Prematüre Bebeklerde Gaz ve Kabızlık Sorununa nasıl çözüm buldunuz

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve xxnilxx tarafından 1 Kasım 2009 başlatılmıştır.

1 Kasım 2009
    Konu Sahibi : xxnilxx
  1. xxnilxx

xxnilxx Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    Merhaba prematüre anneleri şunu anladımkii cennetliksiniz.Bende prematüre annesiyim üç oğlum var doğum yapalı 40 gün oldu bebeklerimde son 3 gündür kabızlık ve gaz sorunu var çokmu erken başladık bu sorunlara sizlerde de oluyormu yda oldumu ne yapmam gerekiyor neler önerirsiniz hergün fitil kullanmakta istemiyorum ama kullanmassam olmuyor acaba mamamı fazla veriyoprum şu anda 50 60 cc yiyorlar 2 saatte bir sütüm fazla gelmiyor günlük 40 cc süt alabiliyorlar??? fikir ve önerilerinize ihtiyacım var

2. 1 Kasım 2009
  3. nxixnxixm

nxixnxixm nınım ve ata'm herşeyim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    canım 15 günden sonra gaz başlıyor..
    benimde 33 hafta doğmuş bir oğlum var
    ben gaz sorununu yediklerime dikkat ederek azalttım..
    walla gaz yapan şeyleri netten araştırdım öyle yedim.
    kaka bizde de sorun oluyor 3 ayımız bitti sütümü sağarak veriyorum
    bazen günde 1 defa mama veriyorum. kazbızlık için sütünün veya mamasının içine
    1 çay kaşığı saf zeytinyağı koyup öyle sütümü içiriyorum. doktorumuza sorduk bir sakıncası yok dedi
    arada suda verebilirsin dedi bazen mama yiyor ya ondan.
    ama 3günde hala yapmadıysa 4. gün 2 öğününe zeytinyağı katıyorum birazda su
    ertesigün kakamızı yapıyorumz..

4. 1 Kasım 2009
  5. xxnilxx

xxnilxx Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    benimkiler sürekli mama yiyorlar süüt az alıyoruz malum üç tane zeytinyağıvermeye korkmuştum deneyeceğim her mamasına katsam olur heralde değilmi yoksa fazlamı gelir dün geceden beri eşimle
    mahvolduk şimdi sıcak su denedim bebişler gaz çıkarıyordu bu zinco damlada işe yaramıyor suyu doktor bana gerek yok ama istersen bir çay kaşığı verebilirsin dedi mamalar su ile yapıldığı için zaten bol bol da çişleri oluyor çok zormuşş yaaa vallla napıcaz bilmemmmm
    fikir için teşekkürler canım

6. 1 Kasım 2009
  7. nxixnxixm

nxixnxixm nınım ve ata'm herşeyim Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    0
    her mamasına koyma canım
    günde 2 mamasına koyuyorum ben..

8. 3 Kasım 2009
  9. mecbue

mecbue se sipşaşe fokaye reğuğ:) Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    benimde 28 haftalık doğdu kızım canım gaz sorunu ayı gelene kadar malesefki geçmiyo nedenide küçük doğdukları için hızlı kilo aldıklarını ve bunun için bağırsakların normal bebeklerden daha hızlı çalıştığını söylemişti bize doktor bende zinco verdim bol bol yeni bıraktım rezene çayı verdim bide suda verebilirsin dedi bana doktor mama vermediyim halde kaka yapmasını dahada kolaylaştırır dedi ben kabızlık sorunu pek yaşamadık hep anne sütü aldığı için ama organik zeytinyağının zararı gelmez galiba şimdi başladık bizde zeytinyağınıda bebeklerin ayaklarını üşütme mümkün oldukça benim bebeyimde deyilde kuvöz arkadaşlaı vardı kızımın onlarda vardı kabızlık onlarda uyarıp yaptırıyolardı kakalarını çünkü kaka çıkışı çok önemli biliyosun ki evet prematüre anneliyi çok zor ama büyüsünde baş herşey geçecek zamanla biraz sıkıacaksın dişini ama kilo alıp büyüdükçe dahada zevkle bakacaksın ben mama vermedim hiç ama galiba gaz için olan mamalar var vede biberonlar var onları bir sor istersen doktorunuza

10. 3 Kasım 2009
  11. ebrizm

ebrizm Prenses Beril in annesi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    Allah anneli babalı büyütsün oğluşlarını sağlık versin inşallah. bizde benzer sıkıntılar oldu öncelikle dr na danış derim ama mamasına yarım çay kaşığı sızma zeytin yağ karıştırmak en pratk çözüm 2 aydan sonrada bize dr muz aptamil ar mama önermişti

12. 3 Kasım 2009
  13. xxnilxx

xxnilxx Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    tşkler arkadaşlar...
    ben zeytinyağı denedim bir kaç mamasına kattım suda devam bakalım faydası olacakmı bu arada gaz için zinco bizde işe yaramadı om-x die bir ilaç vardı onu deniyoruz

14. 3 Kasım 2009
  15. ebrizm

ebrizm Prenses Beril in annesi Üye

Beğenileri:
    2
    Ödül Puanları:
    0
    inşallah faydası olur ve rahatlar minik kuzular

16. 3 Kasım 2009
  17. xxnilxx

xxnilxx Aktif Üye Üye

Beğenileri:
    0
    Ödül Puanları:
    36
    sağol ebrizim allah hepimizinkilere sağlık sıhhat uzun ömürler versin ...(( AMıNNNN)))

18. 3 Kasım 2009
  19. soraya

soraya mucizem.. Üye

Beğenileri:
    1
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar benim oglumdada gaz ve kabizlik sorunu vardi biz aptamil conformil kullandik gecti