prematüre doğan kızım şu an beş yaşında :)

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve Bahar34 tarafından 12 Kasım 2009 başlatılmıştır.

12 Kasım 2009
    Konu Sahibi : Bahar34
  1. Bahar34

Bahar34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    slm arkadaşlar benim kızımda prematüre doğdu 800 gr. ve şu an 5 yaşında o doğduğundan beri inanın o kadar çok sıkıntılar yaşadık ki götürmediğimiz hastane götürmediğimiz doktor kalmadı hep endişe içinde yaşadık ama çok şükür şu an sağlığı iyi hala da kontrollere götürüyoruz gelişimi diğer yaşıtlarına göre tabi ki daha yavaş ama napalım bunada şükrediyoruz :)
    sizlerin yazdıklarınızı okuyunca bende bunları paylaşmak istedim sizlerle.. inanın aşılmayacak hiç bişey yok yeter ki umudunuzu yitirmeyin....
    kızım ufak tefek ama inanın o kadar zeki ve akıllı ki :)) biliyosunuz prematüre doğan çocuklar diğer çocuklara oranla daha zeki oluyorlar bunu bende daha önce duymuştum ama aynı şeyleri yaşayınca bunun gerçekten doğru olduğunu anladım...herkese sevgiler...

2. 12 Kasım 2009
  3. mehtap3

mehtap3 BERKAY'IN ANNESI Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    Canım ben yapılan araştırmaları incelediğim kadarıyla erken doğan bebeklerin zamanında doğan bebeklere göre zekalarının daha düşük olduğunu okudum. Senin bebeğinin zekası etkilenmemiş demek ki ne mutlu sana. Bunu test etmek için çeşitli yöntemler var. Üniversitelerde yapılıyor. Bu testlerden herhangibirini yaptırdın mı? Yoksa çocuğunu gözlemleyerek mi bu sonuca vardın? İnşallah bizim bebeklerimizde senin çocuğun gibi ilerde sağlıklı ve zeki olur.

4. 12 Kasım 2009
  5. Bahar34

Bahar34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    hayır mehtapcım herhangibir test yaptırmadım ama şimdiye kadar götürdüğüm tüm doktorlar kızımın çok zeki olduğunu hatta bir an önce eğitime başlaması gerektiğini söylediler bende şu an için bu konuda bir test düşünmedim inşallah hep öyle olur :) bazen söylediği sözlere o kadar şaşırıyoruz ki inan cvp vericek kelime bulamıyoruz :))

6. 12 Kasım 2009
  7. zeynepb

zeynepb 2 mayıs hedef 68 Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    146
    Allah kızına uzun omurler versın... butun prematurelerede saglık versın ınsallah...
    :nazar:

8. 12 Kasım 2009
  9. Bahar34

Bahar34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    inşallah canım.. bütün prematüre doğan bebeklere dua ediyorum annelerinede çok sabır diliyorum çünkü onları o kadar iyi anlıyorum ki

10. 12 Kasım 2009
  11. mehtap3

mehtap3 BERKAY'IN ANNESI Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    148
    Ne mutlu sana canım çok zorlu bir yoldan başarıyla geçmişsin. Miniğine sağlık dilerim...

12. 13 Kasım 2009
  13. nxixnxixm

nxixnxixm nınım ve ata'm herşeyim Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canım öncelikle Allah bebeğine sağlık versin..
    nasıl tatalıdır kızın şimdi...
    benimde prematüre pğlum var
    bende araştırdım eve çok zeki oluyorlarmış..
    walla şimdiden şaşırtıyor bizi...
    daha 3.5 aylık canımın içi oğlum....

14. 13 Kasım 2009
  15. mecbue

mecbue se sipşaşe fokaye reğuğ:) Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    nice yaşlara inş ailenle beraber eşin kızın ve sen inş hep mutlu olun bende inanmıyorum erken doğanların daha az zeki olduklarını bencede çok zekiler benim kızımda 28 haftalık doğdu 6 buçuk aylık şimdi ben düzeltilmiş ay hiç kullanmıyorum inş bizde ilerde yazarız 5 yaşındalar diye

16. 13 Kasım 2009
  17. Bahar34

Bahar34 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    76
    arkadaşlar güzel dilekleriniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyorum...gerçekten bu beş yıl zarfında çok sıkıntılı günler yaşadık eşim ve ben, hem maddi hem manevi..bazı günler oluyor ki hatırladıkça ve aklıma geldikçe, burada yazılanları okudukça yine o günleri yaşıyormuş gibi oluyorum buradaki herkesi çok çok çok iyi anlıyorum...ne olursa olsun umudunuzu hiç yitirmeyin Allah hepimizin yardımcısı olsun...

18. 13 Kasım 2009
  19. yumy

yumy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    sağlıkla daha da büyüsün yavrunuz