prematürelerde ek gıdaya geçiş yardım lütfen

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve yumy tarafından 6 Nisan 2009 başlatılmıştır.

6 Nisan 2009
    Konu Sahibi : yumy
  1. yumy

yumy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    düzeltilmiş yaşı yaklaşık 5 ay olan bebeğim kesinlikle biberon almıyor dondurulmuş anne sütü milupa süt kaşık maması sebze püresi.... hiç birini almıyor öneri yardım ve tariflerinizi bekliyorum:1no2::çok üzgünüm:a.s.

2. 6 Nisan 2009
  3. Arzu:)

Arzu:) AYŞENUR,UM CANIM BENİM:)) Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106
    canım benim kızımda prametüre doğru düzgün bişey yemez ama ben 2 yaprak ıspanak prasa havuç kabak 1 kaşık princi sıcak suda haşlayorum 1 çay kaşığıda zeytin yağı koyuyorum blendırdan geçirip veriyorum benim kız bayılıyo hiç birşeyi bu kadar i,ştahlı yemiyo ben içine bazen kayısı yada kuru üzüm koyuyorum dene istersen canımcokacimcoook

4. 6 Nisan 2009
  5. dibircik

dibircik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    canım bende ilk yoğurtla başladım...sabahlarıda 8/1 yumurta sarısı yada labne peynırı azcık 1 çay kaşığı pekmez bunları tek tek dene sonra karışım yap...arzununda ddiği gibi değişik sebzeleri dene...valla zamanla uyduruyosun benim oğlum brokoli seviyordu meselacokacimcoook meyve suyu sık havuç yada elma suyu cam rendede yapıp süzgeçle süzüyordum zamanla pütürlüye geçiyorsun rendeden çektiğinle verceksin ama en sevdikleri genelde yoğurt oluyor...kolay gelsin güle güle büyüt bebeişini

6. 6 Nisan 2009
  7. yumy

yumy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    kızlar denemediğim şey kalmadı sebzelerle hiç <arası yok muhallebi desen ağzını sürmüyor hergün anne sütlerini çözdürüp çöpe atıyorum yazık oluyor çeşit çeşit mamalar hiçişe yaramadı

8. 9 Nisan 2009
  9. nazlxixmelek

nazlxixmelek Y >>-('v')->> F =>~~K&K~~ Pro Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    106
    canım çok üzüldüm benim oğlanlarda şimdi 6 aylıklar düzeltilmiş 5 ylıklar ama ben nne sütü veremediğim için sürekli biberonla beslendiler 1,5-2 ay önce ek gıdaya geçtik kaşığada alıştılar önce biriki çaykaşığı deneme amaçlı veriyordum yutmayı bilmiyorlardı ben ısrarla verdikçe alıştılar şimdi kaşıkla meyve sebze pürelerini muhalllebileri yiyorlar..biraz sabır gerekiyor işde..
    kolay gelsin sanada ha birdeçok acıkınca alıyorlar bugün arkadaşlarla onu konuştuk biraz acıksın öyle kaşıkla yada biberonla dene birinde almazsa ikincide mutlaka alacaktır..

10. 10 Nisan 2009
  11. yumy

yumy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    aslında benimde ikizim olacaktı 3 aylıkken kalbi durdu birinin öok üzüldüm kızım da erken doğdu yoğun bakımda kaldı anne olduktan sonra bütün dünyam değişti taylanddan evletlık bebek almayı bile düşündüm bütün bebekleri ve anneleri sevmeye baişladım deliriyomuyum acaba diyede düşünmüyor değilim tabi ama benim kimsem yok kaybettim ailemi akrabamda yok beilki onlarda buluyorum eksik sevgiyi

12. 10 Nisan 2009
  13. ebrizm

ebrizm Prenses Beril in annesi Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    Benimde bebeğim prematüre. Dr umuz ek gıdaya geçmemem gerektiğini söyledi bebeğim çok iştahsız 5.5 aylık oldu doğum tarihine göre. ıştahı artar ve yeme alışkanlıklarını değiştirebilirim diye 2 haftadır 1 dilim elmayı cam rendede rendeliyoruz ve suyunu içiriyoruz az az da olsa püresindende veriyoruz çok fazla yemiyor açıkçası ama tadını öğrensin diye ısrarcı davranıyorum.

14. 12 Nisan 2009
  15. Diamond

Diamond Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    Yumy bugün doktor kontrolümüz vardı.Ben de sütten şikayet ettim içmiyor diye.ıçine biraz vanilya karıştırabileceğimi söyledi.Dene istersen.

16. 14 Nisan 2009
  17. aktuel

aktuel Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    86
    SELAM

benim bebeklerimde düzeltilmiş yaş 2 ayı bititrmek üzereler ama 3,5 aylıklar dr muz düzeltilmiş yaşa göre yani 4 ayın bititminde ek besine başlayacağımızı söyledi
    mama ile beslenen bebekler 4 ayın sonunda anne sütüt alanlar ise 6 ayın sonunda verilri diye biliyorum ben ilk yoğurt ve sulu meyve püreleri , çorba ve yemek suları az yağlı ve tuzlu,özel kaşık mamaları peynir ezmesi, yumurtanın bir bölümü önemli olan bebeklerin bunu almaya istekli ve kaşığa hazır bulunmaları, olmazsa püre şeklinde bol sulu biboranlada başlaya bilirsiniz zamanla arada kaşıkla devam edebilirsiniz.
    bebeklerin iştahları asıl sorun bu aslında dr bu durumda ne yapılması gerektiğini söylüyor mu?

18. 14 Nisan 2009
  19. yumy

yumy Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    7
    Ödül Puanları:
    148
    maalasef işimiz şsnsa kalıyo acıkırsa yiyor ama krsinlikle biberon ve devam sütü içmiyor