Problem yaratan kendi aileniz olsaydi..

Konusu 'Aile, Evlilik ve Çocuklar' forumundadır ve fxixrtxixnanxixnkxixzxix tarafından 1 Kasım 2008 başlatılmıştır.

1 Kasım 2008
    Konu Sahibi : fxixrtxixnanxixnkxixzxix
  1. fxixrtxixnanxixnkxixzxix

fxixrtxixnanxixnkxixzxix Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146
    Kızlar bir şeyi merak ettim..:uhm:
    evlenince kaynana ile yaşanılan sorunlar ,yada görümce ile yaşanılan sorunlar yada kocanızın herhangibir akrabası ile yaşadığınız problemleri kendi annenız , babanız kardeşlerınız yada kendi akrabalarınız yapsa idi aynı tepkiyimi veirirdiniz,ne yapardınız üzüntünüzün derecesı ne olurdu ,,,
    Sevgilerimle...a.s.

2. 1 Kasım 2008
  3. çiçek64

çiçek64 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    evet canım kesinlikle kendi ailenle yaşadığın birşey büyütülmüyor bence bunu kimse inkar etmemeli, bir arkadaşım vardı kayınvalidesi evine gelince herşeyini beğeniyormuş öyle ufak tefek şeyler mesela yok bulaşık makinasına astığı koku yok değişik bir temizlik bezi gibi filan ve iki tane olursa evde ben birini alıyorum diyormuş arkadaşım deli olurdu çok kızardı, ama annesi birkaç kez yaptı bunu ve inan bana bırak yedek olanı vermeyi bırak evde ne kadar varsa hepsini verdi ben tekrar alırım diye o zaman baktım ve dedim ki bu doğanın kanunu ve allah tarafından bir soğukluk var kayınvalide karşı. ve hep diyorum allahım bana kız çocuk ver yoksa el bebek büyüttüğüm oğlumun eşi beni istemesin ne kadar üzücü birşey.

4. 1 Kasım 2008
  5. fxixrtxixnanxixnkxixzxix

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146

Benimde açıkçası merakımın asıl nedeni bu...:uhm:

kesinlikle kendi ailenle yaşadığın birşey büyütülmüyor bence bunu kimse inkar etmemeli:lepi:

Son düzenleme: 1 Kasım 2008
  6. 1 Kasım 2008
  7. kronick

kronick bize her yer TRABZON:) Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    kesinlikle burda kaynanadan şikayet edenlerin %95 inin aynı hareketler,hatta daha beterlerini kendi anneleri yapsa aynı tepkiyi vermeyeceğini düşünüyorum.lafını bile etmezler,annemdir der büyütmezler.(ki aslında doğru olan budur)
    ama kendimize aynada bakmayı sevmeyen bir millet olduğumuz için bizden olan hiç bişeye,hiç kimseyede kusur bulmayız.sorsan hepimizin annesi melaike,kaynanası iblistir.kaydirigubbakcemile2
    kendi annemizi düüşünürüz ama karşımızdakininde eşimizin annesi olduğu gerçeğini görmek istemeyiz.
    ya ben burda kaynanası oğlunu öpüyor diye kıskanan,kuduruyorum diye şikayet eden yazılar okudumkafamçokkarıştı
    gerçekten çok uçta kaynanalar var doğru.gelininin namusuna dil uzatan mesela.bu tipler ayrı.
    ama kimse kusura bakmasın,eşinizle mutluysanız kaynanaya katlanacaksınız.(ya da o bize katlanacak-tatlicadiarzu-)

8. 1 Kasım 2008
  9. çiçek64

çiçek64 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    evet nedeni bence bayan olmak bayanlar çok ince eleyip sık dokuyor olması denilebilir belki, mesela aynı gelin kayınvalde durumunun sadece cinsiyet değişmiş konumu kayınpeder damat konumu ama ben hiç duymadım öyle çok büyük gelin-kayınvalide gibi sorunlar yaşayan kayınpeder-damat. belkide sorunları kendimizde aramalıyız bilmiyorum.

Son düzenleme: 1 Kasım 2008
  10. 1 Kasım 2008
  11. fxixrtxixnanxixnkxixzxix

Beğenildi:
    8
    Ödül Puanları:
    146

canım yorumunuza katılıyorum..a.s.

12. 1 Kasım 2008
  13. MonaPisa

MonaPisa Popüler Üye Pro Üye

Beğenildi:
    46
    Ödül Puanları:
    148
    Kronick'e aynen katılıyorum.

Evet, çok faza problem yaratan, gerçekten dengesiz, katlanılması zor kayınvalideler var, onları ayrı tutmak lazım. Ama Türk kadınının "kayınvalide" korkusu o kadar çok kanına işlemiş ki, kadıncağız melaike de olsa nefret etmek için bir bahane illa ki bulunabiliyor. Ne diyeyim, Allah bizi kendi çocuklarımızla sınamasın bu konuda.

14. 1 Kasım 2008
  15. Claries

Claries O bir anne:) Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    106
    evet bu konuda haklısın aslında bazen düşünüyorumda kayınvalideme kızdığım konuları aslın kendi annecimde bazen yapıyo benzerlerini ama işte gel görki öz annenin yaptıkları batmıyo göze çünkü onun niyetini biliyosunuz onu çok iyi tanıyosunuz ama kayınvalidenin niyetinden emin olamıyosunuz çünkü siz her zaman onun için el kızısınız eh haliyle o da sizin için el kayınvalidesini öz annem gibi seviyorum diyene asla inanmam

16. 1 Kasım 2008
  17. çiçek64

çiçek64 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    4
    Ödül Puanları:
    108
    evet canım birde ben hep duyarım kayınvalidesinden şikayet ediyor mesela bir bayan işte hergün geliyor herşeyime karışıyor filan sonra diyorki benim annemde kayınvalide bir görseniz nasıl iyi gelinin neye ihtiyacı varsa hemen koşar gider hiç yalnız bırakmaz hep destek olur işte bence bu durum aynı şey sonuçta senin annende gelinden çıkmıyormuş ama annesi destek olmuş oluyor, kayınvalide karışmış oluyor kaydirigubbakcemile3 zor bir durum ya galiba bizimde biraz anlayışlı olmamız gerek gelin olarak.

18. 1 Kasım 2008
  19. kronick

kronick bize her yer TRABZON:) Pro Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    106
    elbette öz anne gibi sevilmez.seni öz kızım gibi seviyorum diyen kaynayada inanmam.yalan sevgi sözcüklerine gerek yok.kimse kimseyi öz annesi yada kızı gibi sevemez.kaynanayada kızmam böyle derse...
    ama bakın kendiniz dediniz annemin niyetini biliyorum diye.kaynanada bi anne.oda oğlunu üzecek bişey yapmaz.varsın biraz kapris yapıversin.kendi annemizinkini çekmiyormuyuz?eşimiz annemizden bu derece şikayet etse ne yaparız.(ki eminim damatları deşsek bulurlar söyleyecek bişey:jeyyar:)