pregestoron sonucuna göre hamilelik belli olurmu?

Konusu 'Hamilelik Belirtileri' forumundadır ve aymuel tarafından 26 Şubat 2010 başlatılmıştır.

26 Şubat 2010
    Konu Sahibi : aymuel
  1. aymuel

aymuel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    meraba arkadaslar.benim geçen ay pregestoron hormonu değerim 6.6 çıktı.doktor yumurtlama var dedi ama destek olunması lazımmıs ilacla.bu ay klomen kullandım 41.2 cıktı doktor çok güzel dedi.bazen yüksek olunca hamilelik olabiliyormus bir bilgisi olan varmı?bilmiyorumkismilebilmiyorumkismile

2. 26 Şubat 2010
  3. aymuel

aymuel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    bilgisi olan yokmu arkadaslar

4. 27 Şubat 2010
  5. ktg

ktg bir bedende iki kalp Üye

Beğenildi:
    30
    Ödül Puanları:
    153
    cnm bnmde gecen ay 80 cktı ama malesef gebelk yok bi alakası yokmus hamilelikle bnde cok uumutlanmıstım ama olmadı

6. 27 Şubat 2010
  7. pptya87

pptya87 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    268
    Ödül Puanları:
    153
    kızlar bu progesteronun yüksek çıkmasımı iyi yoksa düşük çıkması mı?
    ben tam yumurtlama günümde yaptırdım bu testi yüksekmi çıkmalı ki gerçekten yumurtladığım anlamına gelsin 4 martta sonucumu alcam ama çok merak ediyorum dr bu gebe kalabilmen için önemli dedi nedir referans aralığı lütfen yazın.

8. 27 Şubat 2010
  9. nevetna

nevetna Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    106
    Progesteron hormonu rahmi hamileliğe hazırlar ve tutunmayı sağlar. Döllenme olmazsa adet zamanı düşer. Döllenme olursa yüksek devam eder hamileliğin sonuna kadar. Yumurtlamadan adete kadar yapılan ölçümde bu hormon en az 7 çıkmalı. Ne kadar yüksek bebeğin tutunma şansı o kadar çok tabii döllenme olduysa.Beklenen adet gununden sonra yüksek projesteronsa gebeliğe işaret olur ama zaten o zaman adet olmamıssınızdır yani onu test etmezler direkt gebelik hormonu bchg test edilir.