Preseed hakkında bilgi

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve smallangel tarafından 8 Ekim 2010 başlatılmıştır.

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.
    8 Ekim 2010
    Konu Sahibi : smallangel
  1. smallangel

smallangel ömrümün 2. prensi :) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    Doktor bey tekrar merhaba,
    Bir konum daha var eğer yardımcı olursanız çok sevineceğim. Eşimin spermiogram testi de biraz düşük, bunun için ilaç ve iğne kullanıyor, burdaki bir topic de preseed diye bir üründen bahsetmişler. Sperm dostu olarak yurtdışında drlar normal yolla 6 ay bunu öneriyormuş, bu ürünü biliyormusunuz tavsiye edermisiniz ?
    Yardımlarınız için teşekkür ederim.

2. 12 Ekim 2010
  3. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba

Bu konu hakkında detaylı bilgiyi Üroloğumuz Dr.Emre Bakırcıoğlu'dan alabilirsiniz.
    (216 545 55 55- Umut Tüp Bebek Merkezi)

İyi günler dilerim.

4. 13 Ekim 2010
  5. zeyneprose

zeyneprose Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Doktor Bey merhaba
    ben siteye yeni üye oldum tam olarak nereye yazmam gerektiğinide bilmiyorum. Ben 2009 mayıs ayında evlendim 2010 şubata kadar doğum kontrol hapı kullandım. Daha sonra bebek istediğimiz için korunmadık. Ama doğum kontrol hapını bıraktırdıktan sonra regli olamadım doktora gittim farmutal verdi. Regli oldum. Tekrar günüm geldiğinde yine olamadım tekrar doktora gittim bu sefer duphaston verdi regli oldum. Sonra tekrar günüm geldiğinde ultrasona girdim kan tahlilleri yaptılar sadece prolaktin hormanımda biraz yükseklik varmış. Bunun için beyin cerrahına gönderdiler. Beyin Cerrahinde Hipofi MRG çekildi.sol paramedian kesimde milimetrik boyutlarda mikrodenom görüldü dendi.1,5 ay sonra tekrar geldi ilaç falan vermedi.Kadın doğum uzmanına gittim 1 hafta sonra prolaktin hormonum düşmüş. Ama bu sürede yine regli görmedim.Doktora bebek istediğimizi söyledim ancak regli olmadığımı söyledim oda bana klomen ve duphaston verdi. klomeni kullan 15 gün sonra duphastona başla 1 ay sonrada gel dedi. ben klomen bittikten sonramı 15 gün sayıcam klomene başladığım günden sonra 15 gün sayacam bilemedim? Beynimde ki bu mikroadenom regli olmamı gebe kalmamı yada beynin işlevlerini kullanmasında bir problem yaratır mı? Cevabınızı bekliyorum.

6. 13 Ekim 2010
  7. smallangel

smallangel ömrümün 2. prensi :) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    61
    yardımlarınız için çok teşekkür ederim doktor bey.

8. 13 Ekim 2010
  9. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba

Adetin 1. gününden itibaren 15 gün sayıp duphaston başlayabilirsiniz.Microadenonlar beyin işlevlerini etkilemez .Büyüme ihtimali nedeni ile takip edilmesi gerekmektedir.

Saygılarımla,

10. 19 Ekim 2010
  11. zeyneprose

zeyneprose Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Doktor Bey Merhaba
    Teşekkür ederim içimi rahatlattınız Microadenonlar konusunda. Duphastonu ne zaman kullanacağım konusunda ise ben tekrar durumumu izah edeyim.Doğum kontrol hapını bıraktırdıktan sonra regli bir türlü düzene girmedi. Hep söktürücülerle oldum. Daha sonra yumurtlama olmadığı için bebek olmayacağını söyledi. Klomeni kullan 15 gün sonra duphastona başla 1 ay sonrada gel dedi. Klomeni kullandım klomen bittiği günden itibaren 15 gün yoksa klomene başladığım günden itibaren 15 gün sayacam bunu bilemedim. Hala regli olmadım. Doktor zaten olmayacaksın dedi duphaston bitince hasta olursa gebe kalamadın hasta olmazsan gebesin dedi.

Son düzenleme: 19 Ekim 2010
  12. 19 Ekim 2010
  13. zeyneprose

zeyneprose Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    Doktor Bey Merhaba
    Teşekkür ederim içimi rahatlattınız Microadenonlar konusunda. Duphastonu ne zaman kullanacağım konusunda ise ben tekrar durumumu izah edeyim.Doğum kontrol hapını bıraktırdıktan sonra regli bir türlü düzene girmedi. Hep söktürücülerle oldum. Daha sonra yumurtlama olmadığı için bebek olmayacağını söyledi. Klomeni kullan 15 gün sonra duphastona başla 1 ay sonrada gel dedi. Klomeni kullandım klomen bittiği günden itibaren 15 gün yoksa klomene başladığım günden itibaren 15 gün sayacam bunu bilemedim. Hala regli olmadım. Doktor zaten olmayacaksın dedi duphaston bitince hasta olursa gebe kalamadın hasta olmazsan gebesin dedi.

Son düzenleme: 19 Ekim 2010
  14. 30 Ekim 2010
  15. derinceli

derinceli Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    merhaba dr.bey 32 yaşındayım 3senelik evliyim ilk ayda gebe kaldım düştü sonra yine 3ay sonra hamile kaldım ve 1 oğlum var.yaş ilerlediği için 2. gebeliği düşündük,ama 1buçuk senedir bebek olmuyor.3 kere yumurtlama tedavisi gördüm yine olmadı.
    şimdi ise fsh,lh ve tüm tahliller nomal rahim filmi normal ama ulrasonda 2 3 tane yumurtam varmış ve zayıfmış bu durum ne anlama geliyor neden tahliller ve rahim filmm normalken yumurtalar az ve zayıf olabilir ne yapmalıyım.
    lütfen beni aydınlatısanız çok sevinicem şimdiden tşşkr ederim saygılarımla...

16. 5 Kasım 2010
  17. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    15
    Ödül Puanları:
    0
    Merhaba ,

Zamanla yumurta kalitesi ve sayısı düşebilir.Buda gebelik şansına etki edebilir.
    Aşılama düşünülebilir.Bunnla ilgili olarak tıbbi yardım alınabilir.
    Saygılarımla

Konu Durumu:
Mesaj gönderimine kapalı.