Prematüre annelerini anlayamayanlar....

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve Bahar34 tarafından 24 Kasım 2009 başlatılmıştır.

24 Kasım 2009
    Konu Sahibi : Bahar34
  1. Bahar34

Bahar34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    Sevgili arkadaşlarım prematüre annelerini anlamak bazen çok mu zor bilemiyorum ya da illa anlamak için aynı şeyleri başkalarınında yaşamasımı gerekiyor...şimdi nereden çıktı bu diyebilirsiniz ama şu an yazacaklarımı paylaşmak istedim sizlerle çünkü bazı insanların patavatsızlığından ve dengesiz konuşmalarından çok sıkıldım....sorun şu ki zaten baştan beri bir sürü sıkıntılar yaşadık hala da ara ara yaşıyoruz fakat benim anlayamadığım bunu bilen en yakın arkadaşımız dahi gün gelipte normal doğan kendi çocuğuyla prematüre doğan benim çocuğumu kıyaslayabiliyor sizce böyle bir saçmalık olabilir mi?? böyle bir dengesiz konuşma şekli olabilir mi??
    neymiş efendim kendi çocuğunun boyu ne kadar uzamış mış, yok kendi çocuğu bizimkinden küçük olmasına rağmen daha kiloluymuş muş
    çoğu zamanda şöyle bişi oluyor, sokakta kızımla yürürken yine bazı dengesiz insanlar kızıma bakarak "aaaaaaa sen hiç büyümemişsin yaaaa " demiyorlar mı deli oluyorum ayrıca artık kızımda 5 yaşında olduğu için herşeyi çok iyi anlıyor ve psikolojisi bozulacak diye korkuyorum
    şimdiye kadar kimseyi kırmadım ama bundan sonra aynı sözleri söyleyen olursa sanırım kendimi tutamayıp çok kırıcı olucam arkadaşlar
    bizim yaşadıklarımızı kimse yaşamasın ama en azından anlasınlar istiyorum... sanırım bu da çok zor ...:çok üzgünüm:

2. 24 Kasım 2009
  3. Arzu:)

Arzu:) AYŞENUR,UM CANIM BENİM:)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    çok haklısın canım.ama ben o konuda çok şanslıyım sanırım..benim arkadaşımında kızımın doğması gereken ayına göre aynı yaşta kızı var 13 aylık..ama her görüşmemizde ben kıyaslama yapıyorum o bana kızıyo..erken doğdu çok ii şükür canım deyip beni rahatlatıyo..çevremde ki herkes öle yaklaşıyo buda moral oluyo bana..çevremde senin çevrende olan insanlar olsa heralde çok kötü tepki gösterirdim..:eek:klava:sen yinede takma canım.. sağlıklı olsunlarda zaten ergenlik döneminde birden boy atıyolar.. o zaman farkı görüp sende şaşırıcaksınyerimseniben

4. 24 Kasım 2009
  5. mecbue

mecbue se sipşaşe fokaye reğuğ:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    e öyle dengesizler var malesefki ben normalde çok dikkkat ederim kalp kırmamaya ama söz konusu kızım olunca akan sular durur kimseyi tanımam yani hepte söylüyorum takmayalım kızlar eleştirileri küçük olsun sağlıklı olsun ne olur ki yani kısa boylu olsun ama sağlıklı olsun ama bana yapılsa aynı şey ağzının payını verirdim hoş bi tabir olmadı ama sinirlendim kusura bakmayın kızlar zaten yakınımız olsa bizleri anlardı gerisinede can sıkmaya bile değmez ben konu bebek olunca çok sinirleniyorum kıyaslamakta çok saçma benim bebeyimin yaşadığı şeylerin kaçta kaçını yaşayabilirki normal doğmuş bi bebek

6. 24 Kasım 2009
  7. ebrizm

ebrizm Prenses Beril in annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    Keşke kıyaslananlar sadece boy kilo olsa ben bunlardanda geçimtanıdıkları bırakın alışveriş mekezinde kızımla dolaşırken yaklaşıp sevmek istiyorlar karşıdan şit pişt bi şeyler yapıyorlar beril in etrafına ilgi si yok bakmıyor tabi başlıyorlar soruyo yürüyormu emekliyormu hayır dediğimde aa neden benimde bu yaşta kızım torunum her neyiyse hep var koşuyor yok koltuk tepelerinde zıplıyor anlatmaya başlıyorlar içimi nasıl acıttıklarını bilemezsiniz akşam böyle bir densiz biri konuşmuyo yürümüyo emeklemiyo napıyo bu dedi bi şey yapması gerekmiyo benim kızım dedim uzaklaştım

8. 24 Kasım 2009
  9. aktuel

aktuel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    meraklı insanlar kıyaslamayı çok seviyor bizim insanımız yabancı ülkede olsanız daha farklı olurdu herşey
    zor günler ve zor insanların içindeyiz en yakın çevreniz başlıyor ve halka genişliyor her insana açıklama yapmak mı lazım hayır bir kere ben kabullenmişim onlara ne emeklemek yürümrk kilo gelişim asla kıyalama yapmasınlarda anlayana yaramıza tuz basmak yada kendilerini üstün zannetmek sorun bu herkesin başına gelebilecek bir durum içinizde patlatmayın gereken ne ise cevaplayın çünkü daha sonrada bu insanlar başkalarına da aynısına davranacak sormasınlar canına okuyun kibar nezaket boşverin bir fırça anlarlar o zaman en gfüzel cevap herşey insanlar için deyin.....sizde yaşayınca anlarsınız kolay değil....

10. 25 Kasım 2009
  11. ebrizm

ebrizm Prenses Beril in annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    malesef yeterince can sıkıntımızın üzerine insanlara açıklama yapmak zorundayız sanki birde bunları yapmıyor dediğimde neden diye didikleniyor oksijensiz kaldı dediğimde kızıma uzaylıya bakar gibi bakıyorlar kızımın görüntüsünde hiç bir farklılık yok ama onlar ne görüyorlar bilmiyorum

12. 25 Kasım 2009
  13. yumy

yumy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    KIZLARRRRRRRRRRRRRRR LÜTFEN YAAAA ÜZÜLMEYıNN ...ELALEMıN AĞZI TORBAMI BÜZESıNıZ...SıZ DE BU AHMAKLAR ıÇıN KENDıNıZı BOŞA ÜZMEYESıNıZZZZZZZZZZZZZZ:eek:lmaz:

HEPıNıZı BEBEKLERıNıZı ÇOK ÖPÜYORUM ONLARDA SAĞLIKLA BÜYÜYECEK AYNASI ıŞTıR KıŞıNıN LAFA BAKILMAZ DEMıŞLER...SEN BEBEĞE BAK...BÜYÜDÜMÜ TAMAMDIR KıM NE :teselli:KK70:ERSE DESıN

14. 25 Kasım 2009
  15. kuzum

kuzum Bu konida hassasum Pro Üye

Beğenildi:
    252
    Ödül Puanları:
    163
    Siz üzüleceğinize, onlar üzülsün, verin cevabınızı. Başkalarını kırmama çabası niye, siz kırılırken, üzülürken çok mu iyi oluyor.

Son düzenleme: 25 Kasım 2009
  16. 25 Kasım 2009
  17. mehtap3

mehtap3 BERKAY'IN ANNESI Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    Bizim için herşeyden önemlisi bebeklerimizin sağlıkları. Çevrenin ne dediği ne düşündüğü çok da önemli değil. ınsan ilk duyduğunda tabiki canı sıkılıyor ama elden de birşey gelmiyor. Elalemin ağzı torba değil ki büzesin diye bir söz var ya çok doğru. Biz istesek de istemesek de onlar konuşacaklar. Ama biz herşeye göğüs gerdiğimiz gibi buna da göğüs gereceğiz. Keşke bu sözleri söyleyenleri o anda ne kadar yanlış konuştuğunu kendisine fazla açıklama yapmadan ve onu utandırarak anlatabileceğimiz sihirli bir sözcük olsa. Bu kelimeyi söylesek ve bu anlayışsız insanlar kendi kendilerine utanarak yerin dibine girse. Neyse sizlerin anlattıklarını okuyunca içim çok acıdı. Hiçbir annenin böyle şeyler yaşamasını istemiyorum. Her zamanki gibi erken doğan bebek annelerine daha fazla güç diliyorum.

18. 25 Kasım 2009
  19. yumy

yumy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    ne uzaylısı prenses gibi kız bebekzemuszemusopuyorumnanaktan:nazar: annesi gözününiçine bakıyor ki o mutlu olsun herkes önce dönsün kendi ahmak davranışlarına baksın:mymeka::mymeka::mymeka::eek:klava::eek:klava: