Prematürelerde Aşı

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve muku68 tarafından 6 Haziran 2008 başlatılmıştır.

6 Haziran 2008
    Konu Sahibi : muku68
  1. muku68

muku68 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba kızlar,
    72 günlük bir oğlum var, preeklemsi nedeniyle 34. haftada doğum yaptım. doğduğunda 2 kgdı, sonra 1,750 ye düştüğü için hepatit b aşısını yapmadılar. 2 kiloyu geçtikten sonra getirin dediler, biz de öyle yaptık. biraz önce 2. dozunu yaptılar, pazartesi de gelin verem ve karma aşıları yapacaz dediler, ama ben biraz korkuyorum. verem aşısından önce test falan yaptırmak gerekir mi acaba? ateşi çok mu çıkıyor bu aşılar vurulunca, bir de ikisi aynı anda vurulurmu? pazartesi tam 2 buçuk aylık oluyor, bu aşıların zamanı demi? Çok soru sordum ama çok korkuyorum ne yapayım. tecrübeli olanlarınız yardımcı olursa çok minnettar kalırım.

sevgilerimle...

2. 6 Haziran 2008
  3. ecemiz

ecemiz Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    86
    hiç korkmanıza gerek yok.doktorlarınızın dediği zamanda yaptırın aşıları.aynı şeyleri de biz de yaptık zamanında endişelenecek bişey yok.ateş bebekten bebeğe değişir ama biz hiç ateş problemi yasamadık.zaten cok yüksek olmaz ateş en fazla 38 olur.onun da bi zararı yok.artık 39 dereceye gelmeden calpol gibi ateş düşürücülerin verilmesi bile önerilmiyor.
    sevgiler

4. 25 Temmuz 2008
  5. nezy

nezy Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    ecemiz dogru sölüyor bencede hic korkma hafif atesleniyor bazende hic olmuyo fitil felan veriri doktor zaten ertesini güne bisicigi kalmaz benim kizimda 34 haftalik dogdu ayni iki kiloydu sinra birnyediyüze düstü tam iki kilodayken asilara basladik hic korkma bence anali babali büyüt bebegini allahim sana bagilasin..mutluklar dilerim kücük sercenle sana:nazar:

6. 12 Ağustos 2011
  7. melikedr

melikedr Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    1
    Ödül Puanları:
    41
    tüm aşılarınızı zamanında doğmuş bebekler gibi yaptırabilirsiniz endişeye gerek yok hatta bebeğiniz 2000 gram doğduğu için hepatit b doğumda bile yapılabilirdi birde çoğunlukla atlanan ve özel aşı olan rotavirüs aşınızı ihmal etmeyin ilk doz için kısa bir süreniz kalmış ...