prematüre bebek seyahat edebilir mi?

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve pakize10 tarafından 6 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

6 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : pakize10
  1. pakize10

pakize10 Guest

arkadaşlar ben prematüre bebek annesiyim...bebeğim kırk günlük olunca 12 saatlik bir yola otobüsle seyahat etmesinde bir sakınca olur mu?

2. 6 Ağustos 2009
  3. Saruboceq

Saruboceq İki Kız Annesi :) Pro Üye

Beğenildi:
    102
    Ödül Puanları:
    198
    yani maşallah sizdekide ne cesaretmiş..
    arkadaşım bildiğim kadarıyla prematüre bebeklerin en az 3 ay hijyenin fazlaca muhafaza edildiği ortamda tutulması,önemli bir şey olmadıkça dışarı çıkmaması gerekli..
    genede prematre anneler yardımcı olurlar

4. 6 Ağustos 2009
  5. bebeklik

bebeklik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım ben çıkmamanı tavsiye ederim..arkadaşın dediği gibi hasta olursa bi kilo kaybı olacakdır..hasta etmemeye bak...ben 5 aylık oldukdan sonra 3 saatlik yolla götürdüm ilk defa...hiç bir yere gitmedim o vakte kadar..bi hastaneye gittik geldik..şimdi 6 aylık olacak normal doğumuna göre...haftaya bi balıkesire gidecez..ilk uzun yolculuğumuz olacak..bence biraz büyüseydi..tabi siz bilirsiniz ...

6. 6 Ağustos 2009
  7. bebeklik

bebeklik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    kaç kilo oldu bebişin???

8. 6 Ağustos 2009
  9. Arzu:)

Arzu:) AYŞENUR,UM CANIM BENİM:)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba canım.bebeğin kaç aylık doğdu ve kaç kilo ki sen seyehati düşünüyosun..ben aylarca dışarı çıkmadım ve kimseyi eve kabul etmedim mikrop kapmasın diye..bünyeleri çok zayıf ve bağışıklık sistemi henüz gelişmemiş..böle bişeyi düşünmen bile hata:eek:lmaz:bebişe ii bak canım öncelik onun iyiliği ve sağlığı:ecrin_bebek:

10. 7 Ağustos 2009
  11. bebeklik

bebeklik Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    arzu merhaba canım nerelerdesin :)) bebiş nasıl..

12. 7 Ağustos 2009
  13. Arzu:)

Arzu:) AYŞENUR,UM CANIM BENİM:)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    merhaba canımvereliniortak..bilgisayarda sorun var bazen problem çıkartıyo..bebiş ii şükür yaşına girdi..doğum tarihine göre..yürümeye hevesli teyzesi..elinden tutup evin içinde tur atıyoruzopuyorumnanaktanparka iniyoruz..oradada yürüyüş yapıyoruz..2-3 adım atıyo..ama çok yoruyo beni yaramaz..tüm gün ilgi istiyo..bendede o güç yok bu zamana kadar o kadar yoruldum kikafamçokkarıştı hani çok çalışırsın ya çalışırken yorgunluğunu hissetmezsin.eve gelip dinlenince müthiş bi yorgunluk olur parmağını oynatıcak halin kalamz..şu an öle hissediyorum..kızım eskiye göre çok ii maşallah ama benim pilim bitmiş gibi-tatlicadiarzu-yinede canı sağolsun istediğini yapmaya çalışıyorum bebişimin..senin ki nasıl bakim yaramaz napıyo..videosunu izledim maşallah tatlıma öpüyorum kuzuşumuŞenizopuyorumnanaktan

14. 7 Ağustos 2009
  15. estel

estel Guest

değil prematüre normal doğmuş 40 günlük bebek için bile çok sakıncalı otobüs seyahati..

benim oğlum 9 aylık oldu ve ben bile daha otobüse binmedim..nefesler karışıyo minicik ortam..

bebeklerimizin sağlığı herşeyin önünde olmalı..

16. 7 Ağustos 2009
  17. pakize10

pakize10 Guest

arkadaşlar bebeğim 3 haftalık oldu.kilosu 2300 gr.............arkadaşlar bende seyahat etmeyi düşünmüyorum ama eşim başka şehirde .....ben ailelerimizin yanındayım.....eşimin ailesi evine git diye baskı yapıyor o yüzden bu soruyu sordum....

18. 7 Ağustos 2009
  19. pakize10

pakize10 Guest

36 haftaya girdi hemen doğuma aldılar...hamilelikteki problemlerim yüzünden 36 haftalık doğum yapmak zorunda kaldım..