preklemsi

Konusu 'Gebelik' forumundadır ve dilxsxahxixm tarafından 31 Mayıs 2008 başlatılmıştır.

31 Mayıs 2008
    Konu Sahibi : dilxsxahxixm
  1. dilxsxahxixm

dilxsxahxixm maviş kızlarım Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    preklemsi yaşayan ve yaşamakta olanlar hepbirlikte bilgilerimizi paylaşalım birbirimize yardımcı olalım bu konuda

Son düzenleme: 2 Şubat 2009
  2. 31 Mayıs 2008
  3. dilxsxahxixm

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    preklemsi yaşayıpta bebeği sağlıklı doğan varmı

4. 31 Mayıs 2008
  5. EU3

EU3 Guest

:1closedeyes:merhaba ben yaşadım.13.03.2004 te erken doğum yaptım.bebeklerim780 700gr olarak doğurdum.anne karnında gelişme geriliği yapıyor ayrıca anne için çok tehlikeli bir durum.ikizlerimden birini kaybettim.ama oğlum yaşıyor.ama biraz yaşıtlarından küçük sormak istediğin başka birşey varsa sorularını cevaplıya bilirim. preeklemsinin tek tedvisi doğum yapmaktır.geçmiş olsun canım

6. 31 Mayıs 2008
  7. dilxsxahxixm

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    ben 4 ay önce 28 haftalık ken bebeğimi aldılar 3 gün yaşadı tekrar yaşam riski varmı??

8. 28 Aralık 2008
  9. lale25

lale25 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    2 defa preeklemsi geçirdim.birincisi ilk hamileliğimdi.bebeğim 3 gün yaşadı.sonra ikinci hamileliğimde sorun olmadı.büyük oğlum sağlıklı olarak dünyaya deldi.3.hamileliğimdede sorun olmadı.ikinci oğlumda sağlıklı.4.hamileliğimde de preeklemsi oldum bebeğim karnımda öldü.2 yaşayan çocuğum var.şimdi 10 ve 7 yaşındalar.ilk doğummumu yaptıktan 3 ay sonra bütün uyarılara rağmen hamile kaldım.ama hep aynı acıyı hamileliği boyunca tekrar yaşarmıyım diye çok korktum.son doğumumdan sonra biraz korkuyorum.preeklemsi yaşayan kadınlar diğerlerine göre yüzde kırk daha risk altındaymış.ben iki defa yaşadım

10. 28 Aralık 2008
  11. 8tugce8

8tugce8 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    73
    bende şuanda yaşıyorum ve hamileyim arkadaşlar hiçmi iyi örnek yok ya iyice moralim bozuldu

12. 28 Aralık 2008
  13. lale77

lale77 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    3
    Ödül Puanları:
    86
    yazılanları okuyunca benim korkularım iyice arttı bende 35 haftalık hamileyim bende de preeklemsi hastalığı var 1 hafta hastanede yattım şimdi diyetle normale döndüm ama çok korkuyorum gram tuz yemiyorum.ayrıca bende oligohidroamnion yani bebeiğn suyunuda azalma var hafta 1 kontrole gidiyorum dr. doğuma kadar idare eder diyorlar inşallah bebeğime bişey olmaz şu ana kadarki gelişimi normal 2,5 kilo oldu allah'a çok dua ediyorum bebğim sağlıklı olsun diye.arkadaşlar inanın herşey yolunda gitsin diye öyle çok dikkat ediyorum ki ara öğünlerimi kaçırmamak için telefonun alarmını kurdum şimdi çalıyo kalkıp ara öğünümü yemeliyim.bebeklerini kaybedenlere çok üzüldüm allah sabır versin.

14. 28 Aralık 2008
  15. 8tugce8

8tugce8 Geçici Olarak Hesap Pasiftir ! ÜZGÜN Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    73
    canım sen çok korktuğunu yazmışsın ya ben ne yapayım daha çok küçük keşke bende 35.haftalara gelebilsem senin protein atımın başladımı kaçıncı haftada yaşamaya başladın bu rahatsızlığı bende aynen senin gibi tuzsuz yiyorum kendime öğünler oluşturdum kilo almamaya çalışıyorum suyu bana doktorun biri az iç dedi diğeri çok iç iyice karıştı sen suyu azmı içiyorsun çokmu inşallah msj okursunda cevap yazarsın

16. 29 Aralık 2008
  17. sema06

sema06 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76

18. 29 Aralık 2008
  19. dilxsxahxixm

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba arkadaşlar benim tam 11 ay oldu hiç geçmiycekmiş gibi gelmişti ama geçti günler aylar kızım çok istediği için tekrar deneme kararı aldım aslında kararsızım aynı şeyleri yaşamak aklıma geldikçe yaşadıklarım hastanenin kokusunu duyuyorum sanki