premetüre ve sendromlu bebegim

Konusu 'Premature Bebekler ve Paylaşımlarınız.' forumundadır ve nihalcevik tarafından 7 Ağustos 2009 başlatılmıştır.

7 Ağustos 2009
    Konu Sahibi : nihalcevik
  1. nihalcevik

nihalcevik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    herkese merhaba.... o kadar çok sorun yaşadım ki nerden başlasam bilmiyorum.çok zor bir hamilelik geçirdim.bebegim öldü dediler daha 2 aylık hamileyken ordan sorunlar başladı.sonra tek böbrek oldugunu ögrendim.ikil üçlü testler kötü çıktı.aminosentez yaptırdık. 6 aylık hamileyken yrg servisinde 2 hafta yattım.3 hafta dogumu durdurabildiler ve bebegimin akcigeri gelişsin diye igne vurdular.ve 28.05.2009 dogum başldı 31 hafta 2 günlük 1660 gr bir bebgim oldu.çok sorunu varmış eşim benden 4 gün sakladı bunları.eşim bebgi görmeye gittiginde 3-4 saate kadar bebek yaşayabilir hazırlıklı olun allah sabır versin demişler.sorunlarından kısaca bahsediyim çünkü çok uzun hikaye 50 gün yogun bakım hikayemiz var.sizleride sıkmak istemem.bebgimde solunum hiç yok akciger 5.5. aylık,tek böbrek oda çalışmıyo,kalpte 3 adet delik 1 tanesi normal yenidogan deligi diger ikisi anormal büyüklükte karıncık ve kulakçıkta kapanma şansı yok gibi.hipotroid,karaciger büyümesi, yemek borusu ikiye bölünüp akcigere birleşmiş vaziyette,bir süre sonra farkedilen beyin kanaması,atlattıgı enfeksiyonlar ,bakteriler v.s. uzun süre aynı tarafa yattıgı için boyuun kaslarında problemler,1 aydan fazla damardan beslenmesinden dolyı safra yollarında tıkanmaya başlaması.belki 10 defa bebginiz eks olabilir heran hazırlıklı olun lafını duydum.prof. bize söyledigi ( size verebilecegim en ii haber bebeginiz yaşıyo).bunu hep duyduk.3. gün ameliyat oldu yemek borusu akcigerden sökülüp mideye baglandı.şimdi ömür boyu reflü ve akciger enfeksiyonu olacakmış.40. gün 2. böbrek bulundu.diger böbrege yapışıkmış.şimdi çalışıp çalışmadıgına bakılıyo diger böbregin.3 gün önce göze bakıldı göz damarları gelişmiş,karacigerde küçülme var.en son gelişme bunlar.14.07.2009 tarihinde hayati tehlikesi olmadıgı için dışardan kontrol etmek üzere taburcu olduk.şimdi bebegim 3650 gr.haftanın 3 günü hastanedeyiz.tek iyileşsin önemli degil.daha uzatmamak için yazmadıgım konular var.şimdi en büyük sorunumz beyin kanamasının kalıcı bir hasarı varmı .yürüyebilecekmi,konuşabilecekmi,zekası ne olacak,algılamada eksiklik olacakmı v.s. bunlar 8-9 ay sonra belli olacakmış.kalp ilkokul çagında ameliyatla yama yapılacakmış v.s.rabbime şükürler olsun bize bagışladı yusuf umuzu.rabbim kimseyi evladıyla sınamasın çok zor birşey.allah herkese şifasını versin.sabırla okuıdugunuz için teşekkür ederim.en önemlisi bu tür sorunlar yaşayan özellikle beyin kanaması geçiren bebeklerin ailelerinden bilgi paylaşımı bekliyorum.doktorlar sag ayagı çok sert diyolar sag el baş parmagıda oynamıyo bilmiorum ne olacak.zaten tükendim artık eşimde bende .ama sabırla bekleyecegiz yusuf umun iyilerşmesini.....

2. 7 Ağustos 2009
  3. tugba_XSXEKER

tugba_XSXEKER tugbærhan Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    sabır canım buraya kadar gelmişsiniz.rabbim büyük bebeğinizi size bağışlamış en kısa zamanda iyileşir inşallah.

4. 7 Ağustos 2009
  5. nihalcevik

nihalcevik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    inşallah tugba.güzel dileklerin için teşekkür ederim.herzaman dua ediyoruz zaten.başka yapacak birşey yok.allah bebeginizide size bagışlasın

6. 7 Ağustos 2009
  7. ahlal81

ahlal81 Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    allah yardımcınız olsun ve bu günleri hiç yaşamamış gibi sağlıklı bir delikanlı olsun inşaallah cuma saatinin hürmetine amiiiiin

8. 7 Ağustos 2009
  9. pumpkins

pumpkins Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    canım bebeğin ne kadar kuvvetliymişki bu kadar sorunun üstesinden gelip,yaşama tutunmuş,bundan sonrada Allah'ın izniyle hiçbir sorunu çıkmaz inşallah,sen moralini yüksek tut,ve iyi şeyler düşün,kontrollerini aksatma bebeğinin,inşallah en kısa zamanda sizin için herşey yoluna girer,birlikte sağlıkla,mutlulukla uzun yıllar geçirirsiniz.

10. 7 Ağustos 2009
  11. nihalcevik

nihalcevik Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    pumpkins iyi dileklerin için tşk ederim.sabır etmek ve dua etmekten başka yapabilecek birşeyimiz yok zaten.işte insanı en çok yaralayanda bu.elinden birşey gelmemesi.o kadar çaresiz kalıyo ki insan...ne eşim nede ben saglıgımıza dikkat etmiyoruz edemiyoruz.elimizde degil.hele eşim kaç defa yakaladım gizlice aglarken.53 kiloya düştü.uyarıyorum onuda ama elimde degil diyo.allah yardım etsin bize ve bizim gibi şifa bekleyenlere

12. 7 Ağustos 2009
  13. nesrin111

nesrin111 hayat boş boş boş Üye

Beğenildi:
    11
    Ödül Puanları:
    148
    çok üzüldüm.Allah şifa versin..ümidinizi kesmeyin

14. 7 Ağustos 2009
  15. tuba06

tuba06 Zeynep ve Elif'in Annesi Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    86
    canım çok zor günler geçirmişsin ve geçirmektesin Allah bebeğinin senin ve eşinin yardımcısı olsun... Rabbim bebeğinin sağlıklı günlerini görmeyi nasip etsin. Allah şifa versin...

16. 7 Ağustos 2009
  17. pumpkins

pumpkins Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    146
    amin canım,bebeğiniz için güçlü olmalısınız,çok zor şeyleri birlikte atlatmışsınız,bundan sonrası daha kolay olur inşallah canım ve bebeğinizde başka hiçbir problem çıkmaz Allah'ın izniyle,dualarımız bebeğinle...

18. 7 Ağustos 2009
  19. Premete

Premete Mete ve Tolga'nın annesi Üye

Beğenildi:
    21
    Ödül Puanları:
    108
    Arkadaşım öncelikle seni tebrik etmek istiyorum çok güçlü, çok sağlam karakterli bir insansın ama ondan da önemlisi kahraman bir bebeğin annesisin. Küçük Yusuf büyük insanların kaldıramayacağı pek çok dertle hastalıkla mücadele etmiş ve yaşam savaşını kazanmış. Eminim ki oğlunla çok gurur duyuyorsundur çünkü onu hiç tanımayan ben bile yazdıklarını okuyunca hem onunla hem de bunlar karşısında dik kalmayı başarabilen seninle gurur duydum. Ben de oğlumu 29+2'de doğurmak zorunda kaldım. Yalnızca 830 gramdı. 71 gün yaşam mücadelesi verdi.Benim oğlum da pek çok şeye göğüs gerdi ama malesef savaşını kazanamadı. Ne sıkıntılar yaşadığını çok iyi anlayabiliyorum. Allah hem Yusuf'un hem de eşinle senin yardımcınız olsun. ınşallah küçük kahramanımız zamanla bütün savaşlarını kazanıp tam olarak sağlığına kavuşur. Dertleşmek istersen her zaman buradayım.