premature bebeklerin gelisimi

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve nezy tarafından 16 Haziran 2008 başlatılmıştır.

16 Haziran 2008
    Konu Sahibi : nezy
  1. nezy

nezy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    :KK46:merhabalar bende premature bebek annesiyim kizimi 34 haftalikken acil dogum yapmak zorunda kalmistim 1890 dogmustu suan bes aylik 6500 kilosu boyuda 61 ama bana hic büyümüyo sanki yasitlarina göre kilosu az ama doktor kilosu cok iyi dedi hatta ilerde kilolu olabilir dedi bende insallah dedim:))) ama inanmadim doktorun ögle demesine ya beni rahatlatmak icinmi söyledi bilmiyorum ACABA premature bebeklerde bögle gelisim normalmi sizlerin bebekleri nekadarlik ?

2. 19 Haziran 2008
  3. EU3

EU3 Guest

merhaba canım bende 30 haftalık doğum yaptım.oğlum doğduğunda 780 gram doğdu. şimdi 4 yaşaında ve biraz yaşıtlarından küçüğüz.olsun canı içinde dursunda sende meraklanma anlattığına göre kilo ve boyu gayet normal canım endişe etme.güle güle büyüt bebeğini

4. 20 Haziran 2008
  5. dibircik

dibircik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    Benimde oğlum 31 haftalık 2.100 olarak doğdu.kilosu haftasına göre iyi doğdu.15 gün küvezde kaldı solunum proplemimiz oldu.tabiki kilo kaybımızda.Daha sonra 4 günde Hacettepde yattık.beslenme sorunumuzdan dolayı .Şimdi 2.700 olduk halen beslenme düzene girmedi mamayı sevmedi(milupa pramatil)sütümü seviyo ama azzzz...siz ne kullandınız mama olarak .Mamayı az içiyo n yapcammm.benim süt yapmak için içmdiğim yemediğim şy yok..

6. 20 Haziran 2008
  7. nezy

nezy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    canim allah bagislasin ana babali büyüt.. kilosu masallah iyi dogmus sonradan veriyorlar benimkide küvezde yatti 1700 düsmüstü sonra sonra toparladi önceleri kusuyordu yavas yavas düzeldi sükürler olsun pekte iyi yemiyor ona burakirsam hic yemicek zorluyom zorlamakta iyi degil napiyim ya:KK43: 2 ay benim sütü verdim tabiki emmedi sagdimda verdim cok kücük oldugundan uyuya kaldi hep mecburdum belirli bir kiloya gelene kadar bibironlan vermeye normal kilosuna gelene kadar tabiki sütten ciktim bende mama veriyorum nesle/aleter veriyorum canim mamayi yemiyorsa sana tafsiyem mama degistir ve icinde dogal sekerli olani sec yani meyve sekeri olanlari bende önce hipp diye bir mama veriyordum sekersizdi sevmedi degistirdim simdi bunu iciyor .. bur arada bazi test uzmanlari cocuk mamalarini test etmisler ve benim önceki verdigim mama en kötüymüs cilgine dönmüstüm simdi nesle alter veriyorum buda kötü ama öbürlerine bakarak iyi cogu mamada kanser iceren madde bulmuslar hemen hemen hepsi kötü cikmis aralarinda idare edenleri var gerileri cok kötü puan vermisler mama vermesek ne verecez cocuklara ya baska anternatifte yok ben mamayi pek vermemeye calisiyom kasik mamasi veriyorum o dogal yapilmis icinde kimya maddesi yok ..birde hangi mamalar var türkiyede bilmiyorumda milupa var aptamil var baskasindan haberim yok bana bilgi verirmisiniz bur konuda ..

8. 20 Haziran 2008
  9. nezy

nezy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    tsk ederim ..:KK46:

10. 21 Haziran 2008
  11. dibircik

dibircik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    türkiyde gnlde bütün mamalar var.bi ara almanyadan getirtmeyi d düşündüm kalite olarak daha iyi diye duymuştum şimdi milupanın pramatil mamasını kullanıyorum hastanedede milupanın pramatil sıvı mamasını içiriyorlardı(tek kullanımlık)almanca yazıyordu zaten.burdan aldım eczanden ama rngi birz farklıydı(türkçeydi üstündeki yazı) bilmiyom bakalım en iyisi milupa diyorlar ama...dniycem.şekrli olan mamaları yiyince anne sütünü svmiyorlarmış o yüzden onada cesaret edemiyorum çünkü aradada olsa anne sütü alsın istiyorumm.senin bbğin şimdi kaç aylık kaç kilo olduuu...

12. 24 Haziran 2008
  13. nezy

nezy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    bencede anne sütün varsa anne sütü ver herseyden en iyisi cünki.milupa ben hic kulanmadim burda pek pahalida degil internetten baktimda eczanede acayip pahali ya 28 milyon agzim acik kaldi bura parasiyla 14euro ya halbiki milupanin en ucuz mamasi 8 euro hayret ital oldugu icinmi okadar pahali anlamadim ben .. Genelde bütün mamalarda meyve sekeri var doymuyorsa mecbur gerekiyor ama annesi sütünü almassa sag mamanin icine kat cünki benim kizimda beni emmedi cünki iki hafta hastanede biborana alisti bende sagip verdim sütüm yetmedi mamanin icine kattim .benim kizim suaNn 5aylik oldu ..sana bir tavsiyem olacak ben kizima en bastan beri bebek cayi veriyorum rezene anason kimyon cayi hepsi bir arada sallamali cay bur cayin cok faydasini gördüm ben bur üc karisim cocugun uykusunu istahini ve hastaliga karsi cok iyi tafsiye ederim buna alistir hatta internetten bak nelere faydali oldugunu!

14. 25 Haziran 2008
  15. zerdali-com

zerdali-com Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    dibircik hacettepede hangi doktora gittin lütfen bana yardımcı olurmusun benim 5 düşüğüm var en son problemimi kanımda pıhtılaşma olduğunu serdar günalp var hacettepede o bildi iyi bir doktormu bilemiyorum senin doktorunu önerirmisin tatlım lütfen mesajını ve arkadaşlığını bekliyorum

16. 27 Haziran 2008
  17. dibircik

dibircik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım ben hacettepede lütfü önderoğluna gitmiştim(öncekilerde)son gebeliğimde zekai tahire gittim süleyman eserdağ...benim doktorumdan lütfü önderoğluna pek mmnun olmadım.ama bu erken dönem düşüklerde sinan beksaç iyi diyorlar (kan pıhtılaşmasında uzman)yattığımda hastaları memnundu bence ona git şimdi hamilemisin çünkü kan pıhtılaşmasında kan sulandırıcı iğne kullanman gerekiyo fazla geçıkme sorun olursa yazz yardım etmeye calışırım arkadaşım.

18. 27 Haziran 2008
  19. dibircik

dibircik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    anne sütü yetmiyo keşke ytseydide mama derdi olmazdı.bbk çayı yine milupanın v humananın var sn hangisini kullandın? bide su içirdinmi.?bnim oğlum 1,5 aylık oldu erken olurmu sen hmn başladınmıydı?