksatma rabbim isteyen herkeze analık duygusunu yaşatsın duallarım siznle.

16. 24 Ocak 2009
  17. BeyazLilyum

BeyazLilyum diplomalı uzman ev hanımı Üye

Beğenildi:
    9
    Ödül Puanları:
    106
    benimde herşeyim normal gidiyordu gerçi hala öyle rabbim bir sıkıntı vermesin inşallah..geçtiğimiz ay bebeğim çok az kilo almış.dr preeklempsi olabilir kontrol altında tutalım dedi..sık sık tansiyon ölçüyorum hep normal çıkıyor çok şükür..ödemimde orta derecede yani herkesteki gibi...belirtilerine baktık bende hiçbiri yoktu bende..inşallah yoktur sorunsuz atlatırım şu hamileliğimi bebişimi sağlıkla kucağıma alayım

18. 2 Haziran 2009
  19. e.aygun

e.aygun Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar ben 2. hamileliğimde preeklemsi geçirdim 34.haftada sezaryenle doğum yaptım.1.400gr.doğdu kızımız.10 gün küvözde kaldı.çok şükür sağlığında problem olmadı.şu anda 2 yaşında.şimdi yeniden hamileyim.şu anda problem yok inşallah böyle devam eder.ayrıca böyle bir kulüp olması çok güzel.hepinize sağlıklı hamilelik ve sağlıklı bebekler diliyorum.