preeklemsi ye dikkat

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve yagmur26 tarafından 28 Şubat 2008 başlatılmıştır.

28 Şubat 2008
    Konu Sahibi : yagmur26
  1. yagmur26

yagmur26 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba arkadaşlar başından beri sorunsuz giden bir hamileliğim vardı ta ki 37.haftaya kadar aniden tansiyonum yükseldi yüzüm şişmeye başladı 18/11 e kadar tansiyonum fırlayınca drum hemen sezeryan olmam gerektiğini söyledi çok korktum çünkü hep normal doğum yapmak istiyodum ama dr artık bunun mümkün olmadığını sancı sırasında tansiyonumun daha da yükseleceğini ve tehlikeye girebileceğimi söyledi ve 11.02.2008 de sezeryanla oğlumu dünyaya getirdim ve narkozun etkisinden çıktıktan sonra gece 4 de havale geçirmişim aslında bebek alındıktan sonra olmaması gereken bir durum muş ama ben yaşadım ve yoğun bakıma alınmışım 24 saatin sonunda yüce rabbim beni aileme eşime ve oğluma bağışladı çok şükür.Bu yaşadıklarımdan sonra herkesin hamileliğin son 3 ayında oluşan bu duruma karşı dikkatli olmasını istiyorum kandaki proteinin yükselmesi ellerde ayaklarda ve yüzde şişkinlik ve tansiyonda ani bir yükselme varsa hemen drunuza danışın size ve bebeğinize bişey olmasın...

2. 28 Şubat 2008
  3. balxixmnur

balxixmnur Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    5
    Ödül Puanları:
    106
    büyük geçmiş olsun cnm allah seni oğluna bağışlamış. aman normaldede dikkat et tansiyon ihmale gelmiyor.

4. 28 Şubat 2008
  5. ponaran

ponaran Anne Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    çok geçmiş olsun, allah seni oğluna bağışlamış gerçekten.
    Umarım sağlık ve mutlulukla büyütürsün oğlunu.a.s.

6. 28 Şubat 2008
  7. hxuxrrem 2000

hxuxrrem 2000 SEN BU SEVGİYİ HAKETMEDİN Pro Üye

Beğenildi:
    10
    Ödül Puanları:
    146
    ahhh canım benim... öncelikle gözün aydın...bebeğini doğurmuşsun çok şükür...seni ve babayı tebrik ederim...
    zor bişi atlatmışsın... rabbim oğluna ,eşine ,annene ,babana ve tüm sevdiklerine seni bağışlamış...rabbim sağlık sıhat içinde huzurla mutluluk nasib etsin ...rabbim birdaha tekrarını göstermesin...

8. 30 Nisan 2008
  9. simsek675

simsek675 Anne adayı Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    108
    Merhaba arkadaşlar;
    siteye yeni üye oldum.Çok hoşuma gitti.Kendimi biraz daha rahat hissettim.Bende 2 yıl önce 33 haftalık hamileyken tansiyonum birden yükseldi.Doğumdan 1 saat önce bebeğim öldü.Doktorların söylediği tek şey anneyi kurtarmaya çalışyoruz olmuştu.Allah banada 2,kez yaşama şansı verdi.Şükrediyorum halime.Ama 2 yıl oldu artık tekrar bebek düşünüyorum çok korkuyorum aynı şeyleri yaşamaktan.Çünkü tansiyon Hastalığı üzerimde kaldı artık ilaç kullanıyorum.Ne yapacağımı bilmiyorum.Sizler ne tavsiye dersiniz.Fikirlerinizi Heyecanla bekliyorum

10. 30 Nisan 2008
  11. bxixgsxixze

bxixgsxixze Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    canım çok geçmiş olsun.bu yaşadıklarını aynısını bende yaşadım.yanlız benim bebeğim yaşayamadı malesef.çok şükür iki yıl sonra sağlıklı bi hamileliğim oldu ve bebişimi kucağıma aldım.çok kötü bi hastalık gerçektende.allah kimseye yaşatmasın

12. 30 Nisan 2008
  13. bxixgsxixze

bxixgsxixze Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    12
    Ödül Puanları:
    148
    hayatım bende senin gibi endişeleniyordum aynı şeyleri yaşarmıyım diye.ama sıkı bi diyet ve devamlı doktor konturolünde bi problem yaşamadım çok şükür.

14. 30 Nisan 2008
  15. snookie

snookie Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    130
    Ödül Puanları:
    153
    geçmiş olsun evet kızlar bilenler vardır belki aranızda bende idrarda protein nedeniyle 36+4 haftada hamileliğime son verildi çok şükür kızım da (5 aylık oldu) bende iyiyiz. ama gerçekten kontrollerinizi ihmal etmeyin özellikle son aylar. Allah yardımcımız olsun hepimizin...

16. 30 Nisan 2008
  17. zynp.ZEYNEP

zynp.ZEYNEP KOKOŞ BERRA 'M Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    106
    Kizlar Allah Hepinize Acil şifaler Versin..kybettiğiniz Bebekleriniz Içinde Sabir..allah Bidaha Yaşatmasin..hepinize çok Geçmiş Olsun....

18. 30 Nisan 2008
  19. simsek675

simsek675 Anne adayı Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    108
    sağolun ya gerçekten moralim düzeldi.Korkularım biraz daha azaldı.Gerçekten çok zor bir durum.Allah hepimize sabır versin.Bi sorum daha olacak hamilelik süresince tansiyon ilacı kullandınız mı?