premature anneleri ek gıdalara ne zaman başladınız

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve preemie tarafından 13 Kasım 2009 başlatılmıştır.

13 Kasım 2009
    Konu Sahibi : preemie
  1. preemie

preemie Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    bu ek gıda işi zora benziyor. tecrubeli prem-anneler haydi bizi bilgilendirin

ek gıdalara

1- düzeltilmiş kaç aylıkken başladınız
    2- ilk ne verdiniz
    3- gıdaları nasıl hazırladınız
    4- yoğurdu kendiniz mi yaptınız, hangi sütü kullandınız
    5- aptamil sütle yoğurt yapanınız var mı

2. 13 Kasım 2009
  3. mehtap3

mehtap3 BERKAY'IN ANNESI Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    Ben iki gün önce düzeltilmiş 3 ay 10 günlükken elma suyu ile başladım. Elmayı iyice yıkayıp soyduktan sonra cam rendeden geçirip süzgeçten süzerek kaşıkla verdim.
    Ek gıdaya erken geçilmesi bebekte alerji riskini artırıyor. Çok korka korka verdim ama 2 gündür takip ediyorum herhangibir kızarıklık gibi belirtiler göstermedi. Bebeğim sadece mama ile beslendiği için doktor ek gıdaya geçebileceğimi söylemişti.
    Keçi sütü aldım bu hafta sonu az miktarda evde mayalayıp önce kendim bir deneyeceğim yoğurt nasıl olacak diye birkaç hafta sonra yoğurt da vericem çünkü.

4. 13 Kasım 2009
  5. nxixnxixm

nxixnxixm nınım ve ata'm herşeyim Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    güzel bir konu ama yazan olmamış..
    bende merak ediyorum bu geçişleri...
    tecrübeli anneler yazın lütfen ...

6. 13 Kasım 2009
  7. mecbue

mecbue se sipşaşe fokaye reğuğ:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    benim kızım 28 haftalık doğdu şu anda 6 buçuk aylık ben 5 buçuk aylıkken başladım önce meyve suyuyla sonra meyve püresi sonra yoğurt sonra çorbalar kaşık mamaları kavanoz mamaları 6 aydan sonra ne yemesi gerekiyosa bi bebeyin herşeyi yediriyorum mesela bugün domatesli havuçlu çorba yaptım dünde brokoli havuç kabak çorbası yaptım ilk etapta patates havuç kabak çorbası sonra artıyo yavaş yavaş sebzeler benim kızım püre yemiyo ne yaptıysamda yemedi en güzeli cam rende ama benim kızım hiç bişekilde yemedi kustu herseferinde hazır püre almaktansa bende evde olsun dedim rondoyla yapıyorum herşeyi yiyo ama o püreyi yemiyo bende 2 damlalıklı biberona koyuyorum püreyi katıysa eyer biraz mama ilave ediyorum yada o gün muhallebi yemediyse onu koyuyorum doktorumuz bize zamanla herşeye alışır sen yeterki o gün yiyeceyini bi şekilde yedir dedi

8. 13 Kasım 2009
  9. mecbue

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    eyer olurda yardım edebileceyim bişey olursa seve seve ederim

10. 13 Kasım 2009
  11. nxixnxixm

nxixnxixm nınım ve ata'm herşeyim Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    mecbue benimki daha başlamadı daha erken
    ama başladığımızda seni rahatsız ederim :)))))))))

12. 13 Kasım 2009
  13. mehtap3

mehtap3 BERKAY'IN ANNESI Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    Peki bunları hangi öğünlerde nasıl veriyorsun? Mamayı ne kadar veriyorsun mesela? Bebeğin anne sütü de alıyor mu? Benim sütüm olmadığı için mama artı ek gıda vermek zorundayım çünkü.

14. 14 Kasım 2009
  15. mecbue

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    malesef benim kızımda almıyo sağıyodum oda bitti sabahları yarı uykulu olduğu için mama veriyorum 120 cc yada 150 cc öylen çorba sonra meyve suyu veya püresi sonra yoğurt sonrada gece akşam muhallebi gecede mamasız uyumaz mama verip uyutuyorum ben bu şekilde besliyorum ama bu ay kahvaltıya başlıycaz galiba

16. 14 Kasım 2009
  17. mecbue

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canım rahaysızlık olurmu hiç yeterki yesin kuzucuklar elimden geleni yazarım ben

18. 14 Kasım 2009
  19. soraya

soraya mucizem.. Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    merhaba anneler bende bebegim 4 bucuk aylikken basladim ek gidalara yavas yavas ama duzeltilmis yasi 2 bucuk aylikti:)
    benim doktorum demisti mama tek olmaz ek gida verebilirsin yavas yavas ilk basta cok sey vermiyordum elma suyu yogurt gibi oda sadece tadimlik
    ama simdi 8 aylik oldu duzeltilmis yasi 6 aylik gunde 3 defa ek gida veriyorum sabahlari kahvalti olarak ekmek ici iki tane ceviz peynir pekmez ve birzda tereyagi blenderdan gecirip veriyorum oglen meyveli yogurt aksamda corba
    hepsini kendim hazirliyorum aradada 180 cc mama aliyor gunde 3 defa gece hic kalkmiyor butun gece uyuyor