prematür alışverişi

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve tanterosa tarafından 18 Aralık 2009 başlatılmıştır.

18 Aralık 2009
    Konu Sahibi : tanterosa
  1. tanterosa

tanterosa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ablam 28.haftasında doğum yaptı,bebekleri şu an kuvezde..hiç hazırlığı yoktu..kendisi vanda öğretmen..bebekleri için gereken şeyleri ankaradan alıp göndereceğim kendisine..
    ama prematüre bebek alışverişi zor. bazı kalemlerde tıkandım,tecrübeli annelerin acil yardımına ihtiyacım var:
    1.hangi süt sağma makinesi
    2.hangi biberon
    3.hangi emzik
    4.hangi yatak-yorgan
    5.prematüre bebeğe uygun kıyafetleri nerden bulabilirim
    6.bunların dışında böyle küçük bebekler için elzem olupta atladığım bişey var mı acaba?

tercih ve tecrübelerinizi yazarsanız çok sevinirim...önümüzdeki hafta sonuna kadar kargoya vermem gerekiyo malzemeleri

2. 18 Aralık 2009
  3. el-muallim

el-muallim kırk yaşımın çiçekleri.. Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    canım ınş eve gelırler bende erken dogum yapt ve kuvezdeler...........medela mınık elektırıklı pompa ıyı .................sut posetlerı gerekıyoo...........kıyafet su an gerekmez kuvezdeler..........cıkınca gerekecek...........premature kıyafetler heryerde yok carfour gıbı alışverıs merk bulabılırsın bebe magzalarında dr brovs yada avent bıberonun aldım ben .............su an baska bı sey gerekmıyo..........ınş eve gelsınler alınır hersey.............zaten battanıye poset corap yelek hersey alıcaksın canım............ınş tum bebekler evlerıne kavusur

4. 18 Aralık 2009
  5. tanterosa

tanterosa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canım ablamın yaşadığı yerde çok fazla bebek mağazası yok. o nedenle şimdi ve hastaneden çıktıklarında tüm gerekecekleri burdan alıp göndermek zorundayım..ikizlerle evden çıkamaz,çıksada orda bişey bulamz..
    netten baktım,avent ve browns ın bi sürü çeşit biberonu var. sen hangi modelleri aldın acaba? medela pompa genel olarak tavsiye ediliyor ama bi de swing modeli var,farkları ne acaba?
    bu arada seninde bi an önce kuvezdeki çocuklarına kavuşmanı diliyorum..

6. 18 Aralık 2009
  7. gxoxkyxuxzxuxm16

gxoxkyxuxzxuxm16 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Biberonlar için sterilizatör de gerekli,çünkü her seferinde kaynatmak zor oluyor.

8. 18 Aralık 2009
  9. tanterosa

tanterosa Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    hatırlattığın için tşekkürederim.o halde
    6. hangi sterilizatörü tecih ettiniz, 3 lü 4 lü olanları avantaj sağlıyomu ikiz bebeklerde

Son düzenleme: 18 Aralık 2009
  10. 18 Aralık 2009
  11. el-muallim

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    ınş canım ...............evet sterılazorde gereklı ama su an ben kaynatuyorum daha eve gelmedıler gelınce gereklı olucak ama...............alıcam ınş...........tum kıyafetlerı badı tulum hastane cıkısı mendıl cantası bakım cantası hepsını yaz ve cık bıgun al................bazen netten de alabılırsın...........medelanın mımık elekt kullanıyorum ..........ıyı anma sesı fazla..........ablan su an sut sagıyo mu.............su an gereklı ona.............kac kılo dogdular...............cok zor beklemeler.............

12. 18 Aralık 2009
  13. el-muallim

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    196
    steruılazorun arzumda ındırım vardı bı ara..............dortlu altılı ne kadar cok alırsa o kadar ıyı.............bıberon cok olucak cun ku...........netten ara bulursun canım

14. 18 Aralık 2009
  15. Ececim

Ececim kızım canım benim Üye

Beğenildi:
    168
    Ödül Puanları:
    313
    canım bende ankarada yasıyorum 3.5 ay once bizde yaptık bu alısverisi
    medela elektirikli sut sagma makinesi botti de 300 tl
    dr brovns aldım ama simdi avent aldım o daha iyi
    emzik nuk damaklı ancak onu tutabildi
    yatak yorgan normal bebekler ne kullanıyorsa aynısı
    biz e bebekten ve 365 te smyk cocuk magazası var ordan aldık premature kıyafet cok fazla alma 2 aya normal kıyafet giyebiliyolar
    sterilazor e bebekten arcelik aldık yanılmıyorsam 50 tl hem ısıtıcı hem sterilazor
    dereceyi digital alma doktorumuz civalı sart dedi bosuna para verme
    molfixsin premature bebek bezleri var ilk baslarda cok ise yarıyo bi onun var zaten

16. 18 Aralık 2009
  17. gxoxkyxuxzxuxm16

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bizim sterilizatör rapido babymoov.6 tane alıyor,diğerleri ya çok pahalı yada az biberon alıyordu.Ben çok memnunum,kesinlikle tavsiye ederim.

18. 18 Aralık 2009
  19. gxoxkyxuxzxuxm16

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Bu arada ben cam biberon kullanıyorum,başlarda polikarbon olanlardan almıştım,ancak zararlarını öğrenince hepsini kaldırdım.