preeklemsi

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve PERSU tarafından 26 Ocak 2010 başlatılmıştır.

26 Ocak 2010
    Konu Sahibi : PERSU
  1. PERSU

PERSU Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canlarım merhaba
    1 Çocuk annesiyim 37 yaşındayım tekrar çocuk düşünüyorum fakat gebelikde preeklemsi geliştiği için korkuyorum. Gebeliğin son ayında tansiyon yüsekliği ve preeklemsi tanısı ile hastaneye yattım doğum yaptım bebeğim 15 gün küvözde kaldı şok şükür sağlıklı kucağıma aldım tekrar gebe kalırsam aynı şeyleri veya bir yaşarmıyım veya bir tedavi yolu varmı lütfen bilgisi olanlar acil yardım.
    eyvahedigeldismile

2. 4 Mart 2010
    Konu Sahibi : PERSU
  3. esracen

esracen esraceniz Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    persu selamlar bende bir preeklamsi annesiyim benim şansızlığım ben bebeğimi kaybettim.şimdi 2.yi düşünüyorum.çok araştırdım.burada ki arkadaşlarda çok yardımcı oldu sağolsunlar.bi kere ne olursa olsun riskli gebelik uzmanına profesöre araştırma hastanesiyle bağlantısı olan profa g.tmelisin.nerede yaşıyorsun bilemiyorum ama mutlaka gebelik öncesi tetkiklerini yaptırmalısın.türkiyede 2 hastanede perinatoloji laboratuvarı var biri hacettepe diğeri istanbulda mutlaka bunlardan birisine tetkikleri yaptırmalısın.çünkü ilk gebelikte geliştiyse 2. De olma olasılığı dahada artıyor.her nekadar doğum uzmanları düşük yapma riskin ne kadarsa buda okadar deselerde inanma sadece motivasyonu morali yükseltmek için söylüyorlar......