Prof.Dr.Mustafa BAHÇECİ

Konusu 'Tüp Bebek Yöntemi ile Çocuk Sahibi Olmak.' forumundadır ve Bahceci tarafından 2 Mart 2010 başlatılmıştır.

2 Mart 2010
    Konu Sahibi : Bahceci
  1. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    1957 yılında Sivas'ta doğdu. 1980 yılında Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden mezun oldu. Dr. Bahçeci, aynı fakültede 1985 yılında kadın hastalıkları ve doğum ihtisasını tamamladı.

Mecburi hizmetini Ankara SSK Doğum Evi'nde yapan Dr. Bahçeci, daha sonra Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi Kadın Hastalıkları ve Doğum Ana Bilim Dalı'nda öğretim üyeliği yaptı.

1991 yılında doçent olan Bahçeci, 2000 yılında profesör oldu. 1990 yılında ABD'nin Detroit şehrinde Wayne State Üniversitesi'nde bir yıl tüp bebek üzerine üst ihtisas çalışmaları yaptı.

1996 yılında İstanbul'da Alman Hastanesi Tüp Bebek Merkezi'ni, 1997 yılında Nişantaşı'nda Bahçeci Kadın Sağlığı Merkezi'ni, 2005 yılında Kıbrıs Ortadoğu ve Balkanlar Tüp Bebek Merkezi'ni, 2006 yılında Koşuyolu Umut Tüp Bebek Merkezi'ni, 2007 yılında Erbil Hawler Tüp Bebek Merkezi'ni kurdu.

Evli ve iki çocuk babası olan Prof. Dr. Bahçeci'nin yurtiçi ve yurtdışı olmak üzere 100'ün üzerinde yayın ve tebliği bulunuyor.

Ülkemizde tüp bebek uygulamalarının öncülerinden olan Prof. Dr. Mustafa Bahçeci, Kasım 2009'da Alman Hastanesi ile yollarını ayırdı.

Bahçeci, halen ekibiyle birlikte kurucusu olduğu Bahçeci Kadın Sağlığı Merkezi ve Umut Tüp Bebek Merkezi'nde dünya standartlarında hizmet vermeye devam ediyor.

Aktif üyelikleri
    * Türk Jinekoloji Derneği
    * Avrupa İnsan Üreme Endokronolojisi Birliği (ESHRE)
    * Amerikan Üreme Tıbbı Birliği (ASRM)

Pembepanterr bunu beğendi.
  2. 29 Mart 2010
  3. kybele82

kybele82 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    106

hocam öncelikle selamlar.
    ben 7 yıllık evliyim. bizim sebepsiz infertilite. 4 kez aşılama yapıldı 3. sü tuttu ama boş gebelik sonucu düşük yaptım. sonrasında rahim içi polip oluştuğu söylendi ve alındı. şimdi tüp bebek yaptırdık 23 adet yumurta toplandı. 6 tanesinin güzel olduğu söylendi. 1 adet 5. gün transfer edildi 3 ad. 3. gün donduruldu. transfer tarihim 20/03/10. dünden beri pembe akıntım var. progynex iğne vuruluyorum. kanama bundan dolayımı başlamadı yani tutmadı mı? nedeni ne olabilir?
    cevabınızı sabırsızlıkla bekliyorum şimdiden teşekkürler.

4. 6 Temmuz 2010
  5. fguney

fguney 2. bebeğim yolda Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    86
    iyi günler benim eşim mayıs ayında bir spermiyogram yaptırdı sonuç söyle çıktı
    MİKTAR:2CC
    VİZKOSİTE:AZALMIŞ
    SIVILAŞMA:30''
    RENK: KİRLİ BEYAZ
    PH:8,0
    1CC/HÜCRE:85,000,000
    TÜMÜ:170,000,000
    MİKROSKOPİ:HER SAHADA 2-3 LÖKOSİT, 2-3 SPERMATOGONIUM GÖRÜLDÜ
    NORMAL HAREKETLİ
    YARIM SAATTE:30 1 SAATTE:25 2 SAATTE:20
    YAVAŞ HAREKETLİ
    YARIM SAATTE:15 1 SAATTE:15 2 SAATTE:15
    HAREKETSİZ
    YARIM SAATTE:55 1 SAATTE:60 2 SAATTE:65

NORMAL YAPILI:65
    BAŞ ANAMOLİSİ:15
    BOYUN ANAMOLİSİ:15
    KUYRUK ANAMOLİSİ:5

HAZİRAN AYINDA YAPILAN İKİNCİ SPERMİYOGRAM TESTİ SONUCU

MİKTAR:5,40 CC
    VİSKOZİTE:AZALMIŞ
    SIVILAŞMA:ARTMIŞ
    RENK:KİRLİ BEYAZ
    PH:8,0
    1CC/HÜCRE:221,000,000
    TÜMÜ:1,193,000,000
    MİKROSKOPİ:HER SAHADA 4-5 LÖKOSİT VE 1-2 YUVARLAK HÜCRE GÖRÜLDÜ

NORMAL HAREKETLİ;
    YARIM SAATTE:75 1 SAATTE:65 2 SAATTE:60
    YAVAŞ HEREKETLİ;
    YARIM SAATTE:5 1SATTE:5 2 SAATTE:5
    HAREKETSİZ;
    YARIM SAATTE:20 1 SAATTE:30 2 SAATTE: 35

MORFOLOJİ
    NORMAL YAPILI :85
    BAŞ ANAMOLİSİ:5
    KUYRUK ANAMOLİSİ:10

İYİ GÜNLER BENİM SORUM 1 AYDA BU KADAR DEĞİŞİKLİK OLURMU? İLK SPERMİYOGRAM TESTİNE GÖRE DOKTORUMUZ VARİKOSEL DEDİ.VİSKOSİTE AZALMASI NEDİR?EŞİM SİGARAYI BIRAKTI BU ETKİLEMİŞMİDİR

6. 7 Temmuz 2010
  7. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhabalar eşinizin sperm sonuclarnda bir sıkıntı yok viskosite yoğunluk veya kıvam anlamında eşinizde pek anlamlı değil eşinizin sigarayı bırakması muhakkak ki olumlu bir etki yapmıştır varıkosel ??? sevgiler

8. 5 Eylül 2010
  9. bmeltem

bmeltem Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    76
    merhaba doktor bey. ben haziran ayında sol overde görülen çikolata kisti nedeniyle laparokopi oldum. doktorum üç ay adet görmemem için iğne verdi. şu an üç aylık süre bitmek üzere. ne zaman adet olabilir, gebe kalabilirim?

10. 18 Ocak 2011
  11. HaYaTSIN

HaYaTSIN evli mutluuuu =))) Üye

Beğenildi:
    570
    Ödül Puanları:
    238
    Merhabalar doktor bey kendimde endometriozis olduğundan şüpheleniyorum ama doktora gitmeyede korkuyorum ağrılı adetlerim var ilişki sırasında ve sonrasında karın alt kadranıma ağrılarım oluyor adet öncesinde sürekli koyu kahvee bazen kahve telvesi şeklinde kanamalarım oluyor kronikleşen bir karın ağrım var ve bacaklarıma belime yayılıyor genelcerrahiye filan gitmeme rağmen bi teşhis bulamadılar bende hemşireyim belirtiler beni korkutuyor yardımcı olursanız çok memnun olurum

12. 19 Mayıs 2011
  13. ilknur_suzen

ilknur_suzen Aktif Üye Üye

Beğenildi:
    0
    Ödül Puanları:
    31
    doktor bey merhaba benim sorum bende 5 cmlik çikolata kisti var doktorum ilaç verdi ama erimeyebilirim dedi ve ameliyat dedi bu ameliyat nasıl oluyor bayıltılıyormu hasta cvp için çok teşekkür edrim şimdiden

14. 24 Haziran 2011
  15. bebisim52

bebisim52 Tüm varlığım kızımmm... Üye

Beğenildi:
    19
    Ödül Puanları:
    148
    merhaba doktor bey;
    bende genç kızlığımdan beridir pco vardı aralık ayında 40 gün süren adet kanamalarım nedeniyle ful kürtaj ve biyopsi yapıldı
    sonuç a tipisiz endometrium hiperpilazi
    geçenlerde tekrar edilmek üzere dr gittim 2.biyopsi yapılacak ama muayenede dr rahim duvarımın inceldiğini söyledi
    bende yumurta tembelliği olduğunu söyledi zeynep kamil hastanesine infertilite bölümüne yönlendirdi.
    ayrıca bende guatr var ve ultrasonda troidit ve insülin direnci var.çok stresli güçsüz geçiyor günlerim.
    size sorum bu hastalıklarla hamile kalmayı umut ediyorum.ne yapacağımı şaşırdım.bana direkt aşılamamı yapılması gerekir yoksa rahimdeki sıkıntının giderilmesimi gerekir.
    yada ne gibi işlemler yapılacaktır acaba.bilgi verirseniz çok mutlu olurum.iyi günler...

16. 12 Aralık 2011
  17. lale247

lale247 Popüler Üye Üye

Beğenildi:
    2
    Ödül Puanları:
    101
    ameliyat sonrası yapışıklık ve ağrı
    5,5 ay önce endo ameliyatı oldum. soldan 6 cm. sağdan 4. cm. kist alındı. ameliyattan 2-3 ay sonra sol yumurta rahme yapıştı ve solda kist tekrarladı. Bu arada başarısız bir tüp bebek denemem oldu.
    sorum şu: Her ay regli oldugumda aşırı ağrım oluyor. Bu yapışıklı için tkr. mi ameliyat olam gerekiyor? Ağrılar dayanılmaz boyutta!.. Mesaj düzenleme Paneli Alıntı ile Cevapla .

18. 12 Aralık 2011
  19. Bahceci

Bahceci Yeni Üye Üye

Beğenildi:
    14
    Ödül Puanları:
    0
    merhaba geçmiş olsun öncelikle ağrının yapışıklıklar kaynaklı olduğu düşünülüyor ise mutlaka açılması gerekecektir çünkü ilaçla ancak geçici çözümler üretilebilir. ancak yeni endometriotik odaklar kaynaklı ise belki ilaç önerilebilir. bence çocuk isteminizi de düşünerek tarafımızdan görülmenizi öneriririm. kliniğimize geldiğinizde size bu konuda destek olacağımıza inanıyorum sevgiler.